З плакатами у руках до адмінбудинку прийшли близько пів сотні активістів.
До людей вийшов міський голова Руслан Марцінків, аби усе обговорити особисто.
Учасники акції питали, як формується бюджет, за яким принципом громада допомагає нашим військовим.
«Знаходимо купу тендерів. Тротуар на вулиці Миру, ремонт дороги на ще якійсь вулиці, але жодного тендеру я не зустріла на ті питання, які зараз на часі. Ну, наприклад, укриття», — питає в міського голови учасниця мітингу.
«Кожна школа отримала кошти на укриття. Понад 50 мільйонів гривень на укриття. Багато залежить від керівника. Як він зробить тендер. Всі дитячі садочки мають свого бухгалтера і мають свою бухгалтерію.
Це ми контролюємо, контролюють правоохоронні органи. Сьогодні був в 24-й школі, перевіряв укриття», — відповідає Руслан Марцінків.
Наболіле питання – отримання посвідчення учасника бойових дій. Дружина франківського військового каже, що чоловік від самого початку на війні, однак пільг як учасник бойових дій не має. Очільник громади пояснює, міська рада не виробляє посвідчення УБД.
Його формує і видає регіональне відділення, а місто на це жодним чином не впливає. Однак, розуміючи проблему, влада намагається допомогти: діє програма виплати в сумі три тисячі гривень на послуги ЖКГ та 20 тисяч кожному військовому на амуніцію.
«Безпосередньо мій чоловік вже другий рік на війні. Учасника бойових дій їм не дають. Їх годують з місяця в місяць. 72 батальйон 102 бригада ТРО. Відповідно мене цікавили пільги на житлово-комунальні послуги.
Якщо немає посвідчення УБД, відповідно, виробити я їх не можу по довідці. — Ви можете отримати 3 тисячі гривень на комунальні та 20 тисяч на амуніцію отримати вже».
За словами Марцінківа, на забезпечення спорядженням уже виділено матеріальну допомогу 2818 військовослужбовцям на загальну суму 56 мільйонів 360 тисяч гривень. До слова, наступного року планують збільшити виплати на амуніцію.
Ідея з прийняттям програми виплати коштів на амуніцію народилась під час однієї з поїздок очільника громади на передову. Адже, мали місце скарги від військових, що виділені субвенції до звичайних бійців не доходять. Про це власне й озвучили учасники мітингу. Лише цього року, зі слів Марцінківа, задовольнили близько 130 листів від військових частин на суму понад 100 мільйонів гривень.
«Купляємо по листах. От до нас приходять листи від кожної військової частини. Купити дрони, купити тепловізори, це від кожної військової частини в нас є такі звернення. Не тільки на наші військові частини, на всі частини, які звертаються. Наприклад вчора в мене були з Авдіївки. Хлопці з військово-цивільної адміністрації. Ми зараз їм fpv-дрони передаємо.
Сьогодні 93-ій бригаді передаємо. В мене є звернення 79-ої десантно-штурмової, автомобілі їм передаємо. 78 батальйон — це наш, сформований з іванофранківців, ми туди постійно передаємо. 10-ка, наприклад, 109-й батальйон, передавали їм дрони.
По цих листах ми передаємо. Але, окрім того, ми ще даємо кожному військовому допомогу з міського бюджету. Наприклад кожен військовий з Івано-Франківської громади, де б він не служив, ми даємо на амуніцію. Якщо поранений хлопець, ми даємо на поранення», — каже Марцінків.
А також, додає, є виплати до Дня народження дітей і за народження діток у сім’ях військових. Влада наскільки може, настільки допомагає військовим та сприяє родинам захисників.
До слова, вже завтра, у середу, Верховна Рада може забрати з міських бюджетів військовий ПДФО, з якого громада неодноразово мала змогу швидко допомагати нашим захисникам. Якщо депутати таки проголосують за це, громада в жодному разі не зменшить допомогу.
Марцінків наголосив, від початку повномасштабного вторгнення Івано-Франківська ТГ виділила понад 300 мільйонів гривень на потреби військовослужбовців.
В результаті домовились, що наступного тижня відбудеться зустріч ініціативної групи та міського голови.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни