Програма Кабміну: що нового (і не дуже) обіцяють у сфері розвитку громад та територій (ІНФОГРАФІКА)

Презентуючи програму уряду, прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що новий документ не схожий на програми попередніх урядів.

«Слово і Діло» вирішило порівняти програми урядів Гончарука та Гройсмана, щоб побачити наскільки й чим вони відрізняються, та як рухатимуться реформи в країні. Сьогодні пропонуємо подивитись, що має реалізувати Міністерство розвитку громад та територій.

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

– нові обіцянки уряду Гончарука;

– обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

– обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну;

– обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана.

Багато нових обіцянок у програмі Гройсмана стосується моніторингу будівництва, перевірки його якості та створення нових кадастрів чи нормативної бази для містобудівної діяльності.

Гончарук обіцяє розробити нову генеральну схему планування території України. Передбачається визначити на законодавчому рівні вимоги щодо необхідності розроблення та актуалізації містобудівної документації для прогнозування розвитку територій, визначення і раціонального взаємного розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об’єктів.

У планах прем’єр-міністра створити Містобудівний кадастр на державному рівні та інтегрувати його з іншими реєстрами та кадастрами для забезпечення відкритого та дистанційного доступу громадян, суб’єктів господарювання та потенційних інвесторів до актуальної містобудівної документації та іншої інформації у суміжних сферах, на які може впливати будівельна діяльність. Водночас будуть створювати стимули для розвитку територій населених пунктів.

Також є намір створити Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (враховуючи електронний кабінет забудовника) та запровадити параметричний метод нормування у будівництві.

Новий уряд має імплементувати Регламент ЄС 305/2011 щодо визначення вимог до будівельних виробів та їхньої технічної апробації. Також планується запровадити контроль якості на державному рівні та забезпечити відповідальність органів місцевого самоврядування за порушення вимог у сфері благоустрою.

Гончарук обіцяв допомогти кожному регіону знайти стратегію для стрімкого розвитку в рамках країни, в тому числі шляхом смарт-спеціалізації та створення знакових проєктів «магнітів» (зокрема, за допомогою ДФРР та Фонду розвитку інновацій), що ставали б осередками нових екосистем та каталізаторами розвитку.

читайте також: Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері енергетики та екології (ІНФОГРАФІКА)

Планується закріпити процедури участі громадян у визначенні пріоритетів та розподілі частки публічних коштів шляхом електронного голосування за обрані проєкти для покращення соціально-економічного розвитку регіону/міста/ОТГ.

Усунути регуляторні бар’єри для отримання суб’єктами господарювання державної допомоги для реалізації інвестиційних програм (проєктів) регіонального розвитку та удосконалити механізм функціонування ринку оренди житла.

Серед новацій уряд Гончарука обіцяє запровадити довгострокове планування ефективних систем централізованого теплопостачання міст (з урахуванням впливу проєктів термомодернізації будівель). Також профільне Міністерство має проаналізувати проєкти впровадження централізованого питного водопостачання у населених пунктах, що забезпечуються привізною водою.

Серед обіцянок, які продовжують роботу попереднього уряду, є декілька, що стосуються децентралізації. Гончарук у програмі уряду обіцяв послідовно продовжувати політику створення спроможних громад, передаючи на місця ресурси, повноваження та відповідальність за їх реалізацію.

Також планується створити нову систему надання послуг в межах адміністративних, госпітальних, безпекових, судових, міжмуніципальних округів. Це буде реалізовано завдяки створенню трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада (близько 1400); район (повіт) (близько 100); область (регіон).

Нагадаємо, у червні 2019 року в уряді Гройсмана повідомляли, що створено 787 центрів надання адміністративних послуг, із них 334 – створено органами місцевого самоврядування, з яких 132 – центри в об’єднаних територіальних громадах. Перелік послуг, які можуть надаватися на місцях, постійно розширюється.

У новому уряді мають намір переглянути нинішні бюджетні програми у сфері житлової політики з метою розподілення державної допомоги для найбільш соціально незахищених верств населення. Бюджетна підтримка буде більш конкретною та спрямованою на відповідні цільові групи громадян.

Свого часу попередній уряд виконав обіцянку забезпечити розвиток та реалізацію програм будівництва доступного житла.

Немає у програмі Гончарука обіцянки, яку так і не виконав попередній уряд – розв'язати проблему простроченої заборгованості щодо компенсації різниці в тарифах.

Нагадаємо, програма діяльності уряду Гройсмана виконана на 61%. 


Читайте також:

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері медицини (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері фінансової політики (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері інфраструктури (ІНФОГРАФІКА)


09.10.2019 989
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3461
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1298
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1211
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2428
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3842
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2884 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

226

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1065

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

920

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

865
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

164
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10544
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

170
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

479
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5549
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1266
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

666
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

482 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

916
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

800
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

857