
В Івано-Франківську 25 березня відзначили лауреатів премії Марка Боєслава.
Одним із лауреатом премії є історик, поет та військовослужбовець Назар Розлуцький за книгу "Нотатник мобілізованого".
Про історію написання книги, журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким.
"Я повернувся з армії, це було у 2016 році. Воював по мобілізації 2015-2016 рік в артилерійській бригаді. І після повернення мене всі підбивали писати книжку, бо знали, що я історик і можу щось написати.
Всі побратими підбивали. І коли повернувся, відразу по свіжих слідах, щоб не втрачати тих спогадів, які ще були в голові, я почав писати. Буквально за три тижні в мене з'явився текст цілої книги.
Це сталося дуже швидко, ще не минуло два місяці після мого повернення, а головний масив тексту вже був готовий. Потім почав шукати видавця", — каже Назар Розлуцький.
Боєць ділиться, не хотів видавати книгу своїм коштом, адже був переконаний, якщо книга дійсно потрібна, то знайде свого видавця.
"Після кількох місяців пошуків, у видавництві "Темпора" сказали, що готові розглянути мою пропозицію. Зустрівся з Юлією Олійник, директоркою видавництва, і ми узгодили усі технічні моменти.
Вирішили, що ця книга не буде комерційним проєктом. Тобто видавництво забере з продажу тільки ті гроші, що в неї вклало, а весь решта прибуток буде перерахований на один з волонтерських фондів, які допомагають військовим. Так воно і сталося.
Книга вийшла у 2018 році, після цього почалася серія презентацій спочатку в Києві, потім в інших містах України.
Книга не втрачала актуальності десь до епохи ковіду. Після ковіду вирішив, що вже не така актуальна і перестав робити додрукування, бо було кілька додруків. Пізніше почалася повномасштабна війна і думаю час писати вже нові книги", — ділиться Назар Розлуцький.
Більше читайте у матеріалі: "Розумів, що війна неминуча", — артилерист, письменник та кандидат історичних наук Назар Розлуцький про книгу «Нотатник мобілізованого», актуальні уроки минулого та перемогу
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну