Особливості вероніки та її роль у садовому ландшафті

Вероніка широко поширена у всьому світі. Рослина цінується садівниками за свою декоративність та різноманітність сортів, за допомогою яких можна втілювати різні дизайнерські задуми. Щоб почати культивувати цей яскравий багаторічник, пропонуємо замовити саджанці вероніки в інтернет-магазині Florium. У каталозі представлені найпопулярніші сорти, які добре приживуться на садовій ділянці.

Вероніка відрізняється швидким зростанням, до того ж має гарну стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Це дозволяє рослині успішно пережити і посушливе літо, і холодну зиму.

Особливості вирощування вероніки

Садова вероніка вважається однією з найвибагливіших рослин. Види, яких налічується кілька сотень, відрізняються формами та розмірами, текстурою листя, квітами суцвіть. Це можуть бути невеликі ґрунтопокривні рослини, за допомогою яких у ландшафті можна створити унікальні килимові ділянки. Є й помітніші сорти, зростання яких може досягати метрової висоти.

У природі зустрічаються як однорічники, так і багаторічники. Рослина відрізняється довгим повзучим кореневищем, яке утворює висхідні пагони. Залежно від виду кореневища та тривалості життєвого циклу розрізняють сім життєвих форм вероніки, більшість із них знаходить застосування у садовому дизайні.

Наведемо основні правила догляду, необхідні для успішного культивування рослини:

  • добра освітленість — вероніка любить сонце, хоча окремі види можуть рости і в легкій тіні;
  • грунт має бути не дуже родючим, грунт потрібно добре дренувати, інакше існує ризик загнивання кореневища;
  • посадку можна виконувати навесні або восени;
  • багатий полив — 2-3 рази на тиждень — потрібен молодим рослинам, решті — під час посухи;
  • дорослі особини при нестачі опадів можна потроху поливати до і під час цвітіння;
  • мульчування ґрунту допоможе підтримувати декоративність;
  • після цвітіння обов'язковим є обрізання відцвілих пагонів;
  • добрива вносяться в ґрунт до посадки, а потім — з третього року розвитку рослин; для цього навесні використовуються комплексні мінеральні добрива.

Догляд за квіткою передбачає також раз на 2-3 роки проводити омолодження шляхом поділу куща в осінній період. Розмноження проводиться як розподілом куща, так і насінням і стебловими живцями.

Вероніка в ландшафтному дизайні

Вероніка здатна прикрасити собою простір і додати яскравості будь-якому ландшафту. Її використання виправдане під час створення:

  • альпійських гірок;
  • рокаріїв;
  • бордюрних композицій та міксбордерів;
  • килимових ділянок.

Також добре виглядають одиночні кущики вероніки, висаджені в горщики для квітів або дерев'яні ящики.

При виборі сортів для використання в садових композиціях варто враховувати, що ґрунтопокривні види цвітуть навесні, а вертикальні — влітку.

У числі популярних декоративних видів можна виділити колоскову веронику (Veronica spicata). Саме її яскраво-сині суцвіття найчастіше зустрічаються на українських клумбах. Доросла рослина досягає висоти до півметра, має невелику кількість стебел і сіро-зелене листя. Форма суцвіть нагадує колосся. Цвіте з червня до вересня.

Для розмноження рослин з різними забарвленням суцвіттями рекомендуємо придивитися до таких сортів:

  • сині — Blauriesin, Blue Indigo, Younique Baby Blue, Blauriesin;
  • білі — Icicle, Schneeriesin, Younique Baby White, Charlotte;
  • рожеві — Charming Pink, Spicata Rosa Zwerg, Rotfuchs, Pink Damask;
  • бузкові — Christa Bubble Gum, Dark Martje.

Для створення низькорослих композицій у саду можна вибрати веронику тирличкову (Veronica gentianoides) з білими або ніжно-блакитними квітами, які додадуть ландшафту кольору та текстури. Або ниткоподібну (Veronica filiformis) з стеблами, що стеляться, і світлими суцвіттями.

Для багатоярусних куртин підійде вероніка довголиста (Veronica longifolia) з білими або фіолетовими квітами, а також вероніка велика (Veronica teucrium) з широкою палітрою можливих забарвлень.

Реклама


03.05.2024 1317
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1084
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2800
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

976
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1036
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1039 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3103 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

898

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

774

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1087
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

147
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2340
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1146
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

447
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15068
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7381
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

815
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

377
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

288
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

377
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

657
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1111