Про віру та спасіння: в Івано-Франківську презентували арт-проєкт «Бог між нами! Переможемо разом!» (ФОТО)

У залах Івано-Франківського краєзнавчого музею відкрився виставковий арт-проєкт «Бог між нами! Переможемо разом!».

Проєкт є частиною авторського фандрейзингового реставраційного проєкту Валерія Твердохліба «Врятуймо скарби разом!», що діє в Івано-Франківську з 2009 року, передає Фіртка.

Виставка представлена в чотирьох залах другого поверху Івано-Франківського краєзнавчого музею, що знаходиться у міській ратуші. Усі охочі можуть насолодитись роботами відомих сучасних українських митців та унікальними старовинними експозиціями з музейного архіву.

Як наголошує автор та куратор проєкту, художник-реставратор Валерій Твердохліб, виставка стала майданчиком для багатьох учасників у їхніх розповідях у сучасному мистецтві на тему участі Бога у воєнному житті. 

«Українські сини й доньки захищають нашу країну на військовому фронті, а ми вже довго боремося з ворогом на культурному фронті.

Нашим завданням було об’єднувати небайдужих людей міста навколо порятунку мистецьких творів. Зараз ми продовжуємо рух ще глибше, творимо духовні кроки, щоб перемогти в війні.

Важливу роль у нашому житті відіграє Бог. Віра в Бога — є прикрасою нашого міста. Водночас цей артпроєкт — це історія любові та спасіння», — наголошує Твердохліб. 

У першому залі можна відвідати артпроєкт «Бог між нами!» спільно з конкурсом «Для Бога я створю найкраще». Центральною частиною експозиції є рухоме «коло життя», на якому виставлені дерев’яні поліхромні скульптури святих XVIII-XIX століття з колекції музею.

У залі також розміщена серія дитячих малюнків з міжнародного конкурсу «Для Бога я створю найкраще».

У другому залі можна ознайомитись з експозицію «Ірпінь — секретики» художниці—реставраторки з Ірпеня Олени Кіслих-Приходько. За її словами, усі роботи, представлені на виставці, створені вже в Івано-Франківську.

«Я родом з Черкащини, але до російського повномасштабного вторгнення жила в Ірпені. Після російського вторгнення, на сьомий день, мені вдалось евакуюватись до Івано-Франківська.

Експозиція «Ірпінь — секретики» — це моя рефлексія на ті фото, які я бачила буквально у сусідських чатах у месенджерах. Ті сусіди, які не виїхали, писали, просили допомогу, аби евакуюватись, а потім рідко, але з’являлись фото, наприклад поховань у скверах біля нашого будинку.

На жаль, війна суттєво змінила хід листування у таких чатах. Протягом березня вже почали з‘являтись фото поховань знайомих мені людей. Тоді я зрозуміла, що смерть наблизилась до моїх дверей.

Коли Ірпінь відбили, я з‘їздила додому й стала свідком усього цього жахіття. Моя інсталяція це про гуманізм, людину, що у нас є гуманістичного.

Страшні речі стали нашою буденністю. Проте, ми не маємо права забувати, що в країні триває війна», — каже художниця—реставраторка.

Також у цьому залі присутні роботи Валерія Твердохліба, зокрема сакральний живопис.

У третьому залі представлена інсталяція з ангелів «Крила» харківського художника Нікіти Тітова. Експозиція присвячена всім, хто загинув через війну, яку розв'язала росія.

За словами Тітова, шістнадцять робіт та одна інсталяція створені вже після початку російського повномасштабного вторгнення.

«Думка втілити у життя цю інсталяцію з'явилась, коли я дізнався про смерть українського активіста, який загинув у боях під Ізюмом, Романа Ратушного. Слів було замало, щоб виразити увесь біль, тому я спробував перенести її в образи.

Своєю роботою я хочу вшанувати пам'ять усіх, хто загинув за Україну. Душа кожного загиблого українця нерозривно пов'язана з нашою країною, вплетена в її історію та нашу спільну пам'ять», — ділиться художник.

У четвертому залі представлений розширений інформаційний блок «Врятуймо скарби разом!» спільно з інсталяцією «Образи Світлих» Юрія Бакая. У цьому ж залі представлена модель волонтерства «Переможемо разом!» — проєкція важливості співпраці з активістами, громадськими організаціями заради збереження скарбів нації та перемоги.

Водночас зображена «Небесна стеля» з фото робіт Юрія Бакая «Образи Світлих» з концептом Яреми Стецика стає єдиним цілим. У запропонованій авторами виставковій моделі важливим є заклик єднатись духовно.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Фотогалерея


Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1445 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1759 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2544
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2344 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7579
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15293 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

354

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1067

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1140

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1928
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

312
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

690
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

930
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3144
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

956
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1981
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1034
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35183 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

306
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

516
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

658
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

975