Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері фінансової політики (ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності.

«Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ.

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділимо на чотири групи:

  • обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;

  • нові обіцянки уряду Гончарука;

  • обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

  • обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

У програмі уряду Гончарука з'явилося багато нових обіцянок. Серед планів – створення вільної від корупції Державної митної служби. У керівництві структурних підрозділів центрального апарату та територіальних органів при цьому має бути не менше половини нових людей.

Також планують завершити створення Державної податкової служби з тією ж умовою – не менше половини нових людей на керівних посадах. Служба повинна буде надавати 100% послуг, які стосуються оподаткування, онлайн, через електронний кабінет платника податків.

Крім того, уряд хоче впровадити стимулювання добровільного дотримання податкової дисципліни (сплати податків) з урахуванням специфіки груп і категорій платників податків.

Кабмін Гончарука має намір сприяти банківському кредитуванню економіки в цілому шляхом створення умов для зменшення вартості кредитних ресурсів і зниження рівня ризиків для кредиторів. Для окремих категорій малого і середнього бізнесу будуть запроваджені фонди часткового гарантування кредитів.

Для Національного банку будуть створені умови, щоб впорядкувати ринок небанківських фінансових послуг. Це захистить банки від недобросовісної конкуренції. Також є пункт про ефективну і прозору співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями.

Обіцянки зі змінами в новій програмі деталізують реформи попереднього уряду. Кабінет міністрів Володимира Гройсмана брав на себе зобов'язання (і виконав) запровадити середньострокове бюджетне планування. Тепер же в Кабміні обіцяють планувати державні фінанси на три роки.

Систему управління державним боргом планують змінити: створити інституційно сильне боргове агентство, яке забезпечить ефективне управління державним та гарантованим державою боргом відповідно до кращих європейських практик.

У новому Кабміні уточнили обіцянку попередників поліпшити ефективність контролю у фінансовому секторі. Згідно з програмою постійно здійснюватимуть верифікацію державних виплат населенню, прискорять подальше розкриття інформації про публічні фінанси (в тому числі через портали spending.gov.ua і openbudget.gov.ua). І одна з головних обіцянок – створити Бюро фінансових розслідувань.

Взагалі зникла з нової програми Кабміну, зокрема, обіцянка поступово лібералізувати валютне регулювання.


03.10.2019 1298
Коментарі ()

03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

216
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

3159
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1033
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1247
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

6148
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2779 1

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1142

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4558

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7661

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

5952 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7260
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61057 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5292
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

525
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1009
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1369
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1359
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

343
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

60
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

95
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

356
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

610