
У залах Івано-Франківського краєзнавчого музею відкрився виставковий арт-проєкт «Бог між нами! Переможемо разом!».
Проєкт є частиною авторського фандрейзингового реставраційного проєкту Валерія Твердохліба «Врятуймо скарби разом!», що діє в Івано-Франківську з 2009 року, передає Фіртка.
Виставка представлена в чотирьох залах другого поверху Івано-Франківського краєзнавчого музею, що знаходиться у міській ратуші. Усі охочі можуть насолодитись роботами відомих сучасних українських митців та унікальними старовинними експозиціями з музейного архіву.
Як наголошує автор та куратор проєкту, художник-реставратор Валерій Твердохліб, виставка стала майданчиком для багатьох учасників у їхніх розповідях у сучасному мистецтві на тему участі Бога у воєнному житті.
«Українські сини й доньки захищають нашу країну на військовому фронті, а ми вже довго боремося з ворогом на культурному фронті.
Нашим завданням було об’єднувати небайдужих людей міста навколо порятунку мистецьких творів. Зараз ми продовжуємо рух ще глибше, творимо духовні кроки, щоб перемогти в війні.
Важливу роль у нашому житті відіграє Бог. Віра в Бога — є прикрасою нашого міста. Водночас цей артпроєкт — це історія любові та спасіння», — наголошує Твердохліб.
У першому залі можна відвідати артпроєкт «Бог між нами!» спільно з конкурсом «Для Бога я створю найкраще». Центральною частиною експозиції є рухоме «коло життя», на якому виставлені дерев’яні поліхромні скульптури святих XVIII-XIX століття з колекції музею.
У залі також розміщена серія дитячих малюнків з міжнародного конкурсу «Для Бога я створю найкраще».
У другому залі можна ознайомитись з експозицію «Ірпінь — секретики» художниці—реставраторки з Ірпеня Олени Кіслих-Приходько. За її словами, усі роботи, представлені на виставці, створені вже в Івано-Франківську.
«Я родом з Черкащини, але до російського повномасштабного вторгнення жила в Ірпені. Після російського вторгнення, на сьомий день, мені вдалось евакуюватись до Івано-Франківська.
Експозиція «Ірпінь — секретики» — це моя рефлексія на ті фото, які я бачила буквально у сусідських чатах у месенджерах. Ті сусіди, які не виїхали, писали, просили допомогу, аби евакуюватись, а потім рідко, але з’являлись фото, наприклад поховань у скверах біля нашого будинку.
На жаль, війна суттєво змінила хід листування у таких чатах. Протягом березня вже почали з‘являтись фото поховань знайомих мені людей. Тоді я зрозуміла, що смерть наблизилась до моїх дверей.
Коли Ірпінь відбили, я з‘їздила додому й стала свідком усього цього жахіття. Моя інсталяція це про гуманізм, людину, що у нас є гуманістичного.
Страшні речі стали нашою буденністю. Проте, ми не маємо права забувати, що в країні триває війна», — каже художниця—реставраторка.
Також у цьому залі присутні роботи Валерія Твердохліба, зокрема сакральний живопис.
У третьому залі представлена інсталяція з ангелів «Крила» харківського художника Нікіти Тітова. Експозиція присвячена всім, хто загинув через війну, яку розв'язала росія.
За словами Тітова, шістнадцять робіт та одна інсталяція створені вже після початку російського повномасштабного вторгнення.
«Думка втілити у життя цю інсталяцію з'явилась, коли я дізнався про смерть українського активіста, який загинув у боях під Ізюмом, Романа Ратушного. Слів було замало, щоб виразити увесь біль, тому я спробував перенести її в образи.
Своєю роботою я хочу вшанувати пам'ять усіх, хто загинув за Україну. Душа кожного загиблого українця нерозривно пов'язана з нашою країною, вплетена в її історію та нашу спільну пам'ять», — ділиться художник.
У четвертому залі представлений розширений інформаційний блок «Врятуймо скарби разом!» спільно з інсталяцією «Образи Світлих» Юрія Бакая. У цьому ж залі представлена модель волонтерства «Переможемо разом!» — проєкція важливості співпраці з активістами, громадськими організаціями заради збереження скарбів нації та перемоги.
Водночас зображена «Небесна стеля» з фото робіт Юрія Бакая «Образи Світлих» з концептом Яреми Стецика стає єдиним цілим. У запропонованій авторами виставковій моделі важливим є заклик єднатись духовно.