"ПОКРАЩЕННЯ" ЖИТТЯ ВЖЕ СЬОГОДНІ: Комунальні "новинки" 1 лютого

Лютий місяць 2011 року розпочався в Україні з подорожчання електроенергії, комунальних послуг та автомобільного палива. Економісти очікують далі подорожчання харчів і інших товарів та послуг. Які «новинки» в рахунках за комунальні послуги принесе нам останній місяць зими та до чого готуватися івано-франківцям в майбутньому, далі, по-порядку:

 

 

«Івано-Франківськводоекотехпром»

Від сьогодні, 1 лютого окремим категоріям споживачів нарахують більшу, ніж зазвичай, плату за послуги івано-франківських «водоекотехпромівців». Адже згідно з рішенням міськвиконкому «Про встановлення рівня рентабельності на комунальні послуги» (зі змінами та доповненнями) підвищено з 1 лютого тарифи на послуги цього підприємства для бюджетних установ та організацій до 3,34 грн. за постачання одного кубометра води і до 2,04 грн. за відведення кубометра стоків; для інших установ та організацій (крім населення, ДМП  «Івано-Франківськтеплокомуненерго», бюджетних установ та організацій) відповідно — до 4,36 та 2,66 грн.

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) затвердила тарифи на водопостачання і водовідведення восьми міськводоканалів, серед яких і КП "Івано-Франківськводоекотехпром" . НКРЕ встановило такі тарифи: на водопостачання - 2,22 гривень за кубічний метр (зростання 3,4%), на водовідведення - 1,45 гривень за кубічний метр.

 

 

ВАТ «Прикарпаттяобленерго»

13 січня на своєму засіданні Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) прийняла рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Відповідна Постанова, зареєстрована у Мін’юсті, вступає в дію сьогодні, 1 лютого 2011 року. Останнє підвищення тарифів відбулося понад 4 роки тому, і тарифи на електроенергію для населення та населених пунктів не відповідали її обґрунтованій вартості.

Новації пояснила заступник директора зі збуту електроенергії ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Наталія Любич.

Для зручності усі ціни ми наводимо із ПДВ:
- міське населення: за обсяг, спожитий понад 150 кВт/год електроенергії на місяць - 31,68 коп. за кВт/год
- сільське населення: за обсяг, спожитий понад 150 кВт/год електроенергії на місяць - 29,28 коп. за кВт/год
- населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами або електроопалювальними установками: за обсяг, спожитий понад 250 кВт/год електроенергії на місяць - 24,36 коп. за кВт/год.

 

 

КП «Сервіс-Авто»

Це комунальне підприємство обслуговує місця парковок в Івано-Франківську. Відповідно до нового Податкового кодексу, податковий збір за місця паркування транспортного засобу відбуватиметься в залежності від зайнятої площі. Кабмін запропонував органам місцевого самоврядування встановити ставку від 28 копійок до 1,4 гривні за кожен квадратний метр площі, займаної під парковкою. Івано-Франківський міськвиконком зупинився на мінімальній ставці в 28 копійок. З урахуванням цього нововведення, вартість парковки з 2 гривень зросте мінімум до 4-ох. Зазначимо, що в підпорядкуванні «Сервіс-Авто» знаходиться 593 місця парковки в центрі міста. Це нововведення отримало схвалення на сесії міської ради.

 

 

Релігійні установи

З 1 лютого на 30% підвищується тариф на електроенергію для релігійних установ, у зв'язку з чим церковні обряди і товари можуть подорожчати на третину. З урахуванням нових цін на електроенергію, вартість свічок, ікон, церковних книг, а також обрядів вінчання і відспівування, відповідно, теж підніметься.  

