
В Україні почалася 6-а хвиля освітнього проекту ДТЕК «Енергоефективні школи». Це не лише міжрегіональне навчання між школярами з 16 міст України, практична користь для їхніх сімей, а й згуртування дітлахів спільною ідеєю.
Так, до прикарпатського міста Бурштин для налагодження командної роботи та дружніх стосунків приїхали школярі з міст Зеленодольськ (Дніпропетровської області) та Добротвір (Львівської області). З початку навчання для школярів влаштували знайомство, командотвірну гру та інтерактивні заходи. У цьому сезоні географію та склад учасників вирішили розширити. Школярі будуть не тільки разом вчитися, але і братимуть участь у спільних акціях, змагатимуться, їздитимуть один до одного в гості.
«В Бурштині проект ДТЕК «Енергоефективні школи» триває вже третій рік. У школах ми навчаємо дітей хімії, математики та інших наук, але сьогодні вимогою часу є навчити їх ще й правильно використовувати енергію. Цей проект дає дітям базові знання зі збереження енергії та допомагає зрозуміти, чому так важливо економити тепло, воду чи світло та як це робити ефективно. Через дітей йде навчання й батьків, адже школярі приносять свої знання у сім’ю. Цей проект також допомагає рости відповідальними та берегти екологію. Крім того, він важливий ще й тим, що об’єднує учнів з усієї країни. Сьогодні в Бурштині є делегації з Зеленодольська та Добротвора. Школярі надзвичайно раді цій зустрічі», - наголошує Денис Шмигаль, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС.
Бурштинські школярі радо зустріли своїх товаришів та познайомили їх з найцікавішими місцями та кращими традиціями Прикарпатського краю, організували цікаві майстер-класи та квести. На території школи № 3 учні висадили Алею миру. У майбутньому ці діти разом працюватимуть в командах під час освітнього проекту ДТЕК «Енергоефективні школи».
Курс сертифікований Міністерством освіти України та відповідає ключовим критеріям освітньої реформи в межах «Нової української школи». Загалом проект складається з двох частин: безкоштовний онлайн-курс з азів енергоефективності й абетки ЖКГ, а також безпосередні зустрічі з однодумцями, подібні цій бурштинській.
"Я у захваті від цього проекту. Ми приїхали познайомитися з учнями зі школи № 2, з якими разом у команді проекту «Енергоефективні школи». Нас зустріли надзвичайно тепло і підготували цікаву програму. Крім того, що ми отримуємо знання про те, як правильно використовувати та економити енергію, ми маємо змогу знайти нових друзів", - розповідає Катя із Зеленодольська.
Довідка:
Енергоефективні школи — інноваційна програма навчання з енергоефективності для дітей 14–16 років, спрямована на виховання екологічних цінностей, відповідального ставлення до споживання енергоресурсів і формування навичок раціонального використання енергії. Програма розроблена за підтримки ДТЕК Інститутом місцевого розвитку та сертифікована Міністерством освіти України й перебуває у відкритому доступі в інтернеті. Проект реалізується з 2012 року, і на цей момент охоплює майже 1000 шкіл України у 23 областях; участь беруть як школярі, так і їхні батьки, вчителі.
1000 шкіл, які беруть участь у проекті, зменшують обсяг викидів вуглекислого газу (СО2) в атмосферу майже на 5 тис. тонн.
Торік проект «Енергоефективні школи» став найкращим у номінації «Внесок у досягнення Мети сталого розвитку ООН № 12», а у 2015-му отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України».