Плата за в'їзд в центр Івано-Франківська становитиме 50 гривень

 

Громадськість Івано-Франківська обговорила наміри міської влади перекрити площу Ринок для автотранспорту, а для бажаючих заїхати до центру втановити фіксовану платню. Проект рішення виконавчого комітету звучить: «Про встановлення тарифу за в’їзд та паркування автотранспорту в історико-архітектурній частині міста».

 

Як розповів керівник комунального підприємства «Сервіс-Авто» Андрій Строїч, питання перекриття пішохідної частини Івано-Франківська назрівало давно. Ще в 1995-му році була подібна спроба. Тоді влада встановила шлагбауми, які незадовго були зруйновані вандалами. Крім цього фіксувалися випадки зловживання службовими особами.

 

Сьогодні комунальники планують встановити спеціальні пристрої – болерди. Це металеві стовпці, які обмежують рух автотранспорту. Заборонять рух автомобілів з 8 ранку до 19 вечора. Таким чином, в’їзд в історично-архітектурну частину міста буде платний – 50 гривень. Для туристичного транспорту в’їзд вартуватиме 80 гривень. А жителям центральної частини міста введуть пільги: - 50% від тарифу. Тобто пропонується збирати з них по 25 гривень. Контролером видаватиметься спеціальний чек, який даватиме право цілий день пересуватися автомобілем Площею Ринок.

 

Андрій Строїч запевняє, що обмеження руху в центральній частині міста супроводжуватиметься втіленням нової схеми руху в центральній частині міста. Він переконує, що «корків» вдасться уникнути. Крім цього, планується встановлення пристроїв, які не даватимуть змогу припаркуватися без оплати парковочного місця.

 

Якщо даний проект вдасться, потім обмеження руху транспорту буде застосовуватись на Площу Міцкевича та Площу Шептицького.

 

«Проблеми будуть, але ми будемо їх вирішувати» - говорить комунальник.

 

Проект рішення «Про встановлення тарифу за в’їзд та паркування автотранспорту в історико-архітектурній частині міста» викликав багато суперечок в учасників обговорення. Представник ради підприємців міста обурився тим, що влада не враховує кількість магазинів та закладів громадського харчування на Площі Ринок, адже підприємцям необхідно завозити продукцію. Натомість, Андрій Строїч запевнив, що врахує зауваження.

 

Із всіх озвучених пропозицій, найраціональнішими були дві. Перша – експериментально перекрити Площу Ринок для виявлення наслідків такої «затії» - корки і перевантаженість автотранспортом міста. Друга стосувалася практики міста Львова, де центральну частину міста перекривають лише у вихідні та святкові дні.

 

Слід не забувати, що все це лише проект рішення, який пройде багато обговорень чиновників, виконавчого комітету, депутатських комісій та депутатами Івано-Франківської міської ради. Розробка проекту вартує більше 300 тисяч гривень Та попри це, якщо проект таки буде запущено, він окупиться за 9 місяців.


25.02.2012 2212 4
Коментарі (4)

Петро 2012.02.25, 15:12
Центр міста для людей буде закритий. Влада все зробить, щоб народ не заважав бандюгам пересуватися по центру на автомобілях.
Василь І. 2012.02.25, 18:21
Переконаний, що прокуратура місnа обов"язково повинна відреагувати у разі прийняття такого рішення міськвиконкомом. Таке рішення суперечить чинному законодавству про дорожній рух та ін.(не буду перелічувати, щоб не обтяжувати читачів нормативно-правовими актами). Побачимо. Зі старту тут не візьмеш. Народ і так завантажили різноманітними податками і зборами. З боку центральної влади, звичайно. А тут ще й місцева влада туди ж ...Разом, з тим і громадськість має сказати своє слово. Аргументовано заперечити чи підтримати. Так поступають в громадянському суспільстві.
Oxana 2012.02.26, 17:49
Абсурд якийсь. Людина, яка живе в центральній частині міста, де має тримати свій автомобіль? А в кафе чи в ресторан в центральній частині міста тепер доведеться ходити пішки, чи як?
ff 2012.02.26, 18:45
Компанія ідіотів цей Строїч з Анушкевичусом. Це просто волаюче обмеження прав, котрі проживають в цій зоні, і будь-хто з них виграє справу в суді, якшо до цього прокуратура рішення не опротестує.Невже в меріії немає жодного юриста, який міг би пояснити юридичну неправомірність цього рішення та його недолугість?
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

896
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1486
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3320 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2601
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3475
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3018

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

362

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

824

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

826

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1451
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3271
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20768
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

991
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

520
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

588
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1152
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5847
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

285
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3653 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

700 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1029
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1378 2