 

Автомобільне паливо

Окрім подорожчання комунальних послуг, з 1 лютого Росія збільшує експортне мито на нафту від 7,5 до 346,6 долара за тонну. За оцінками експертів, всі ці видатки в кінцевому результаті знову будуть перекладені на споживачів і відіб'ються на цінах дизпалива й бензину. У свою чергу це збільшить транспортні видатки на перевезення товарів та харчів і потягне за собою їз подорожчання.  Зазвичай подорожчання складає близько третини від суми зростання ціни палива.

 

Світла перспектива

«Івано-Франківськтеплокомуненерго»

Керуючись постановою Національної комісії з регулювання електроенергетики України ”Про затвердження тарифу на теплову енергію ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго“, згідно проекту рішення Івано-Франківський виконавчий комітет міської ради планує встановити нові тарифи на послуги теплопостачання для населення (див таблицю – ред.). 

Тарифи на послуги теплопостачання для населення

Види послуг

Один.вимір.

Тариф, грн.

1.

Теплопостачання

 

 

 

Одноставковий тариф**

Гкал.

281,66

 

Двоставковий тариф: *

 

 

 

Абонплата

квадр. метр

1,70

 

теплова енергія

Гкал

161.95

Дані нововведення чекають затвердження на сесії міської ради.

 

КП «Івано-Франківськліфт»

Комунальне підприємство «Івано-Франківськліфт» обслуговує ліфти у багатоквартирних будинках, що знаходяться на балансі міської влади. Підприємство піднімає тарифи з обслуговування на 7 копійок: з 21 до 28. Нова ціна буде закладена в квартплату. Тарифікація відбуватиметься відповідно до кількості квадратних метрів в квартирі. Тобто, 28 копійок з одного квадратного метру житлової площі.

Підняття тарифу зумовлене підняттям заробітної плати для працівників підприємства та постійному подорожчанню матеріалів. Але навіть попри підняття тарифу, цього все рівно недостатньо. На даний час для окупності підприємства  необхідно встановити тариф 34-35 копійок.

Дане питання перед затвердженням пройде обговорення на відомчій депутатській комісії.

 

Дошкільні навчальні заклади

Засідання Івано-Франківського міського виконавчого комітету затвердило збільшення вартості дитячого харчування в дошкільних навчальних закладах міста. Раніше 1 день харчування дитини коштував 6 гривень. За словами начальника управління освіти і науки Наталі Микули, харчування в дитсадках виконується на 78%, від встановленої норми. А щоби діти отримували повноцінне харчування, ціну потрібно збільшити до 8 гривень.

Харчування дітей віком від 3 до 7 років коштуватиме батькам 8 гривень в день. Діти віком від 1 до 3 років харчуватимуться за 5,25 гривень в день. Також в рішенні є перелік пільгових груп та знижки для малозабезпечених сімей. Вартість дитячого харчування депутати повинні затвердити на найближчій сесії міської ради.

 

ЖКГ

На одному із громадських слухань, перший заступник начальника Івано-Франківського міського управління житлово-комунального господарства Микола Матіїв заявив, що ініціюватиме збільшення тарифів на електроенергію для жителів обласного центру в комунальній сфері.

 

 

За несплату "комуналки" судитимуть

Таку міру покарання віднедавна можуть застосувати до тих людей, котрі навіть після рішення суду не гасять борги за комунальні послуги. Тепер, аби суд задовольнив позов комунального підприємства проти свого недобросовісного клієнта, останньому не обов'язково бути присутнім на розгляді справи. Також позивачі отримали змогу відшкодовувати і збитки, пов'язані з інфляційними процесами.

Лише клієнти міського "Теплокомуненерго" за тепло та гарячу воду боргують 30 мільйонів гривень. Ці кошти будуть повернені підприємству, стверджують чиновники, адже скасовано норму про позовну давність. Та й більшість боржників, переконують комунальники, - люди не бідні. Також згідно змін у законодавстві скорочені терміни судових розглядів справ, пов'язаних з боргами за тепло, гарячу і холодну воду чи квартплату.

 

Тож комунальники мають намір сповна скористатися нововведеннями аби покращити стан справ.

