Проект ДТЕКу «Енергоефективні школи»: Прикарпаття приймало гостей із Зеленодольська та Добротвора (фото)

В Україні почалася 6-а хвиля освітнього проекту ДТЕК «Енергоефективні школи». Це не лише міжрегіональне навчання між школярами з 16 міст України, практична користь для їхніх сімей, а й згуртування дітлахів спільною ідеєю.

Так, до прикарпатського міста Бурштин для налагодження командної роботи та дружніх стосунків приїхали школярі з міст Зеленодольськ (Дніпропетровської області) та Добротвір (Львівської області). З початку навчання для школярів влаштували знайомство, командотвірну гру та інтерактивні заходи. У цьому сезоні географію та склад учасників вирішили розширити. Школярі будуть не тільки разом вчитися, але і братимуть участь у спільних акціях, змагатимуться, їздитимуть один до одного в гості.

«В Бурштині проект ДТЕК «Енергоефективні школи» триває вже третій рік. У школах ми навчаємо дітей хімії, математики та інших наук, але сьогодні вимогою часу є навчити їх ще й правильно використовувати енергію. Цей проект дає дітям базові знання зі збереження енергії та допомагає зрозуміти, чому так важливо економити тепло, воду чи світло та як це робити ефективно. Через дітей йде навчання й батьків, адже школярі приносять свої знання у сім’ю. Цей проект також допомагає рости відповідальними та берегти екологію. Крім того, він важливий ще й тим, що об’єднує учнів з усієї країни. Сьогодні в Бурштині є делегації з Зеленодольська та Добротвора. Школярі надзвичайно раді цій зустрічі», - наголошує Денис Шмигаль, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Бурштинські школярі радо зустріли своїх товаришів та познайомили їх з найцікавішими місцями та  кращими традиціями Прикарпатського краю, організували цікаві майстер-класи та квести. На території школи № 3 учні висадили Алею миру. У майбутньому ці діти разом працюватимуть в командах під час освітнього проекту ДТЕК «Енергоефективні школи».

Курс сертифікований Міністерством освіти України та відповідає ключовим критеріям освітньої реформи в межах «Нової української школи». Загалом проект складається з двох частин: безкоштовний онлайн-курс з азів енергоефективності й абетки ЖКГ, а також безпосередні зустрічі з однодумцями, подібні цій бурштинській.

"Я у захваті від цього проекту. Ми приїхали познайомитися з учнями зі школи № 2, з якими разом у команді проекту «Енергоефективні школи». Нас зустріли надзвичайно тепло і підготували цікаву програму.  Крім того, що ми отримуємо знання про те, як правильно використовувати та економити енергію, ми маємо змогу знайти нових друзів", - розповідає Катя із Зеленодольська.


Довідка:

Енергоефективні школи — інноваційна програма навчання з енергоефективності для дітей 14–16 років, спрямована на виховання екологічних цінностей, відповідального ставлення до споживання енергоресурсів і формування навичок раціонального використання енергії. Програма розроблена за підтримки ДТЕК Інститутом місцевого розвитку та сертифікована Міністерством освіти України й перебуває у відкритому доступі в інтернеті. Проект реалізується з 2012 року, і на цей момент охоплює майже 1000 шкіл України у 23 областях; участь беруть як школярі, так і їхні батьки, вчителі.

1000 шкіл, які беруть участь у проекті, зменшують обсяг викидів вуглекислого газу (СО2) в атмосферу майже на 5 тис. тонн.

Торік проект «Енергоефективні школи» став найкращим у номінації «Внесок у досягнення Мети сталого розвитку ООН № 12», а у 2015-му отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України».

Фотогалерея


02.10.2018 1986
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2435
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1139
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1080
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2261
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3698
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2679 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

940

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

807

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

753

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

718
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10430
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1284
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5420
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1134
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2929
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1279
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

524
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

379 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

819
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

706
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

755