Вероніка широко поширена у всьому світі. Рослина цінується садівниками за свою декоративність та різноманітність сортів, за допомогою яких можна втілювати різні дизайнерські задуми. Щоб почати культивувати цей яскравий багаторічник, пропонуємо замовити саджанці вероніки в інтернет-магазині Florium. У каталозі представлені найпопулярніші сорти, які добре приживуться на садовій ділянці.
Вероніка відрізняється швидким зростанням, до того ж має гарну стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Це дозволяє рослині успішно пережити і посушливе літо, і холодну зиму.
Особливості вирощування вероніки
Садова вероніка вважається однією з найвибагливіших рослин. Види, яких налічується кілька сотень, відрізняються формами та розмірами, текстурою листя, квітами суцвіть. Це можуть бути невеликі ґрунтопокривні рослини, за допомогою яких у ландшафті можна створити унікальні килимові ділянки. Є й помітніші сорти, зростання яких може досягати метрової висоти.
У природі зустрічаються як однорічники, так і багаторічники. Рослина відрізняється довгим повзучим кореневищем, яке утворює висхідні пагони. Залежно від виду кореневища та тривалості життєвого циклу розрізняють сім життєвих форм вероніки, більшість із них знаходить застосування у садовому дизайні.
Наведемо основні правила догляду, необхідні для успішного культивування рослини:
- добра освітленість — вероніка любить сонце, хоча окремі види можуть рости і в легкій тіні;
- грунт має бути не дуже родючим, грунт потрібно добре дренувати, інакше існує ризик загнивання кореневища;
- посадку можна виконувати навесні або восени;
- багатий полив — 2-3 рази на тиждень — потрібен молодим рослинам, решті — під час посухи;
- дорослі особини при нестачі опадів можна потроху поливати до і під час цвітіння;
- мульчування ґрунту допоможе підтримувати декоративність;
- після цвітіння обов'язковим є обрізання відцвілих пагонів;
- добрива вносяться в ґрунт до посадки, а потім — з третього року розвитку рослин; для цього навесні використовуються комплексні мінеральні добрива.
Догляд за квіткою передбачає також раз на 2-3 роки проводити омолодження шляхом поділу куща в осінній період. Розмноження проводиться як розподілом куща, так і насінням і стебловими живцями.
Вероніка в ландшафтному дизайні
Вероніка здатна прикрасити собою простір і додати яскравості будь-якому ландшафту. Її використання виправдане під час створення:
- альпійських гірок;
- рокаріїв;
- бордюрних композицій та міксбордерів;
- килимових ділянок.
Також добре виглядають одиночні кущики вероніки, висаджені в горщики для квітів або дерев'яні ящики.
При виборі сортів для використання в садових композиціях варто враховувати, що ґрунтопокривні види цвітуть навесні, а вертикальні — влітку.
У числі популярних декоративних видів можна виділити колоскову веронику (Veronica spicata). Саме її яскраво-сині суцвіття найчастіше зустрічаються на українських клумбах. Доросла рослина досягає висоти до півметра, має невелику кількість стебел і сіро-зелене листя. Форма суцвіть нагадує колосся. Цвіте з червня до вересня.
Для розмноження рослин з різними забарвленням суцвіттями рекомендуємо придивитися до таких сортів:
- сині — Blauriesin, Blue Indigo, Younique Baby Blue, Blauriesin;
- білі — Icicle, Schneeriesin, Younique Baby White, Charlotte;
- рожеві — Charming Pink, Spicata Rosa Zwerg, Rotfuchs, Pink Damask;
- бузкові — Christa Bubble Gum, Dark Martje.
Для створення низькорослих композицій у саду можна вибрати веронику тирличкову (Veronica gentianoides) з білими або ніжно-блакитними квітами, які додадуть ландшафту кольору та текстури. Або ниткоподібну (Veronica filiformis) з стеблами, що стеляться, і світлими суцвіттями.
Для багатоярусних куртин підійде вероніка довголиста (Veronica longifolia) з білими або фіолетовими квітами, а також вероніка велика (Veronica teucrium) з широкою палітрою можливих забарвлень.
Реклама