 

 

15


Коментарі (7)

аналітик 2011.02.03, 18:43
Шановні мешканці міста Івано-Франківська, прийміть вітання від мера Анушкевичуса - "Закінчимо розпочате". До речі, всі абоненти - споживачі комунальних послуг повинні платити за комунальні послуги виключно на підставі письмового договору, укладеного з комунальним підприємством, надавачом таких послуг (Ст.ст. 26, 32, п. 1 прикінцевих положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги"). Як відомо, більщість мешканців немають угод з ЖЕО, водоканалом, ТКЕ, міськгазом.
орест 2011.02.04, 17:53
Але тут помилка!!!: НКРЕ встановило такі тарифи: на водопостачання - 2,22 гривень за кубічний метр (зростання 3,4%), на водовідведення - 1,45 гривень за кубічний метр. Так було б не зле. Натомість маємо: встановила тарифи для КП “Івано-Франківськводоекотехпром” на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення : ----- водопостачання ---- 2,66 грн. за м. куб. (з ПДВ) ; ----- водовідведення ---- 1,74 грн. за м. куб. (з ПДВ) . http://vodokanal.if.ua http://vodokanal.if.ua/index_inf1.html
орест 2011.02.04, 18:15
На початку січня КП «Водоекотехпром» повідомило про те, що з 1 лютого вони на 15% підвищують тариф на послуги з водопостачання та водовідведення для бюджетних організацій та інших споживачів. За словами першого заступника начальника «Водоекотехпрому» Миколи Калайди, вони піднімають тариф на підставі рішення виконавчого комітету, який дозволив їм встановлювати рівень рентабельності. Відтак, підвищення не зачіпає населення, адже у цьому випадку рентабельність не виставляється. Але, як каже представник депутатської комісії з питань ЖКГ Сергій Борзов, «Водоекотехпром» діяв незаконно. Адже влітку ввійшов в силу закон про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг, а з ним – ряд змін до законодавства. Зокрема, перехідними положеннями було передбачено, що до встановлення національною комісією нового тарифу діє старий. І змінювати його не може ані виконком, ані сесія, ані тим більше само підприємство. «Ми зверталися у різні установи, організації, до заступників міського голови, – розповідає Борзов. – На жаль, тоді розуміння не було. Крім того, ми неодноразово зустрічалися з керівництвом і врешті змогли довести їм, що необхідно відновити законність». Так, 28 січня рішення підвищення тарифу на воду і водовідведення для бюджетних організацій та підприємців було скасоване наказом керівника «Водоекотехпрому». До речі, національна комісія днями прийняла рішення про те, щоб підняти тариф для населення: на 3% на водопостачання й на 4,5% – на водовідведення. Натомість, тариф «для бюджетних організацій та інших споживачів» наразі залишили без змін. Джерело: http://pravda.if.ua/news-17502.html
orest 2011.02.04, 18:44
Вибачте, що такий зануда, але будьмо уважні!! //// Дані нововведення (тарифи на опалення) чекають затвердження на сесії міської ради. ///Керуючись ст.28 Закону України "Про місцеве самоврядування", ст.7 Закону України " Про житлово-комунальні послуги", тарифи встановлює виконавчий комітет міської ради. До речі, найближче засідання виконкому (із питанням тарифів на опалення на порядку денному) 8.02.2011.
володимир 2011.02.08, 13:35
прошу пояснити , що означає одноставковий тариф і коло , і для кого він застосовується
володимир 2011.02.08, 14:42
прошу пояснити , що означає одноставковий тариф і коли , і для кого він застосовується
володимир 2011.02.08, 14:44
прошу пояснити , що означає одноставковий тариф і коли , і для кого він застосовується
07.12.2021
Тетяна Дармограй

Враховуючи нові виклики, зумовлені пандемією COVID-19, актуальним запитанням наразі є стан та перспективи туристичної індустрії. Щоб отримати відповідь, Фіртка вирішила підбити підсумки туристичної галузі на Івано-Франківщині та проаналізувати напрямки, які матимуть попит у 2022 році.

