Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.
Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», військовослужбовець звернувся до суду через те, що військова частина неправомірно виплачувала йому 30 000 гривень замість 100 000 гривень пропорційно часу участі в бойових діях, всупереч наявним документам, які підтверджують вказаний факт, пише Фіртка.
Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліціянтам виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 гривень щомісячно (крім військовослужбовців строкової служби).
Водночас, тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), – розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
У зв’язку із наведеним та з тим, що факт участі в бойових діях був підтверджений відповідними документами, суд встановив, що військовослужбовець має право на отримання додаткової винагороди у збільшеному розмірі з розрахунку 100 000 гривень на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
Детальніше: рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі № 420/23930/23 від 3 січня 2024 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни