"Побратими підбивали на написання": лауреат премії Марка Боєслава Назар Розлуцький про книгу "Нотатник мобілізованого"

В Івано-Франківську 25 березня відзначили лауреатів премії Марка Боєслава.

Одним із лауреатом премії є історик, поет та військовослужбовець Назар Розлуцький за книгу "Нотатник мобілізованого".

Про історію написання книги, журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким.

"Я повернувся з армії, це було у 2016 році. Воював по мобілізації 2015-2016 рік в артилерійській бригаді. І після повернення мене всі підбивали писати книжку, бо знали, що я історик і можу щось написати.

Всі побратими підбивали. І коли повернувся, відразу по свіжих слідах, щоб не втрачати тих спогадів, які ще були в голові, я почав писати. Буквально за три тижні в мене з'явився текст цілої книги.

Це сталося дуже швидко, ще не минуло два місяці після мого повернення, а головний масив тексту вже був готовий. Потім почав шукати видавця", — каже Назар Розлуцький.

Боєць ділиться, не хотів видавати книгу своїм коштом, адже був переконаний, якщо книга дійсно потрібна, то знайде свого видавця. 

"Після кількох місяців пошуків, у видавництві "Темпора" сказали, що готові розглянути мою пропозицію. Зустрівся з Юлією Олійник, директоркою видавництва, і ми узгодили усі технічні моменти.

Вирішили, що ця книга не буде комерційним проєктом. Тобто видавництво забере з продажу тільки ті гроші, що в неї вклало, а весь решта прибуток буде перерахований на один з волонтерських фондів, які допомагають військовим. Так воно і сталося.

Книга вийшла у 2018 році, після цього почалася серія презентацій спочатку в Києві, потім в інших містах України.

Книга не втрачала актуальності десь до епохи ковіду. Після ковіду вирішив, що вже не така актуальна і перестав робити додрукування, бо було кілька додруків. Пізніше почалася повномасштабна війна і думаю час писати вже нові книги", — ділиться Назар Розлуцький.

Більше читайте у матеріалі:  "Розумів, що війна неминуча", — артилерист, письменник та кандидат історичних наук Назар Розлуцький про книгу «Нотатник мобілізованого», актуальні уроки минулого та перемогу


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Отримав поранення в день загибелі брата: історія воїна Станіслава Дейни, який лікується в Івано-Франківську (ФОТО)

«Не хотілось б, аби все перетворилось на АТО 2.0», — військовий Артем Ткаченко про фронт, тил та мобілізацію

"Найбільше болить байдужість": життя в тилу після фронту очима ветерана з Івано-Франківська Степана Савчука (ФОТО)


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

501
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

626
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1343
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2303 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1147
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3080

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

902

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1053

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1479

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2081
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26391 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

771
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

972
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3030
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1272
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

950
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1208
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1220
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

433
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4286
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1084
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1648