Прикарпатські медики обговорили ідею створення «Прикарпатського центру серця»

 

news-image

 

Бути чи не бути сучасному центру кардіології та кардіохірургії на Прикарпатті? Чи отримають кардіохворі прикарпатці та мешканці сусідніх регіонів можливість якісної реабілітації у Карпатах?

Про це інформує відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 

Дати відповіді на ці питання поставили собі за мету керівники медичних установ Прикарпаття, які взяли участь у нараді, що відбувалася 20 грудня на базі Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Проведення наради було ініційовано головою облдержадміністрації Василем Чудновим, який вже кілька років поспіль виношує ідею створення потужного сучасного кардіоцентру на Івано-Франківщині. Як розповів Василь Михайлович, ідея створення такої структури виникла у нього в ході спілкування з його близьким товаришем, легендарним українським кардіохірургом – фундатором і керівником Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології і кардіохірургії Іллею Ємцем.

 

Разом з тим, реалізовувати таку ідею можна лише за умови цілковитого її розуміння з боку медиків. Тому дане питання і було винесено на загальне обговорення медичної спільноти Прикарпаття. Василь Чуднов та Ілля Ємець особисто взяли участь у нараді разом із заступником голови обласної державної адміністрації Зінаїдою Болюк, директором департаменту охорони здоров’я Романом Мельником, головою постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства та дитинства Манолієм Піцуряком. До участі у зібранні також долучилися представники засобів масової інформації, громадськість.

 

Зі слів Василя Михайловича, сьогодні є три складові, які дозволяють розраховувати на успіх озвученої ідеї. «Перша і найголовніша, - зазначив очільник облдержадміністрації, - сьогодні є розуміння, сприяння і бажання фахівця світового рівня, якого знає весь світ, і він доказав свій фах, згідний докласти свої знання, передати весь свій досвід, щоб ми такий центр мали. Друге – є можливість концентрації різнопланових коштів. Ви знаєте, що, напевно, на наступний рік (якщо не наступний, то 2015 рік) все ж таки буде у нас один єдиний бюджет, який спрямований на медицину, і разом з тим є унікальна можливість залучення приватних коштів. Два тижні тому у мене була зустріч з генеральним директором «Шеврону» Пітером Кларком. Він приїжджав для знайомства і ми обговорили ряд питань, в тому числі і низку соціальних наших програм. Я йому запропонував таку річ. Я сказав: пане Кларк, звичайно, буде добре, якщо ми збудуємо кілька дитячих садочків, кілька шкіл, кілька десятків кілометрів доріг. Але є такі більш важливі питання, я би сказав: стратегічні питання. Це питання розвитку медицини і, зокрема, такої важливої її гілки, як кардіологія. І я сказав: пане Карк, я думаю, що у світі ви отримаєте більший імідж, якщо ви будете причетні до цього. І є така попередня домовленість, що фірма «Шеврон» профінансує закупівлю обладнання для кардіореабілітаційного центру. І є третя складова – це наш унікальний край, наші природні можливості, той рівень медицини, який уже є сьогодні на Прикарпатті, і, нарешті, це бажання влади це зробити».

 

Про актуальність піднятої проблеми говорять страшні цифри, озвучені директором департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Романом Мельником. З його слів, смертність від серцево-судинних захворювань в Україні сьогодні становить 70,4%. Високою вона залишається і у розвинених країнах Європи, де від кардіозахворювань в середньому помирають близько 50% хворих. При цьому рівень смертності, на думку лікарів, можна було б суттєво знизити, якщо максимально приділити увагу якісній профілактиці таких захворювань.

 

Відтак, головна ідея центру полягає в тому, щоб зібрати під одним «дахом» фахові профілактику і діагностику кардіозахворювань, кардіологію, кардіохірургію і реабілітацію людей, які страждають на серцево-судинні захворювання.

 

Як стверджує Ілля Ємець, який має широкий досвід роботи у різних країнах, сьогодні у світі є величезне розмаїття моделей функціонування подібних структур. Втім, сам Ілля Миколайович не радить калькувати жодну з цих моделей, а натомість пропонує створити нашу, українську, модель.

 

В кінцевому підсумку, за пропозицією столичного гостя, було вирішено створити робочу групу, яка вже на наступному тижні повинна підготувати меморандум, в якому закріпити основні принципи створення нового центру. Усі присутні на нараді погодились, що назва «Прикарпатський центр серця» якнайкраще підійде для нової структури.


21.12.2013 585 1
Коментарі (1)

док 2013.12.21, 23:48
Піар звичайно нормальний, і гроші нормальні, є що дерибанити. Вже зробили штучну нирку по всій області, а закону про трансплантацію немає, пересадка нирки-кримінал, до Європейського банку органів лоступу немає. Ось і пацієнти мучаться, вмерти не можуть, і половина б"юджету з"їдається. А штучне серце коштує 80 тис Є, а в нас-всі 100 буде,-хто зможе оплатити? В той же час в лікарнях немає елементарного, приміщення застарілі, операційні не витримують ніяких норм,-де ж ці серця оперувати? Почніть з простого, як німці: добудуйте нпр ОКЛ. Уже 30 років "тимчасово" операційні в спальних палатах, реанімації в коридорах! А ви зібрались серце оперувати! Це ж будуть живі люди, а Їм ще вижити треба.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1015
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2763
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

957
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1026 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3066 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

874

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1077
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

120
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2317
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15055
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7370
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

802
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

279
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

368
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

643
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1098