Платна стоянка, «ковідна тисяча» для підлітків та лев, який вільно гуляє селом: що обговорюють франківці

У центрі Івано-Франківська, на відрізку вулиць від Січових Стрільців до Гординського, змінили схему руху — на цій частині Шевченка буде парковка. Ця новина викликала хвилю обговорень.

Не менше коментували й новину про те, що отримати 1 000 гривень у рамках програми «єПідтримка» зможуть підлітки від 14 років.

Також ажіотаж викликала новина про те, що лева, який тримав у страху ціле село на Прикарпатті, віддадуть у притулок.

Що говорили та як реагували, дізнавалася Фіртка.


Так, в Івано-Франківську на вулиці Шевченка у тестовому режимі запрацювала офіційна паркувальна зона. Заїхати тепер можна лише з вулиці Січових Стрільців, а виїхати на Гординського через шлагбаум. Відтак, щоб залишити тут свою автівку, доведеться платити.

Зокрема, вартість стоянки складає 10 гривень за годину. Транзитний проїзд та зупинка на 10 хвилин — безкоштовні.

Хоча проєкт погодили ще чотири роки тому, але така ідея сподобалась не усім містянам.


Крім цього, діти віком від 14 до 18 років зможуть отримати тисячу гривень за щеплення від коронавірусної хвороби.

Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду. Вона набуде чинності з 7 лютого.

Також  розширили перелік сфер, у яких можна отримати послуги за програмою. З 7 лютого кошти «єПідтримки» можна буде витратити на:
  • освітні послуги;
  • дитячі позашкільні гуртки;
  • перебування в літньому/спортивному дитячому таборі;
  • спортивні товари (ковзани, лижі, туристичне приладдя тощо);
  • канцтовари;
  • шкільне приладдя.

Раніше кошти програми можна було витратити лише на книжки, послуги у сфері культури, спорту чи пасажирських перевезень.

Така новина викликала чимало запитань та жваве обговорення.


Також чималий резонанс викликала новина про те, що лева, який тримав у страху ціле село на Прикарпатті, віддадуть у притулок.

Зокрема, про лева Рому розповіли жителі села Старуня. Саме там хижака досі тримали на території одного зі складів. За словами селян, він час від часу звідти тікав і гуляв селом.

Власник запевняв, що тварина спокійна. А купив він її, мовляв, аби врятувати від загибелі. Втім, дозволу на утримання хижака у чоловіка немає.

Так, Державна екологічна інспекція Карпатського округу зв’язалась з декількома притулками тварин з клопотанням прийняти лева на тимчасове утримання. В результаті перемовин домовилися із благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «Порятунок диких тварин», який погодився прийняти лева на тимчасове утримання.

Власник тварини пообіцяв добровільно передати лева в притулок. Узгоджується процедура передачі.

Після адаптації у притулку, тварину в рамках міжнародної співпраці передадуть в один із національних парків Африки чи Європи для проживання у напіввільних природних умовах.

Новина про лева, який вільно гуляє селом, здебільшого обурила містян, чимало — зіронізували на цю тему.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Лева, який тримав у страху ціле село на Прикарпатті, віддадуть до притулку (ВІДЕО)

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати

Бустерна та додаткова доза COVID-вакцини: скільки прикарпатців щепили


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

10420
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1473
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1080
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2103
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3620
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1367

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1736

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

533

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1170

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1334
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

550
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24282
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

524
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

489
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

644
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1534
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

701
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7129
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

643
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1659 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

636
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

548