З настанням холодної пори року створюються сприятливі умови для поширення збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, що призводить до зростання рівня захворюваності на ці інфекції, а також виникає загроза епідемії грипу та коронавірусної інфекції.
До групи гострих респіраторних вірусних інфекцій належить велика кількість вірусних захворювань, які перебігають з ураженням верхніх дихальних шляхів, інформує Фіртка.
Найбільш поширені ГРВІ: грип, парагрип, респіраторно-синцитіальна, аденовірусна та риновірусна інфекції, з 2019 року коронавірусна інфекція.
Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та грипу Фіртка дізнавалсь у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.
Для цього можна використовувати якісні ефірні олії, вони не місять штучних ароматизаторів та білкових основ, вони не алергенні. Також корисно споживати й обліпиху, вона не менш вітамінна за популярні ягоди годжі.
Головне, готуючи чай, заливати не крутим окропом, а теплою водою, щоб не позбавити його всіх корисних елементів. Заморожені ягоди важливо, щоб були без цукру, та вони зберігають вітаміни і їх можна вживати всім, від діток до дорослих з цукровим діабетом.
Для профілактики підійде й імбир. Корисний він для тих, хто відчуває сонливість, в’ялість. Він пробуджує організм, є ідеальним помічником для боротьби із вірусами.
«Варення з ягід – це наполовину цукор, а при заморожуванні - 100% ягід. Звісно, частина вітамінів під час заморожування втратиться, однак під час варіння втрачаються всі. Намагаємось їх спожити за зиму й не тримати до весни.
Щодо застуди, то я одразу рекомендую йти на лікарняний, тому що люди на ранніх стадіях думають, що хвороба мине. А, насправді втрачають час, коли вірусу ще в організмі небагато і його можна швидко пролікувати.
Якщо зловити на початку, то для одужання вистачить три дні, якщо запустити, то потрібно боротися три тижні.
Перше правило – багато теплої води, аби допомогти організмові зняти навантаження, очиститись. Друге правило – полоскання горла, промивання носа фізрозчином (це розчин звичайної солі) і зволоження слизової носа та горла. Пити чаї з липи, бузини, малини, обліпихи, але без цукру».
Тетяна Чевалюк наголошує, важливо також робити дихальні вправи. Адже чим активніше запустити кровообіг, тим легше лімфоцитам проникнути в місце запалення.
Про які дихальні вправи йдеться - читайте у матеріалі: «Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: