Преса про франківців на Майдані, місцевих детективів, Донбас без цензури і чудо зцілення іконою


/data/blog/45049/c53a4e14345c7af81efee02127cf7595.jpg

 

А ще про те чи не вплине Євромайдан на економіку, насліки революції, де відпочивати взимку і достойний вчинок франківських пенсіонерів. Огляд преси за період 12-19 грудня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

«Хто робить Майдан?». Робити революцію в інтернеті потрібно, але до душі далеко не усім. У той час, як франківці тисячами вирушають на Євромайдан, «ГК» також не всидів у редакції і поїхав допомагати майданівцям. У топ-темі випуску про франківчан, які творять революцію, про тих, які допомагають не словом, а ділом. Сторінка 16-17.

 

Новина про те, що франківські пенсіонери пожертвували на потреби Євромайдану 10 тисяч гривень облетіла усю Україну. Їхній вчинок не залишив баїдужин жодного прикарпатця. Навіть декілька ініціатвиних груп вирішили зібрпати кошти, щоб повернути їх пенсіонерам. Втім, Мирослава Калина і Михайло Кравчук обурені тим, що їм хочуть повернути пожертву на Майдан. Про те, що пенсіонерам нічого не потрібно, крім України – у свіджому номері «ГК». Сторінка 6.

 

Психоаналітик, співголова Львівського інституту психоаналізу Юрій Прохасько аналізує особливості Євромайдану, визначає його досвіди, здобутки та слабкі місця. І попереджає про зміни, які ц іпроцеси спровокували у кожноум із нас. Про все це і не тільки на сторінці 5 «ГК».

 

Західний кур’єр

Революція і гроші. Грошей на виконання делегованих державою повноважень на грудень катастрофічно бракує. Чи перекладуть бюджетний провал на Євромайдан дізнавалися журналісти «ЗК». Сторінка 5.

 

Достоту оцінити реальні масштаби сучасного детективного ринку в Україні практично неможливо, запевняють обізнані, як і впордкувати з цього приводу об’єктивну статистику. Тут і приватні деткетиви, і власні детективні агенства банків та бізнес-стурктур, і детективи-фрилансери. Хто і як займається приватним розшуком на Прикарпатті – з’ясовува «ЗК». Сторінка 4.

 

Івано-Франківська облрада на одній із сесій повернула у власність міста приміщення, котре раніше мало бути використане для спорудження обласного перинатального центру. Але обласне керівництво вирішило, що на вулиці Софіївка обласний перинатальний центр буде недоречним, і почала зводити нову будівлю поблизу ОКЛ на вулиці Федьковича. Що тепер робитиме місто із повернутим лікарняним корпусом і чи буде там взагалі лікувальний заклад, дізнавався кореспондент «ЗК».

 

 

Вечірній Івано-Франківськ плюс

Видання побувало на лекції журналіста Інтерне-видання «ОстроВ», блогера і репортера Дениса Казанського, якйи відомий своїми сенсаційними репортажами про Донбас. Денис розповів, чому більшість донбасівців не прагнуть змін, хто «згвалтував» цей край і які проблеми там майстерно зщамовчують. «Донбас: без цензури» - сторінка 3 видання.

 

Куди поїхати на зимові свята знають журналісти «Вечірнього Івано-Франківська». Світові напрямкии для новорічних канікул на сторінцці 11.

 

Сучасна людина повинна знати свою хворобу та піклуватися своїм здоров’ям. Що таке керування здоров’ям і чим воно відрізняється від самолікування, від якого нас постійно застерігають? Свою думку з цього приводу висловлює кандидат медичних наук Олександр Кірюхін.

 

 

Галичина

В ексклюзивному інтерв'ю для газети «Галичина» відомий український політолог, публіцист, інтелектуал Сергій Гробовський звернув увагу на те, що за час Євромайдану з’явилася і набула досвіду ціла когорта молодих громадських активістів та нова генерація політиків, наголосив, що Європа побачила: влада і суспільство в Україні – різні, а Москва зможе в будь-який момент спричинити дефолт Української держави. «Що буде завтра?» - у топ-темі «Галични».

 

Порятунок із неба. І все завдяки вірі і молитві до чудотворної ікони матері Божої Ласкавої Станиславівської. Історія про юнака, який після випадкового вогнепального поранення в голову не тільки вижив, але й одужує на сторінці 14 видання.

 

Вікна

"Майдан і герої". Падає мокрий сніг і одяг від того стає мокрим. Четверта година ночі. Біля вогню спить дівчина. Сніг уже вкрив її тонкою ковдрою. Поряд живе Майдан. Майдан молиться, співає разом із Русланою гімн України, щодня має свої маленькі радості, які живлять дух Майдану. У Майдану є свої герої. Багато із них так і залишаться невідомими. Читайте репортаж Оксани Пілянської у свіжих «Вікнах» — із майдану та антимайдану.

 

"Ялинку для Калуша виростила родина Йосипа Жолинського". Хвойне дерево встановили на площі Героїв ще минулої п’ятниці уранці. У суботу на ньому влаштували електричну ілюмінацію, прикрасили його світловими гірляндами. У понеділок вбрали дерево яскравими іграшками та блискучим дощиком. Однак у середу Проте, новорічна ялинка у Калуші є, на відміну від інших міст. І вона — особлива, переконує Марта Галкіна у свіжому числі газети «Вікна».

 

"Руслана зачитає записки юних калушан зі сцени". Наймолодші калушани підтримують Євромайдан. Учні міської школи №10 та гімназії разом із мамою однієї із учениць приєдналися до акції «Лицарі добра», яку започаткували у Львові працівники Державного історико-культурного заповідника «Тустань». Юні калушани — Тома та Дмитрик Захарові і Настя Філімонова принесли спечені медові пряники із записками у міськрайонний Комітет опору диктатурі. Про що пишуть діти на Майдан і рецепти медових пряників-«лицарів» читайте у свіжому числі «Вікон».


19.12.2013 415 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1370
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2647
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2177
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2249
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6774 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2529 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

416

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1245

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1352

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1498
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

366
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

229
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

640
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

128
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26597
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

607
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10532 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

135
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

159
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

470
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

621
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

685