Преса про франківців на Майдані, місцевих детективів, Донбас без цензури і чудо зцілення іконою


/data/blog/45049/c53a4e14345c7af81efee02127cf7595.jpg

 

А ще про те чи не вплине Євромайдан на економіку, насліки революції, де відпочивати взимку і достойний вчинок франківських пенсіонерів. Огляд преси за період 12-19 грудня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

«Хто робить Майдан?». Робити революцію в інтернеті потрібно, але до душі далеко не усім. У той час, як франківці тисячами вирушають на Євромайдан, «ГК» також не всидів у редакції і поїхав допомагати майданівцям. У топ-темі випуску про франківчан, які творять революцію, про тих, які допомагають не словом, а ділом. Сторінка 16-17.

 

Новина про те, що франківські пенсіонери пожертвували на потреби Євромайдану 10 тисяч гривень облетіла усю Україну. Їхній вчинок не залишив баїдужин жодного прикарпатця. Навіть декілька ініціатвиних груп вирішили зібрпати кошти, щоб повернути їх пенсіонерам. Втім, Мирослава Калина і Михайло Кравчук обурені тим, що їм хочуть повернути пожертву на Майдан. Про те, що пенсіонерам нічого не потрібно, крім України – у свіджому номері «ГК». Сторінка 6.

 

Психоаналітик, співголова Львівського інституту психоаналізу Юрій Прохасько аналізує особливості Євромайдану, визначає його досвіди, здобутки та слабкі місця. І попереджає про зміни, які ц іпроцеси спровокували у кожноум із нас. Про все це і не тільки на сторінці 5 «ГК».

 

Західний кур’єр

Революція і гроші. Грошей на виконання делегованих державою повноважень на грудень катастрофічно бракує. Чи перекладуть бюджетний провал на Євромайдан дізнавалися журналісти «ЗК». Сторінка 5.

 

Достоту оцінити реальні масштаби сучасного детективного ринку в Україні практично неможливо, запевняють обізнані, як і впордкувати з цього приводу об’єктивну статистику. Тут і приватні деткетиви, і власні детективні агенства банків та бізнес-стурктур, і детективи-фрилансери. Хто і як займається приватним розшуком на Прикарпатті – з’ясовува «ЗК». Сторінка 4.

 

Івано-Франківська облрада на одній із сесій повернула у власність міста приміщення, котре раніше мало бути використане для спорудження обласного перинатального центру. Але обласне керівництво вирішило, що на вулиці Софіївка обласний перинатальний центр буде недоречним, і почала зводити нову будівлю поблизу ОКЛ на вулиці Федьковича. Що тепер робитиме місто із повернутим лікарняним корпусом і чи буде там взагалі лікувальний заклад, дізнавався кореспондент «ЗК».

 

 

Вечірній Івано-Франківськ плюс

Видання побувало на лекції журналіста Інтерне-видання «ОстроВ», блогера і репортера Дениса Казанського, якйи відомий своїми сенсаційними репортажами про Донбас. Денис розповів, чому більшість донбасівців не прагнуть змін, хто «згвалтував» цей край і які проблеми там майстерно зщамовчують. «Донбас: без цензури» - сторінка 3 видання.

 

Куди поїхати на зимові свята знають журналісти «Вечірнього Івано-Франківська». Світові напрямкии для новорічних канікул на сторінцці 11.

 

Сучасна людина повинна знати свою хворобу та піклуватися своїм здоров’ям. Що таке керування здоров’ям і чим воно відрізняється від самолікування, від якого нас постійно застерігають? Свою думку з цього приводу висловлює кандидат медичних наук Олександр Кірюхін.

 

 

Галичина

В ексклюзивному інтерв'ю для газети «Галичина» відомий український політолог, публіцист, інтелектуал Сергій Гробовський звернув увагу на те, що за час Євромайдану з’явилася і набула досвіду ціла когорта молодих громадських активістів та нова генерація політиків, наголосив, що Європа побачила: влада і суспільство в Україні – різні, а Москва зможе в будь-який момент спричинити дефолт Української держави. «Що буде завтра?» - у топ-темі «Галични».

 

Порятунок із неба. І все завдяки вірі і молитві до чудотворної ікони матері Божої Ласкавої Станиславівської. Історія про юнака, який після випадкового вогнепального поранення в голову не тільки вижив, але й одужує на сторінці 14 видання.

 

Вікна

"Майдан і герої". Падає мокрий сніг і одяг від того стає мокрим. Четверта година ночі. Біля вогню спить дівчина. Сніг уже вкрив її тонкою ковдрою. Поряд живе Майдан. Майдан молиться, співає разом із Русланою гімн України, щодня має свої маленькі радості, які живлять дух Майдану. У Майдану є свої герої. Багато із них так і залишаться невідомими. Читайте репортаж Оксани Пілянської у свіжих «Вікнах» — із майдану та антимайдану.

 

"Ялинку для Калуша виростила родина Йосипа Жолинського". Хвойне дерево встановили на площі Героїв ще минулої п’ятниці уранці. У суботу на ньому влаштували електричну ілюмінацію, прикрасили його світловими гірляндами. У понеділок вбрали дерево яскравими іграшками та блискучим дощиком. Однак у середу Проте, новорічна ялинка у Калуші є, на відміну від інших міст. І вона — особлива, переконує Марта Галкіна у свіжому числі газети «Вікна».

 

"Руслана зачитає записки юних калушан зі сцени". Наймолодші калушани підтримують Євромайдан. Учні міської школи №10 та гімназії разом із мамою однієї із учениць приєдналися до акції «Лицарі добра», яку започаткували у Львові працівники Державного історико-культурного заповідника «Тустань». Юні калушани — Тома та Дмитрик Захарові і Настя Філімонова принесли спечені медові пряники із записками у міськрайонний Комітет опору диктатурі. Про що пишуть діти на Майдан і рецепти медових пряників-«лицарів» читайте у свіжому числі «Вікон».


19.12.2013 564 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2832
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20974
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1926
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1312 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2333
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3999

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

636

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2107

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

786

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1379
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

54
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

439
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

969
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

62
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

712
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

711
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

722 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2129 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795