Планували влаштувати масову бійку. Поліція встановила трьох організаторів зібрання підлітків у центрі Івано-Франківська

Троє підлітків віком від 14 до 16 років через соцмережі організували в центрі Івано-Франківська зібрання зі 140 неповнолітніх. Вони планували влаштувати масову бійку.

Зараз поліцейські з'ясовують, чи пов'язані ці збори із російською субкультурою ПВК "Редан", повідомила Суспільному начальниця ювенальної превенції Нацполіції області Алла Бойчук, передає Фіртка.

За її словами, на батьків організаторів склали протоколи щодо неналежного виховання дітей.

"Ми встановили трьох підлітків, які поширювали інформацію по інших закритих групах.

Працюємо зараз із хлопчиком, який був активним учасником. Мама каже: він цілий тиждень сидить вдома, дуже добре вчиться.

Син відпросився з дому на три години та через Instagram кликав дітей", — розповідає Алла Бойчук.

Поліцейські про зібрання підлітків дізналися із соцмереж. За словами начальниці ювенальної превенції, більшість дітей прийшли заради цікавості.

28 лютого поліцейські розповіли старшокласникам Івано-Франківського ліцею № 3 про небезпеку субкультури та її імовірний зв'язок з російською ПВК, учасники якої зараз воюють проти України.

"Доводили до них, що не слід вестися на будь-які публікації.

Бо насправді почалося все з провокацій одного з учасників зібрань, мовляв: "Ти прийди, ми тобі покажемо".

"Редан" — це субкультура агресивно налаштованих людей, яких можна відрізнити за зачіскою, елементами одягу, татуюванням у вигляді павука", — пояснює Алла Бойчук.

Директорка ліцею №3 Наталія Микула каже, що раніше не знала, що серед франківських школярів можуть бути прихильники цієї субкультури. З її слів, 1 березня для педагогів проведуть вебінар про те, як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті у воєнний час.

"Щоб ми навчили дітей і батьків, нам треба самим навчитися. Будемо ставити для себе якісь завдання, як їх вирішувати.

Розуміємо, що часу — обмаль, і тому ці рішення будуть прийматися якнайшвидше, бо для нас це теж нове.

Ми з таким рухом не стикалися", — говорить Наталія Микула.

Психологиня Анна Биволькевич роз'яснює, що підлітки піддаються маніпуляціям в Інтернеті, так само як і дорослі. Аби уникнути негативного впливу, слід комунікувати з дітьми та навчати їх засад кібербезпеки, каже психологиня.

"Їх треба відгороджувати, берегти, давати їм вказівки. Насправді — вони розумні, цікаві, з ними можна вести діалог та домовлятися.

У тій ситуації мене найбільше вражає, що є люди, в яких можна це запитати напряму — у самих підлітків.

Здається, у них мало хто питає", — говорить психологиня Анна Биволькевич.

За словами начальниці ювенальної превенції поліції Івано-Франківської області Алли Бойчук, прикарпатські поліцейські виявили вісім груп у різних соцмережах, які могли поширювати наративи субкультури "Редан".

Вони надіслали запит до департаменту кіберполіції, аби заблокувати ці спільноти.

Поліціянти наводять кілька порад батькам підлітків:

  • проводьте більше часу з дітьми;
  • виявляйте терпіння, наполегливість та доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;
  • опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт у соцмережах і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах;
  • пам'ятайте, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким часто бракує батьківської уваги та підтримки. Бережіть своїх дітей та будьте їм друзями.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці 


Коментарі (1)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2401
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1531 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3619
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

109

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

858
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

452
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

548
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

701
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2