Агробізнесмен Олег Бахматюк з Івано-Франківська займає дев’яте місце зі статками у 1,36 млрд. доларів. Це стало відомо із рейтингу найбагатших українців, який журнал "Кореспондент" спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital складає вже восьмий раз.
Найбагатшим українцем став мільярдер Рінат Ахметов. У 2013 році його статки склали 18,3 млрд. доларів. Окрім бізнесмена Ріната Ахметова, який очолює рейтинг найуспішніших вже вісім років.
На другому місці потрапив Геннадій Боголюбов, який у 2013 став багатшим і зараз має 3,9 млрд доларів. Боголюбов володіє активами у сфері фінансів, металургії, хімічної та харчової промисловості, паливно-енергетичному секторі. У 2013 він продав свою долю у журналі Фокус, газетах Комсомольська правда (Україна) та Теленеделя (Росія), для угоди, у ході якої Сергій Курченко придбав Український медіа Холдинг.
На 3 місці цього року опинився Ігор Коломойський з активами 3,5 млрд доларів. Серед сфер діяльності Коломойського - фінанси, медіа та авіаперевезення. У грудні 2012 року підконтрольний бізнесмену сумнозвісний Аеросвіт приступив до процедури банкрутства,тоді борг компанії у тричі перевищував балансову вартість активів. Проте цей форс-мажор не нашкодив Коломойському. Усе обладнання та персонал відійшли до його Міжнародних авіаліній України.
На четвертому місці Віктор Пінчук, який став трохи бідніше - його активи 2,98 млрд.дол. замість торішніх 3,2 млрд. дол. Пінчук займається металургією, фінансами та медіа. У 2012 році побудував у Дніпропетровську електросталеплавильний завод, інвестувавши в нього 700 млн.дол.
На п'ятому місці вже не новачок рейтингу - нардеп Вадим Новинський і його 2,8 млрд. доларів. Новоспечений громадянин України у липні 2013 року у Севастополі був обраний народним депутатом України, а восени він вступив до лав Партії регіонів. Сфера бізнес-інтересів Новинського - металургія.
Серед новачків рейтингу - "золотий хлопчик" Сергій Курченко, відомий своїми гучними купівлями. Він займає сьоме місце серед найбагатших. У 2012 році він викупив у Олександра Ярославського харківський футбольний клуб Металіст, а у 2013 об'єднав свої активи у групу компаній ВЕТЕК, після цього Курченко прикупив Одеський НПЗ, а також, і Український медіа холдинг, у тому числі.
Дмитро Фірташ, який у минулому рейтингу був у першій п'ятірці, значно зменшив свої статки та з 2,3 млрд. дол. опинився на восьмому місці. Фірташ "майстер на всі руки", він займається енергетикою, фінансами, нерухомістю та агарною промисловістю.
9-е місце - Олег Бахматюк ($1,36 млрд) і 10-е місце - Олексій Мартинов ($1,33 млрд).
"Шоколадний король" Петро Порошенко, який останнім часом відчував значні складнощі з російською митницею через продукцію Roshen, опинився на "щасливому" 13 місці, наразі Порошенко володіє одним млрд. дол. Також, в своїх активах Порошенко вдалося зберегти Агропродінвест та 5 канал.
В цілому ж, цьогорічний рейтинг не має несподіванок, треба лише додати, що з родини президента Януковича, у рейтингу опинився старший син глави держави - Олександр Янукович, який має 367 млн. дол., це майже втричі більше його минулорічних статків - 133 млн. дол. Син президента займається фінансами та будівництвом.
Сумарний статок всіх багатіїв, які потрапили до списку, становить $67 млрд. Чверть всіх капіталів побудовані у металургії та гірничодобувної промисловості. В Україні статки «Золотої сотні» по відношенню до ВВП становить 37,6%. У Росії – 20,5 %, у США – 7,9%, у Китаї – 3,8 %.
При складанні рейтингу враховувалась уся доступна офіційна інформація про власників компаній, дані інвестиційних меморандумів, які видають при випуску корпоративних облігацій. Потім експерти Dragon Capital проводили безпосередню оцінку активів.