Прикарпатські медики обговорили ідею створення «Прикарпатського центру серця»

 

news-image

 

Бути чи не бути сучасному центру кардіології та кардіохірургії на Прикарпатті? Чи отримають кардіохворі прикарпатці та мешканці сусідніх регіонів можливість якісної реабілітації у Карпатах?

Про це інформує відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 

Дати відповіді на ці питання поставили собі за мету керівники медичних установ Прикарпаття, які взяли участь у нараді, що відбувалася 20 грудня на базі Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Проведення наради було ініційовано головою облдержадміністрації Василем Чудновим, який вже кілька років поспіль виношує ідею створення потужного сучасного кардіоцентру на Івано-Франківщині. Як розповів Василь Михайлович, ідея створення такої структури виникла у нього в ході спілкування з його близьким товаришем, легендарним українським кардіохірургом – фундатором і керівником Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології і кардіохірургії Іллею Ємцем.

 

Разом з тим, реалізовувати таку ідею можна лише за умови цілковитого її розуміння з боку медиків. Тому дане питання і було винесено на загальне обговорення медичної спільноти Прикарпаття. Василь Чуднов та Ілля Ємець особисто взяли участь у нараді разом із заступником голови обласної державної адміністрації Зінаїдою Болюк, директором департаменту охорони здоров’я Романом Мельником, головою постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства та дитинства Манолієм Піцуряком. До участі у зібранні також долучилися представники засобів масової інформації, громадськість.

 

Зі слів Василя Михайловича, сьогодні є три складові, які дозволяють розраховувати на успіх озвученої ідеї. «Перша і найголовніша, - зазначив очільник облдержадміністрації, - сьогодні є розуміння, сприяння і бажання фахівця світового рівня, якого знає весь світ, і він доказав свій фах, згідний докласти свої знання, передати весь свій досвід, щоб ми такий центр мали. Друге – є можливість концентрації різнопланових коштів. Ви знаєте, що, напевно, на наступний рік (якщо не наступний, то 2015 рік) все ж таки буде у нас один єдиний бюджет, який спрямований на медицину, і разом з тим є унікальна можливість залучення приватних коштів. Два тижні тому у мене була зустріч з генеральним директором «Шеврону» Пітером Кларком. Він приїжджав для знайомства і ми обговорили ряд питань, в тому числі і низку соціальних наших програм. Я йому запропонував таку річ. Я сказав: пане Кларк, звичайно, буде добре, якщо ми збудуємо кілька дитячих садочків, кілька шкіл, кілька десятків кілометрів доріг. Але є такі більш важливі питання, я би сказав: стратегічні питання. Це питання розвитку медицини і, зокрема, такої важливої її гілки, як кардіологія. І я сказав: пане Карк, я думаю, що у світі ви отримаєте більший імідж, якщо ви будете причетні до цього. І є така попередня домовленість, що фірма «Шеврон» профінансує закупівлю обладнання для кардіореабілітаційного центру. І є третя складова – це наш унікальний край, наші природні можливості, той рівень медицини, який уже є сьогодні на Прикарпатті, і, нарешті, це бажання влади це зробити».

 

Про актуальність піднятої проблеми говорять страшні цифри, озвучені директором департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Романом Мельником. З його слів, смертність від серцево-судинних захворювань в Україні сьогодні становить 70,4%. Високою вона залишається і у розвинених країнах Європи, де від кардіозахворювань в середньому помирають близько 50% хворих. При цьому рівень смертності, на думку лікарів, можна було б суттєво знизити, якщо максимально приділити увагу якісній профілактиці таких захворювань.

 

Відтак, головна ідея центру полягає в тому, щоб зібрати під одним «дахом» фахові профілактику і діагностику кардіозахворювань, кардіологію, кардіохірургію і реабілітацію людей, які страждають на серцево-судинні захворювання.

 

Як стверджує Ілля Ємець, який має широкий досвід роботи у різних країнах, сьогодні у світі є величезне розмаїття моделей функціонування подібних структур. Втім, сам Ілля Миколайович не радить калькувати жодну з цих моделей, а натомість пропонує створити нашу, українську, модель.

 

В кінцевому підсумку, за пропозицією столичного гостя, було вирішено створити робочу групу, яка вже на наступному тижні повинна підготувати меморандум, в якому закріпити основні принципи створення нового центру. Усі присутні на нараді погодились, що назва «Прикарпатський центр серця» якнайкраще підійде для нової структури.


21.12.2013 593 1
Коментарі (1)

док 2013.12.21, 23:48
Піар звичайно нормальний, і гроші нормальні, є що дерибанити. Вже зробили штучну нирку по всій області, а закону про трансплантацію немає, пересадка нирки-кримінал, до Європейського банку органів лоступу немає. Ось і пацієнти мучаться, вмерти не можуть, і половина б"юджету з"їдається. А штучне серце коштує 80 тис Є, а в нас-всі 100 буде,-хто зможе оплатити? В той же час в лікарнях немає елементарного, приміщення застарілі, операційні не витримують ніяких норм,-де ж ці серця оперувати? Почніть з простого, як німці: добудуйте нпр ОКЛ. Уже 30 років "тимчасово" операційні в спальних палатах, реанімації в коридорах! А ви зібрались серце оперувати! Це ж будуть живі люди, а Їм ще вижити треба.
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

466
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3018
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21154
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2019
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1532 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2404

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

96

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

772

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2191

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

862
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

200
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

495
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1034
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

194
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

811
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

783
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

715
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8259
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

944 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

909
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2212 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

857