497
06.12.2021
Уляна Мокринчук

Магія залаштунків сцени, актор - професія чи захоплення, а може діагноз? Хто вони молоді "служителі театру", які вони в повсякденному житті. Фіртка зазирнула у світ мистецтва та спробувала знайти відповіді на ці питання.

1917
01.12.2021
Сергій Білий

В міру глобального потепління зими в нашому регіоні все менше радують снігопадами та морозами. Тепла безсніжна зима – колись прикрий виняток – сьогодні поступово перетворюється радше на загальне правило. І якщо, скажімо, для міських комунальних служб такі метаморфози – в радість, то для туристів – це справжній жах... Фіртка знає, що робити пересічному туристу, якщо зима є не лише безсніжною, але й теплою.

1194
26.11.2021
Ігор Марковський

Окрім партійних тем Фіртка також обговорила скандал навколо зриву операції по захопленню вагнерівців, як впливає ситуація на білорусько-польському кордоні на Україну та чого очікувати місцевим громадам від бюджету 2022 року.

2009
22.11.2021
Уляна Мокринчук

Фіртка підготувала ТОП-10 місць, де можна не лише поплавати в басейні, чи спуститись на лижах, а ще й помилуватися водоспадом, напитись справжньої мінеральної води, а також створити керамічний виріб своїми руками.  

2687
19.11.2021
Сергій Білий

Україна – яка вона? Таке питання поставив собі Іван Марк – хлопець з нині окупованого українського селища Чорнухине, що на Луганщині.  Для того, щоб дізнатися відповідь, чоловік пройшов пішки всю нашу країну від крайньої точки на сході до її кордонів на заході. Заходив і до Івано-Франківська, де з ним вдалося поспілкуватись кореспонденту Фіртки.

4702

Для народжених в СРСР дитсадок зазвичай асоціюється з ненависною манною кашею з грудочками, киселем, компотом з потрощених міллю сухофруктів, злою вихователькою і навіть, жахливо подумати, фізичними покараннями. Жах? Найгірше в тому, що мало кому пощастил

239

Є страви просто смачні. Їх можна їсти щодня, але вони залишаться просто смачними. А є страви, які у своїй смачності несуть затишок. На світі є три основних види страв - буденні, святкові та родинні.

647

Для тих, хто з якихось причин не може наважитись на спорт, боїться почати чи лише почав, хочу сказати, що ніколи не пізно бути на старті!  

920

Доля фільму «Дім Gucci» така ж карколомна, як його сюжет. Він відображає життя своїх головних героїв, які не завжди знали, чи вони у цей момент на верхів’ї ними ж майстерно створеної хвилі, чи їх випадково винесло на гребіть цунамі? Ясність наставала у процесі падіння. Але, як би низько ці люди не падали, вони рефлексивно підводилися і знову дряпалися на гору.

2044
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

2145
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

7820
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

16740
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

905
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

6394
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

7898 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

8196
10.11.2021

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові, як і район, у якому він розташований, переживає період змін і оновлення. З 2018 року тут почалась ревіталізація та пошук нової концепції культурного центру.  Палац, що побудували спільнокоштом майже 100

3712
03.12.2021

У Берліні, на подвір'ї Міноборони ФРН, пройшла традиційна військова церемонія Großen Zapfenstreich – з посади канцлерки Німеччини після 16 років роботи йде Ангела Меркель. 

812
02.12.2021

Відповідний законопроєкт вніс на розгляд Верховної Ради Володимир Зеленський, про що він повідомив сьогодні у щорічному посланні до депутатів та українського народу.

950
16.11.2021

Відповідне рішення ухвалив 15 листопада з’їзд політсили.

2974
11.11.2021

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.  

3575