Підготовка до вибору спеціальності: майбутні абітурієнти ІФНМУ спробували себе у ролі медиків (ФОТО)

В Івано-Франківському національному медичному університеті провели цікавий захід для майбутніх абітурієнтів.

Ще до вступу в університет, школярі змогли спробувати себе у ролі медиків та відчути специфіку роботи лікарів, фармацевтів, косметологів, фізичних терапевтів та інших.

Про це з місця події повідомила журналістка Фіртки.

За словами ректора вишу Романа Яцишина, цьогоріч університет вирішив змінити підхід щодо підготовки майбутніх студентів.

Зокрема, знайомство зі спеціальностями розпочинається за пів року до вступної кампанії, а не за кілька місяців до неї, як це було раніше

«Такий підхід допоможе підготувати вмотивованих студентів, які обиратимуть професію свідомо, а не під тиском батьків чи сімейних традицій.

Сучасна медицина виходить за межі звичних спеціальностей «Лікувальна справа» та «Стоматологія». Серед популярних напрямів, які пропонує університет, — фізична терапія та ерготерапія, косметологія, фармація та медсестринство.

Так, медсестринство більше не обмежується базовими навичками. Медсестри тепер можуть здобувати не лише базову освіту, а й ступені бакалавра та магістра, що відкриває більше можливостей для кар'єрного зростання», — зазначив Роман Яцишин.

Роман Яцишин каже, аби допомогти абітурієнтам визначитися зі спеціальністю, університет організував кілька інтерактивних локацій, де кожен міг спробувати себе у ролі студента-медика.

«Школярі відвідали три основні локації: на майданчику з гігієни ротової порожнини вони вчилися користуватися стоматологічними інструментами та правильно доглядати за зубами.

На локації першої медичної допомоги учасники відпрацьовували навички серцево-легеневої реанімації та дізнавалися, як надавати екстрену допомогу.

А на фармацевтичній локації спробували себе у ролі фармацевтів, виготовляли препарати, аналізували їхній склад та перевіряли якість ліків».

Під час заходу підкреслили, кожен учасник зміг відчути професію "власними руками", отримавши унікальний досвід ще до вступу.

Водночас, захід був орієнтований не лише на майбутніх абітурієнтів, а й на їхніх батьків, які часто впливають на вибір майбутньої професії дітей.

Організатори підкреслили важливість свідомого вибору спеціальності та бажання самих абітурієнтів навчатися за обраним фахом.

«Ми хочемо, щоб абітурієнти обирали професію серцем і душею. Це дозволить зменшити ризики зміни спеціальності вже під час навчання», — наголосив Роман Яцишин.

Щоб зробити підготовку майбутніх студентів ще ефективнішою, університет запускає спеціальну онлайн-платформу, де збиратиметься актуальна інформація про спеціальності, правила вступу та можливі зміни у вступній кампанії.

«Завдяки платформі майбутні абітурієнти зможуть заздалегідь ознайомитися зі спеціальностями та підготуватися до вступу», — додав Роман Яцишин.

Цьогорічна зустріч зі школярами відбулася за пів року до вступу, а не в квітні, як минулого року. Організатори наголосили, що це дозволить майбутнім студентам краще підготуватися до вибору спеціальності та прийняти усвідомлене рішення.

«Завдяки інтерактивам, комунікації зі студентами та можливості випробувати себе у ролі медика, абітурієнти зможуть зробити обґрунтований вибір та уникнути ситуацій, коли під час навчання вони вирішують змінити спеціальність», — підкреслив ректор.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У МОН обговорили виклики 2025 року у сфері вищої освіти: участь у нараді взяли представники ІФНМУ

"Перейдуть на новий пакет фінансування", — ректор ІФНМУ прокоментував ймовірне скорочення працівників

Фотогалерея


15.12.2024 Тетяна Сорока 746
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

233
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1358
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2463 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3591
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2915
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2126

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

589

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

441

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1614

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1775
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

261
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

480
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

777
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4946
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

338
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

854
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10102
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

479
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

233
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

350
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

379
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

697