Проект ДТЕКу «Енергоефективні школи»: Прикарпаття приймало гостей із Зеленодольська та Добротвора (фото)

В Україні почалася 6-а хвиля освітнього проекту ДТЕК «Енергоефективні школи». Це не лише міжрегіональне навчання між школярами з 16 міст України, практична користь для їхніх сімей, а й згуртування дітлахів спільною ідеєю.

Так, до прикарпатського міста Бурштин для налагодження командної роботи та дружніх стосунків приїхали школярі з міст Зеленодольськ (Дніпропетровської області) та Добротвір (Львівської області). З початку навчання для школярів влаштували знайомство, командотвірну гру та інтерактивні заходи. У цьому сезоні географію та склад учасників вирішили розширити. Школярі будуть не тільки разом вчитися, але і братимуть участь у спільних акціях, змагатимуться, їздитимуть один до одного в гості.

«В Бурштині проект ДТЕК «Енергоефективні школи» триває вже третій рік. У школах ми навчаємо дітей хімії, математики та інших наук, але сьогодні вимогою часу є навчити їх ще й правильно використовувати енергію. Цей проект дає дітям базові знання зі збереження енергії та допомагає зрозуміти, чому так важливо економити тепло, воду чи світло та як це робити ефективно. Через дітей йде навчання й батьків, адже школярі приносять свої знання у сім’ю. Цей проект також допомагає рости відповідальними та берегти екологію. Крім того, він важливий ще й тим, що об’єднує учнів з усієї країни. Сьогодні в Бурштині є делегації з Зеленодольська та Добротвора. Школярі надзвичайно раді цій зустрічі», - наголошує Денис Шмигаль, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Бурштинські школярі радо зустріли своїх товаришів та познайомили їх з найцікавішими місцями та  кращими традиціями Прикарпатського краю, організували цікаві майстер-класи та квести. На території школи № 3 учні висадили Алею миру. У майбутньому ці діти разом працюватимуть в командах під час освітнього проекту ДТЕК «Енергоефективні школи».

Курс сертифікований Міністерством освіти України та відповідає ключовим критеріям освітньої реформи в межах «Нової української школи». Загалом проект складається з двох частин: безкоштовний онлайн-курс з азів енергоефективності й абетки ЖКГ, а також безпосередні зустрічі з однодумцями, подібні цій бурштинській.

"Я у захваті від цього проекту. Ми приїхали познайомитися з учнями зі школи № 2, з якими разом у команді проекту «Енергоефективні школи». Нас зустріли надзвичайно тепло і підготували цікаву програму.  Крім того, що ми отримуємо знання про те, як правильно використовувати та економити енергію, ми маємо змогу знайти нових друзів", - розповідає Катя із Зеленодольська.


Довідка:

Енергоефективні школи — інноваційна програма навчання з енергоефективності для дітей 14–16 років, спрямована на виховання екологічних цінностей, відповідального ставлення до споживання енергоресурсів і формування навичок раціонального використання енергії. Програма розроблена за підтримки ДТЕК Інститутом місцевого розвитку та сертифікована Міністерством освіти України й перебуває у відкритому доступі в інтернеті. Проект реалізується з 2012 року, і на цей момент охоплює майже 1000 шкіл України у 23 областях; участь беруть як школярі, так і їхні батьки, вчителі.

1000 шкіл, які беруть участь у проекті, зменшують обсяг викидів вуглекислого газу (СО2) в атмосферу майже на 5 тис. тонн.

Торік проект «Енергоефективні школи» став найкращим у номінації «Внесок у досягнення Мети сталого розвитку ООН № 12», а у 2015-му отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України».

Фотогалерея


02.10.2018 2011
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2866
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21017
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1948
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1330 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4027

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

655

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2121

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

802

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1392
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

99
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

449
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

110
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

731
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8182
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

769 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2144 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805