Уряд готується запровадити нові правила для визначення критичності підприємств та необхідності бронювання їхніх працівників.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на Київському міжнародному економічному форумі, пише Фіртка.
За словами Шмигаля, наразі триває аудит критичних підприємств, адже чинні критерії визначення критичності дозволили певні зловживання.
"Влітку ми це (зловживання бронюванням — ред.) побачили, тому проводимо інвентаризацію.
Закінчимо аудит швидше, ніж до 15 листопада, і запровадимо абсолютно прозорі, чіткі, однозначні, без суб'єктивізму, параметри бронювання.
Вони не змінять критично ту систему, ту постанову, яка є, але вони дадуть можливість чіткіше визначати критичність підприємств і необхідність бронювання тих чи інших працівників", — підкреслив посадовець.
Прем'єр навів приклад майбутніх змін: встановлять мінімальний рівень зарплати для бронювання працівників, замість орієнтації на середній оклад в регіоні.
"Плюс якісь інші параметри, які не передбачають можливості люфту. Бо саме в цих можливостях люфту і проявився фрод, який влітку призвів до аномальної кількості бронювань.
Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки із заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти необхідно виключити".
Прем'єр наголосив, що це питання дуже чутливе, оскільки важливо знайти баланс між економікою та потребами Сил оборони.
Нагадаємо, в Україні триває урядова перевірка підприємств, установ та організацій, які мають статус критично важливих та бронюють своїх працівників від мобілізації.
Причиною аудиту стало суттєве збільшення кількості таких підприємств та числа заброньованих. Уряд встановив термін перевірок до 15 листопада 2024, у зв’язку з чим було тимчасово припинено роботу послуги бронювання в «Дії».
Наразі продовжити відстрочку від мобілізації можуть лише працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024.
Щодо бронювань впродовж останніх чотирьох місяців, рішення буде після завершення аудиту.
Окрім того, після 15 листопада Кабмін має намір посилити вимоги щодо віднесення підприємств до розряду критично важливих, зокрема:
- може бути збільшено розмір середньої зарплати для підприємства;
- може бути запроваджено норму узгодження критеріїв критичності з Міноборони та Мінекономіки.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну