Програма Кабміну: що нового (і не дуже) обіцяють у сфері розвитку громад та територій (ІНФОГРАФІКА)

Презентуючи програму уряду, прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що новий документ не схожий на програми попередніх урядів.

«Слово і Діло» вирішило порівняти програми урядів Гончарука та Гройсмана, щоб побачити наскільки й чим вони відрізняються, та як рухатимуться реформи в країні. Сьогодні пропонуємо подивитись, що має реалізувати Міністерство розвитку громад та територій.

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

– нові обіцянки уряду Гончарука;

– обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

– обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну;

– обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана.

Багато нових обіцянок у програмі Гройсмана стосується моніторингу будівництва, перевірки його якості та створення нових кадастрів чи нормативної бази для містобудівної діяльності.

Гончарук обіцяє розробити нову генеральну схему планування території України. Передбачається визначити на законодавчому рівні вимоги щодо необхідності розроблення та актуалізації містобудівної документації для прогнозування розвитку територій, визначення і раціонального взаємного розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об’єктів.

У планах прем’єр-міністра створити Містобудівний кадастр на державному рівні та інтегрувати його з іншими реєстрами та кадастрами для забезпечення відкритого та дистанційного доступу громадян, суб’єктів господарювання та потенційних інвесторів до актуальної містобудівної документації та іншої інформації у суміжних сферах, на які може впливати будівельна діяльність. Водночас будуть створювати стимули для розвитку територій населених пунктів.

Також є намір створити Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (враховуючи електронний кабінет забудовника) та запровадити параметричний метод нормування у будівництві.

Новий уряд має імплементувати Регламент ЄС 305/2011 щодо визначення вимог до будівельних виробів та їхньої технічної апробації. Також планується запровадити контроль якості на державному рівні та забезпечити відповідальність органів місцевого самоврядування за порушення вимог у сфері благоустрою.

Гончарук обіцяв допомогти кожному регіону знайти стратегію для стрімкого розвитку в рамках країни, в тому числі шляхом смарт-спеціалізації та створення знакових проєктів «магнітів» (зокрема, за допомогою ДФРР та Фонду розвитку інновацій), що ставали б осередками нових екосистем та каталізаторами розвитку.

читайте також: Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері енергетики та екології (ІНФОГРАФІКА)

Планується закріпити процедури участі громадян у визначенні пріоритетів та розподілі частки публічних коштів шляхом електронного голосування за обрані проєкти для покращення соціально-економічного розвитку регіону/міста/ОТГ.

Усунути регуляторні бар’єри для отримання суб’єктами господарювання державної допомоги для реалізації інвестиційних програм (проєктів) регіонального розвитку та удосконалити механізм функціонування ринку оренди житла.

Серед новацій уряд Гончарука обіцяє запровадити довгострокове планування ефективних систем централізованого теплопостачання міст (з урахуванням впливу проєктів термомодернізації будівель). Також профільне Міністерство має проаналізувати проєкти впровадження централізованого питного водопостачання у населених пунктах, що забезпечуються привізною водою.

Серед обіцянок, які продовжують роботу попереднього уряду, є декілька, що стосуються децентралізації. Гончарук у програмі уряду обіцяв послідовно продовжувати політику створення спроможних громад, передаючи на місця ресурси, повноваження та відповідальність за їх реалізацію.

Також планується створити нову систему надання послуг в межах адміністративних, госпітальних, безпекових, судових, міжмуніципальних округів. Це буде реалізовано завдяки створенню трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада (близько 1400); район (повіт) (близько 100); область (регіон).

Нагадаємо, у червні 2019 року в уряді Гройсмана повідомляли, що створено 787 центрів надання адміністративних послуг, із них 334 – створено органами місцевого самоврядування, з яких 132 – центри в об’єднаних територіальних громадах. Перелік послуг, які можуть надаватися на місцях, постійно розширюється.

У новому уряді мають намір переглянути нинішні бюджетні програми у сфері житлової політики з метою розподілення державної допомоги для найбільш соціально незахищених верств населення. Бюджетна підтримка буде більш конкретною та спрямованою на відповідні цільові групи громадян.

Свого часу попередній уряд виконав обіцянку забезпечити розвиток та реалізацію програм будівництва доступного житла.

Немає у програмі Гончарука обіцянки, яку так і не виконав попередній уряд – розв'язати проблему простроченої заборгованості щодо компенсації різниці в тарифах.

Нагадаємо, програма діяльності уряду Гройсмана виконана на 61%. 


Читайте також:

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері медицини (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері фінансової політики (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері інфраструктури (ІНФОГРАФІКА)


09.10.2019 1007
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

389
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1748
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3254
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1177
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1204
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1261 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

299

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1149

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

991

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

360
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2520
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1261
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1352
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

577
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15214
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7511
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

367
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

808 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

499
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

411
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

499