
У цей важкий час, людям потрібно хоча б трохи відволікатися від великого потоку інформації.
Фіртка поспілкувалася із психологинею Валерією Худзіцькою. Що вона говорить про це та які поради дає.
"Стресові та травматичні події спричиняють в нашому організмі значний викид адреналіну і кортизолу. Розглянемо на прикладі тварин - тварина бачить небезпеку і кидається бігти, таким чином адреналін забезпечує рух і виживання.
В сьогоднішніх умовах значна частина стресових факторів - це сприймання інформації, і тоді ситуація виглядає наступним чином: ми лежимо в ліжку, читаємо новини, адреналін виділяється, а ми продовжуємо лежати.
В результаті ми відчуваємо тремор, сильну тривогу, збивається дихання, з’являється головний біль тощо", - говорить психолог.
Тому, будь-який рух буде корисним, особливо в умовах війни. Прогулянка, побутові справи, пробіжка, командні види спорту, силові навантаження. Але важливо рахуватись зі своїми індивідуальними можливостями - рівнем сил, енергії, станом здоров’я, апетитом тощо.
Окрім цього, Валерія пояснила, як спорт впливає з точки зору психології.
"Спорт може стати чудовим інструментом стабілізації та відреагування складних переживань. Також спорт гарний спосіб повернення контролю на своїм життям, тілом, силою, способом контакту зі своїм тілом.
Командні види спорту допоможуть відчути згуртованість, близькість та підтримку.
Силові навантаження допоможуть виразити агресію і подолати відчуття безсилля.
Пробіжка, ходьба, гімнастика допоможуть побути наодинці з собою, відволіктись, можуть сприяти заспокоєнню і рівновазі", - пояснює спеціалістка.
Також, психологиня розповіла і про вплив на дітей. Для них зараз важливим є не власне спорт, як от техніка, результати та досягнення.
"Важливим є комунікація з однолітками, близьким друзями, тренерами. Можливість бачити та взаємодіяти з ними, це є величезним підтримуючим фактором. Також, як і для дорослих, рух - необхідна складова рівноваги та хорошого самопочуття малечі.
Можливість «вибігати» і «покидати» напругу і тривожність - один із найпростіших і найдієвіших способів в умовах війни", - розповідає Валерія Худзіцька.
Однак, з психологічної точки зору хочеться застерегти від фіксації на результатах та досягненнях, хоча б на період таких трагічних подій.
"Спробуйте займатись спортом для задоволення, рівноваги та здоров’я.
Якщо відзначаєте розвиток і маленькі перемоги - радійте їм, але нехай це не буде самоціллю", - додає психологиня.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Війна: як пережити смерть рідних
«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?
«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни
Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії