Підготовка до вибору спеціальності: майбутні абітурієнти ІФНМУ спробували себе у ролі медиків (ФОТО)

В Івано-Франківському національному медичному університеті провели цікавий захід для майбутніх абітурієнтів.

Ще до вступу в університет, школярі змогли спробувати себе у ролі медиків та відчути специфіку роботи лікарів, фармацевтів, косметологів, фізичних терапевтів та інших.

Про це з місця події повідомила журналістка Фіртки.

За словами ректора вишу Романа Яцишина, цьогоріч університет вирішив змінити підхід щодо підготовки майбутніх студентів.

Зокрема, знайомство зі спеціальностями розпочинається за пів року до вступної кампанії, а не за кілька місяців до неї, як це було раніше

«Такий підхід допоможе підготувати вмотивованих студентів, які обиратимуть професію свідомо, а не під тиском батьків чи сімейних традицій.

Сучасна медицина виходить за межі звичних спеціальностей «Лікувальна справа» та «Стоматологія». Серед популярних напрямів, які пропонує університет, — фізична терапія та ерготерапія, косметологія, фармація та медсестринство.

Так, медсестринство більше не обмежується базовими навичками. Медсестри тепер можуть здобувати не лише базову освіту, а й ступені бакалавра та магістра, що відкриває більше можливостей для кар'єрного зростання», — зазначив Роман Яцишин.

Роман Яцишин каже, аби допомогти абітурієнтам визначитися зі спеціальністю, університет організував кілька інтерактивних локацій, де кожен міг спробувати себе у ролі студента-медика.

«Школярі відвідали три основні локації: на майданчику з гігієни ротової порожнини вони вчилися користуватися стоматологічними інструментами та правильно доглядати за зубами.

На локації першої медичної допомоги учасники відпрацьовували навички серцево-легеневої реанімації та дізнавалися, як надавати екстрену допомогу.

А на фармацевтичній локації спробували себе у ролі фармацевтів, виготовляли препарати, аналізували їхній склад та перевіряли якість ліків».

Під час заходу підкреслили, кожен учасник зміг відчути професію "власними руками", отримавши унікальний досвід ще до вступу.

Водночас, захід був орієнтований не лише на майбутніх абітурієнтів, а й на їхніх батьків, які часто впливають на вибір майбутньої професії дітей.

Організатори підкреслили важливість свідомого вибору спеціальності та бажання самих абітурієнтів навчатися за обраним фахом.

«Ми хочемо, щоб абітурієнти обирали професію серцем і душею. Це дозволить зменшити ризики зміни спеціальності вже під час навчання», — наголосив Роман Яцишин.

Щоб зробити підготовку майбутніх студентів ще ефективнішою, університет запускає спеціальну онлайн-платформу, де збиратиметься актуальна інформація про спеціальності, правила вступу та можливі зміни у вступній кампанії.

«Завдяки платформі майбутні абітурієнти зможуть заздалегідь ознайомитися зі спеціальностями та підготуватися до вступу», — додав Роман Яцишин.

Цьогорічна зустріч зі школярами відбулася за пів року до вступу, а не в квітні, як минулого року. Організатори наголосили, що це дозволить майбутнім студентам краще підготуватися до вибору спеціальності та прийняти усвідомлене рішення.

«Завдяки інтерактивам, комунікації зі студентами та можливості випробувати себе у ролі медика, абітурієнти зможуть зробити обґрунтований вибір та уникнути ситуацій, коли під час навчання вони вирішують змінити спеціальність», — підкреслив ректор.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У МОН обговорили виклики 2025 року у сфері вищої освіти: участь у нараді взяли представники ІФНМУ

"Перейдуть на новий пакет фінансування", — ректор ІФНМУ прокоментував ймовірне скорочення працівників

Фотогалерея


15.12.2024 Тетяна Сорока 887
Коментарі ()

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1354
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2108
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1319
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1607 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4361 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34167

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

728

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

303

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

280

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

591
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1383
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1461
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

866
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6720
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2156
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12434
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1748
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

694
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

744
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

552
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1110
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

486