У цілому 70% українців почуваються щасливими, попри війну. Цей показник практично не змінився з початку повномасштабного російського вторгнення та за кілька місяців до нього.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
"КМІС понад 20 років ставить українцям запитання «Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?». Зокрема, ми ставили його у грудні 2021 року, за 2 місяці до повномасштабного російського вторгнення, та у вересні 2022 року, уже після вторгнення.
У травні 2023 року ми повторно поставили запитання, щоб розуміти динаміку після понад року масштабної війни. У грудні 2021 року, напередодні вторгнення, 71% українців вважали себе щасливими, а 15%, навпаки, не вважали себе такими.
На травень 2023 року, попри понад рік повномасштабної війни, показники лишаються практично такими ж самими. Зараз 70% українців вважають себе щасливими, не вважають себе щасливими — 16%".
Як і раніше, зберігається тенденція, що більш щасливі молодші та заможніші респонденти. Також наразі, що із Заходу до Сходу знижується частка тих, хто щасливий (хоча навіть серед респондентів, які до 24 лютого 2022 року жили на Сході, більшість вважають себе щасливими).
Так, 75% мешканців західних областей вважають себе щасливими, попри війну.
Окремо варто звернути увагу, що серед ВПО менше людей вважають себе щасливими — 54% проти 72%.
Довідково: опитування провели з 26 травня по 5 червня 2023 року.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 984 респонденти віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%, 1,5% — для показників, близьких до 5%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!