Прикарпатцям пояснили нюанси військового обліку для військовозобов'язаних, які перебувають за кордоном

В Україні вже 322-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили щонайменше до 19 лютого 2023 року.

Разом з тим Кабінет міністрів під час засідання 30 грудня затвердив новий порядок військового обліку чоловіків. Відповідна постанова опублікована 3 січня на сайті Кабміну під №1487. 

Відтепер військовий облік поділятиметься на загальний та спеціальний. На загальному перебуватимуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні. Водночас спеціальному обліку підлягатимуть ті, хто отримав бронь.

Фіртка розповідає, що зміниться для військовозобов’язаних осіб, які перебувають за кордоном та підлягають мобілізації.

Зокрема, згідно з законом, відтепер на закордонні дипломатичні установи України буде покладено ряд нових обов’язків і саме вони будуть відповідальними за ведення військового обліку військовозобов’язаних осіб, які перебувають за кордоном.

Нові обов’язки українських консульств та посольств за кордоном

— Відповідно до постанови, українські консульства та посольства будуть зобов’язані вести облік військовозобов’язаних осіб, людей призовного віку та резервістів, які на цей момент знаходяться на тимчасовому обліку в посольстві або консульстві. Облік буде вестися за списком.

— Саме консульства та посольства відтепер будуть нести відповідальність за інформування про початок нового призову громадян України на військову службу людей, які не звільнені від обов’язкової військової служби, не мають відповідних відстрочок та перебувають на тимчасовому консульському обліку.

— Дипломатичні установи будуть зобов’язані проінформувати про оформлення або зняття з консульського обліку військовозобов’язаних осіб відповідні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ та підрозділи Служби зовнішньої розвідки протягом наступних 7 днів.


Нові повноваження дипломатичних установ України за кордоном


З набранням чинності нової постанови, посольства та консульства України отримали право:
  • вести військовий облік військовозобов’язаних осіб, людей призовного віку та резервістів, які на цей момент знаходяться на тимчасовому обліку в посольстві або консульстві;
  • вчасно, а само протягом 7 днів, інформувати про оформлення або зняття з консульського обліку військовозобов’язаних осіб відповідні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ та підрозділи Служби зовнішньої розвідки.
Також згідно з новою постановою відтепер зняття з військового обліку військовозобов’язаних осіб, людей призовного віку та резервістів, які планують виїхати за кордон на термін більше ніж три місяці буде здійснюватися лише після особистого візиту цих осіб з відповідними документами, що підтверджують перетин кордону, до однієї з таких установ:
  • територіальний центр комплектування та соціальної підтримки;
  • СБУ;
  • підрозділ Служби зовнішньої розвідки.
У разі виїзду за кордон на термін більше ніж три місяці, військовозобов’язані громадяни будуть зобов’язані стати на облік в посольстві або консульстві України в країні перебування.

Більше читайте у матеріалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2087
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4644
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1169
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1326
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1752
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2758 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

213

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

370

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1254

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1367
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1880
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26931 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1073
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

340
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7996
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3351
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1598
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1241
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

507 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

697
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

747
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4743