Особливості вероніки та її роль у садовому ландшафті

Вероніка широко поширена у всьому світі. Рослина цінується садівниками за свою декоративність та різноманітність сортів, за допомогою яких можна втілювати різні дизайнерські задуми. Щоб почати культивувати цей яскравий багаторічник, пропонуємо замовити саджанці вероніки в інтернет-магазині Florium. У каталозі представлені найпопулярніші сорти, які добре приживуться на садовій ділянці.

Вероніка відрізняється швидким зростанням, до того ж має гарну стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Це дозволяє рослині успішно пережити і посушливе літо, і холодну зиму.

Особливості вирощування вероніки

Садова вероніка вважається однією з найвибагливіших рослин. Види, яких налічується кілька сотень, відрізняються формами та розмірами, текстурою листя, квітами суцвіть. Це можуть бути невеликі ґрунтопокривні рослини, за допомогою яких у ландшафті можна створити унікальні килимові ділянки. Є й помітніші сорти, зростання яких може досягати метрової висоти.

У природі зустрічаються як однорічники, так і багаторічники. Рослина відрізняється довгим повзучим кореневищем, яке утворює висхідні пагони. Залежно від виду кореневища та тривалості життєвого циклу розрізняють сім життєвих форм вероніки, більшість із них знаходить застосування у садовому дизайні.

Наведемо основні правила догляду, необхідні для успішного культивування рослини:

  • добра освітленість — вероніка любить сонце, хоча окремі види можуть рости і в легкій тіні;
  • грунт має бути не дуже родючим, грунт потрібно добре дренувати, інакше існує ризик загнивання кореневища;
  • посадку можна виконувати навесні або восени;
  • багатий полив — 2-3 рази на тиждень — потрібен молодим рослинам, решті — під час посухи;
  • дорослі особини при нестачі опадів можна потроху поливати до і під час цвітіння;
  • мульчування ґрунту допоможе підтримувати декоративність;
  • після цвітіння обов'язковим є обрізання відцвілих пагонів;
  • добрива вносяться в ґрунт до посадки, а потім — з третього року розвитку рослин; для цього навесні використовуються комплексні мінеральні добрива.

Догляд за квіткою передбачає також раз на 2-3 роки проводити омолодження шляхом поділу куща в осінній період. Розмноження проводиться як розподілом куща, так і насінням і стебловими живцями.

Вероніка в ландшафтному дизайні

Вероніка здатна прикрасити собою простір і додати яскравості будь-якому ландшафту. Її використання виправдане під час створення:

  • альпійських гірок;
  • рокаріїв;
  • бордюрних композицій та міксбордерів;
  • килимових ділянок.

Також добре виглядають одиночні кущики вероніки, висаджені в горщики для квітів або дерев'яні ящики.

При виборі сортів для використання в садових композиціях варто враховувати, що ґрунтопокривні види цвітуть навесні, а вертикальні — влітку.

У числі популярних декоративних видів можна виділити колоскову веронику (Veronica spicata). Саме її яскраво-сині суцвіття найчастіше зустрічаються на українських клумбах. Доросла рослина досягає висоти до півметра, має невелику кількість стебел і сіро-зелене листя. Форма суцвіть нагадує колосся. Цвіте з червня до вересня.

Для розмноження рослин з різними забарвленням суцвіттями рекомендуємо придивитися до таких сортів:

  • сині — Blauriesin, Blue Indigo, Younique Baby Blue, Blauriesin;
  • білі — Icicle, Schneeriesin, Younique Baby White, Charlotte;
  • рожеві — Charming Pink, Spicata Rosa Zwerg, Rotfuchs, Pink Damask;
  • бузкові — Christa Bubble Gum, Dark Martje.

Для створення низькорослих композицій у саду можна вибрати веронику тирличкову (Veronica gentianoides) з білими або ніжно-блакитними квітами, які додадуть ландшафту кольору та текстури. Або ниткоподібну (Veronica filiformis) з стеблами, що стеляться, і світлими суцвіттями.

Для багатоярусних куртин підійде вероніка довголиста (Veronica longifolia) з білими або фіолетовими квітами, а також вероніка велика (Veronica teucrium) з широкою палітрою можливих забарвлень.

Реклама


03.05.2024 1162
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

527
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

371
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14038 9
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1607
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

898
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6202

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

664

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1490

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1301

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1185
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

543
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

683
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1607
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

622
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

913
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5948
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13761
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

280
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

576
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

505
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

819 2