Прикарпатцям дали поради, як уникнути втечі дитини з дому та як найкраще будувати стосунки з підлітками

Упродовж 2022 року надійшло 162 звернення щодо розшуку 181 дитини, серед яких — 178 розшукали впродовж доби.

На щастя, ніхто з розшукуваних жертвою протиправних дій не став.

Як батькам уникнути втечі дитини та як найкраще будувати стосунки з підлітками, журналістка Фіртки розпитала у психологинь Віри Романової та Наталії Сігурйонссон.

Необхідно будувати теплі та відкриті стосунки з дітьми, зауважує психологиня Наталія Сігурйонссон.

«Кожного дня цікавтеся, що сьогодні було найрадіснішим, а що засмутило, питайте про емоції, про почуття, як дитина почувається, що цікавого в неї сьогодні сталося і чим би вона хотіла поділитися з вами.

Показуйте власним прикладом, як це можна зробити. Розкажіть, що з вами сталося, разом посмійтеся, радійте.

Будьте уважними та не сваріть дитину, якщо щось в її розповіді вам не сподобалось, тому що наступного разу вона вам нічого не розповість. Необхідно наголошувати на почуттях і спокійно реагувати на невдачі дітей.

У жодному разі не можна ображати, знецінювати, принижувати та застосовувати фізичну силу, інакше довіра дітей до батьків зникає.

Крім того, не перевантажуйте надмірно підлітка, дайте йому можливість мати вільний час. Будьте уважні та справедливі.

Якщо хтось скаржиться на поведінку вашої дитини, не поспішайте реагувати, спочатку з'ясуйте мотиви дитини. Не будьте жорстокими до своєї дитини та не зривайте свій поганий настрій на ній».

Також, за словами Наталії Сігурйонссон, батькам не варто брати на себе відповідальність там, де є зона відповідальності дитини.

«Дайте дитині змогу самостійно приймати рішення, обговорюйте разом її міркування. Довіряйте своїй дитині та її мудрості. Безумовно любіть свою дитину, прислухайтеся до неї та почуйте її. Знаходьте час для відвертих розмов.

Що б не трапилося, постарайтеся у будь-якій ситуації залишитися своїй дитині підтримкою та опорою. Скажіть про це дитині. Часто батьки вважають, що це й так зрозуміло. Ні, про це потрібно казати.

Крім того, скажіть дитині, що якщо з нею, чи з кимось з її друзів, наприклад, на вечірці щось трапиться, вона завжди може не зволікаючи зателефонувати до вас і ви прийдете на допомогу.

Не засуджуйте, а приймайте, підтримуйте і пам'ятайте, що у дитини, яка дорослішає, вже може з'являтися своя думка з якихось питань і вона може відрізнятися від думки дорослого.

Це складно, але треба постаратися поглянути на ситуацію зі сторони підлітка», — пояснює психологиня.

Психологиня Віра Романова дає батькам наступні поради:

  • Перевіряйте чи не даєте ви підлітку надмірних перевантажень, коли в нього не залишається часу на зустрічі з друзями, чи взагалі на особисті інтереси.
  • Якщо хтось жаліється на вчинки або поведінку вашої дитини — займіть сторону своєї дитини. А потім вдома в толерантній манері з'ясуйте мотиви вчинків дитини.
  • Обирайте покарання, яке адекватне вчинку. Немитий посуд не є приводом сурового покарання. Ви теж його не завжди встигаєте мити.
  • Спробуйте не карати дитину через ваш власний поганий настрій або «для профілактики». Зупиніться і подумайте, чи ваше роздратування на дитину не є власною продукцією.
  • Будьте уважні до станів і думок своїх дітей, а також справедливі до їх світосприйняття. Намагайтесь разом розв'язувати проблему, а не перекинути відповідальність на дитину. 

Детальніше читайте у матеріалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13887 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1587
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

878
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6156
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

645

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1171
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

526
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

665
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

893
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5929
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13699
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

258
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

556
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

491
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

800 2