
За результатами проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії у сфері зайнятості населення та усвідомлення суспільством негативних наслідків неофіційної зайнятості лише за 4 дні жовтня роботодавці вже подали більше ніж 2,8 тисячі повідомлень про прийняття працівників на роботу.
До прикладу, у серпні п.р. до органів ДФС надійшло 8,8 тисячі повідомлень про прийняття працівників на роботу, а у вересні їх кількість збільшилась і склала – 9,8 тисячі.
Про це під час прес-конференції зазначила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.
За її словами, проведення Державною фіскальною службою України, Державною службою України з питань праці, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками передбачено розпорядженням Уряду від 5 вересня 2018 року № 649 „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.
Однак, проведення роз’яснювальної кампанії це лише перший етап нашої роботи в рамках виконання розпорядження Уряду. Другим етапом стане проведення з 5 жовтня п.р. комплексу контрольно-перевірочних заходів, спрямованих на легалізацію трудових відносин та доходів населення.
«Нами вже підготовлений перелік суб’єктів господарювання для проведення спільних перевірок з Управлінням Держпраці в області. До цього переліку, в першу чергу, потрапили платники з високим рівнем ризиковості, зокрема ті, хто згідно поданої звітності має оформлені трудові відносини з одним найманим працівником або наймані працівники взагалі відсутні, однак таким платником задекларовані значні суми доходів. Також важливим критерієм для відбору став розмір заробітної плати. Це насамперед стосується платників, які нараховують заробітну плату на рівні, нижче мінімальному, - зазначила Ірина Столярик. – При цьому, хочу зазначити, що робота в напрямку детінізації ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками фіскальною службою не розпочалась з прийняттям зазначеного вище розпорядження. Дане питання було і залишається одним з найважливіших напрямків нашої роботи впродовж останніх років».
Як повідомила посадовець, в рамках тристоронньої Угоди про співпрацю, підписаної з управліннями Держпраці в області та Пенсійного фонду України в області, проводиться як роз’яснювальна робота щодо недопущення використання роботодавцями неоформленої праці найманих осіб, виплати їм заробітної плати в «конвертах», здійснюється обмін аналітичною інформацією про можливі порушення при виплаті заробітної плати та контрольно-перевірочні заходи.