Програма Кабміну: що нового (і не дуже) обіцяють у сфері розвитку громад та територій (ІНФОГРАФІКА)

Презентуючи програму уряду, прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що новий документ не схожий на програми попередніх урядів.

«Слово і Діло» вирішило порівняти програми урядів Гончарука та Гройсмана, щоб побачити наскільки й чим вони відрізняються, та як рухатимуться реформи в країні. Сьогодні пропонуємо подивитись, що має реалізувати Міністерство розвитку громад та територій.

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

– нові обіцянки уряду Гончарука;

– обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

– обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну;

– обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана.

Багато нових обіцянок у програмі Гройсмана стосується моніторингу будівництва, перевірки його якості та створення нових кадастрів чи нормативної бази для містобудівної діяльності.

Гончарук обіцяє розробити нову генеральну схему планування території України. Передбачається визначити на законодавчому рівні вимоги щодо необхідності розроблення та актуалізації містобудівної документації для прогнозування розвитку територій, визначення і раціонального взаємного розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об’єктів.

У планах прем’єр-міністра створити Містобудівний кадастр на державному рівні та інтегрувати його з іншими реєстрами та кадастрами для забезпечення відкритого та дистанційного доступу громадян, суб’єктів господарювання та потенційних інвесторів до актуальної містобудівної документації та іншої інформації у суміжних сферах, на які може впливати будівельна діяльність. Водночас будуть створювати стимули для розвитку територій населених пунктів.

Також є намір створити Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (враховуючи електронний кабінет забудовника) та запровадити параметричний метод нормування у будівництві.

Новий уряд має імплементувати Регламент ЄС 305/2011 щодо визначення вимог до будівельних виробів та їхньої технічної апробації. Також планується запровадити контроль якості на державному рівні та забезпечити відповідальність органів місцевого самоврядування за порушення вимог у сфері благоустрою.

Гончарук обіцяв допомогти кожному регіону знайти стратегію для стрімкого розвитку в рамках країни, в тому числі шляхом смарт-спеціалізації та створення знакових проєктів «магнітів» (зокрема, за допомогою ДФРР та Фонду розвитку інновацій), що ставали б осередками нових екосистем та каталізаторами розвитку.

читайте також: Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері енергетики та екології (ІНФОГРАФІКА)

Планується закріпити процедури участі громадян у визначенні пріоритетів та розподілі частки публічних коштів шляхом електронного голосування за обрані проєкти для покращення соціально-економічного розвитку регіону/міста/ОТГ.

Усунути регуляторні бар’єри для отримання суб’єктами господарювання державної допомоги для реалізації інвестиційних програм (проєктів) регіонального розвитку та удосконалити механізм функціонування ринку оренди житла.

Серед новацій уряд Гончарука обіцяє запровадити довгострокове планування ефективних систем централізованого теплопостачання міст (з урахуванням впливу проєктів термомодернізації будівель). Також профільне Міністерство має проаналізувати проєкти впровадження централізованого питного водопостачання у населених пунктах, що забезпечуються привізною водою.

Серед обіцянок, які продовжують роботу попереднього уряду, є декілька, що стосуються децентралізації. Гончарук у програмі уряду обіцяв послідовно продовжувати політику створення спроможних громад, передаючи на місця ресурси, повноваження та відповідальність за їх реалізацію.

Також планується створити нову систему надання послуг в межах адміністративних, госпітальних, безпекових, судових, міжмуніципальних округів. Це буде реалізовано завдяки створенню трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада (близько 1400); район (повіт) (близько 100); область (регіон).

Нагадаємо, у червні 2019 року в уряді Гройсмана повідомляли, що створено 787 центрів надання адміністративних послуг, із них 334 – створено органами місцевого самоврядування, з яких 132 – центри в об’єднаних територіальних громадах. Перелік послуг, які можуть надаватися на місцях, постійно розширюється.

У новому уряді мають намір переглянути нинішні бюджетні програми у сфері житлової політики з метою розподілення державної допомоги для найбільш соціально незахищених верств населення. Бюджетна підтримка буде більш конкретною та спрямованою на відповідні цільові групи громадян.

Свого часу попередній уряд виконав обіцянку забезпечити розвиток та реалізацію програм будівництва доступного житла.

Немає у програмі Гончарука обіцянки, яку так і не виконав попередній уряд – розв'язати проблему простроченої заборгованості щодо компенсації різниці в тарифах.

Нагадаємо, програма діяльності уряду Гройсмана виконана на 61%. 


Читайте також:

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері медицини (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері фінансової політики (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері інфраструктури (ІНФОГРАФІКА)


09.10.2019 582
Коментарі ()

22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2293 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2409
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

525
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

943
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

935
13.05.2020
Саїк Олег

Сервус, любі читачі. Вам точно неодноразово з телевізора чи Фейсбука казали, що аби ми файно жили, то треба, щоб в Україну “прийшли” іноземні інвестиції. Правда?

1011

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1804

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4225

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3826 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2958
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1564
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4503 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1594
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1626
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

755