Пошуки заблукалих туристів у Карпатах: скільки коштує врятувати життя

Найчастіше туристи губляться влітку та взимку, рідше — восени та навесні.

Як повідомила Фіртці речниця Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович, з початку 2022 року гірські рятувальники Головного управління ДСНС України в області врятували 55 заблукалих туристів, серед них троє — дітей.

Так, у серпні надзвичайники врятували вісьмох заблукалих.

Крім того, у гірській місцевості на території Івано-Франківської області за вісім місяців загинули п'ятеро туристів, двоє — у серпні.

За словами рятувальників, найпоширенішою причиною, чому туристи губляться у горах в основному є переоцінка своїх можливостей та недооцінювання складності маршруту чи рельєфу місцевості.

Крім того, туристи нехтують консультацією з рятувальниками та їхнім інформуванням чи реєстрацією своєї групи, де вказані особи можуть дізнатися про стан маршруту, необхідний перелік одягу та спорядження й отримати інші рекомендації надзвичайників.

Водночас вирахувати вартість однієї пошуково-рятувальної операції ДСНС дуже складно. Вона залежить від різних обставин: кількості залучених підрозділів, кількості рятувальників, відстані до місця проведення робіт та терміну проведення робіт. Орієнтовно одна пошуково-рятувальна операція коштує до 20 000 гривень.

Зауважимо, що у країнах з відповідним законодавством гроші, витрачені на пошуково-рятувальну операцію застрахованого туриста, компенсує страхова. Якщо мандрівник не застрахувався — платитиме за порятунок сам.

В Україні, якщо турист проігнорує попередження про погіршення погодних умов чи не дотримуватиметься правил безпеки, його врятують безплатно. 

Також надзвичайники нагадують про необхідність дотримання правил безпеки під час відпочинку у гірській місцевості. Зокрема, вирушаючи у туристичний похід, дотримуйтесь наступних порад: 

  • обов'язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу;
  • уникайте походів поодинці, мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж три особи;
  • переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу: візьміть з собою достатню кількість їжі та води (зігрівальні напої – чай, кава), а також необхідний теплий одяг та взуття, медикаменти;
  • поцікавтеся умовами місцевості та прогнозом погоди;
  • обов'язково візьміть з собою перевірені туристичні карти.

«Дбайте про свою безпеку та у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101», – наголосили надзвичайники.

До слова, щоб спростити процес взаємодії з рятувальною службою та зробити її ефективнішою, для гірських туристів розробили GPS моніторингову систему, яка містить мобільний застосунок «Порятунок у горах». Як розповіли рятувальники, його завантажили вже кілька тисяч людей. Розповідаємо деталі.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати

Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року


28.08.2022 8457
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

777
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1951
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3185 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4002
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3444
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2383

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

263

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

845

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

683

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1814
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

485
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

686
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1011
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1049 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5240
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

553
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

1112
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

519
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

249
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

476
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

473 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

558