Особливості вероніки та її роль у садовому ландшафті

Вероніка широко поширена у всьому світі. Рослина цінується садівниками за свою декоративність та різноманітність сортів, за допомогою яких можна втілювати різні дизайнерські задуми. Щоб почати культивувати цей яскравий багаторічник, пропонуємо замовити саджанці вероніки в інтернет-магазині Florium. У каталозі представлені найпопулярніші сорти, які добре приживуться на садовій ділянці.

Вероніка відрізняється швидким зростанням, до того ж має гарну стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Це дозволяє рослині успішно пережити і посушливе літо, і холодну зиму.

Особливості вирощування вероніки

Садова вероніка вважається однією з найвибагливіших рослин. Види, яких налічується кілька сотень, відрізняються формами та розмірами, текстурою листя, квітами суцвіть. Це можуть бути невеликі ґрунтопокривні рослини, за допомогою яких у ландшафті можна створити унікальні килимові ділянки. Є й помітніші сорти, зростання яких може досягати метрової висоти.

У природі зустрічаються як однорічники, так і багаторічники. Рослина відрізняється довгим повзучим кореневищем, яке утворює висхідні пагони. Залежно від виду кореневища та тривалості життєвого циклу розрізняють сім життєвих форм вероніки, більшість із них знаходить застосування у садовому дизайні.

Наведемо основні правила догляду, необхідні для успішного культивування рослини:

  • добра освітленість — вероніка любить сонце, хоча окремі види можуть рости і в легкій тіні;
  • грунт має бути не дуже родючим, грунт потрібно добре дренувати, інакше існує ризик загнивання кореневища;
  • посадку можна виконувати навесні або восени;
  • багатий полив — 2-3 рази на тиждень — потрібен молодим рослинам, решті — під час посухи;
  • дорослі особини при нестачі опадів можна потроху поливати до і під час цвітіння;
  • мульчування ґрунту допоможе підтримувати декоративність;
  • після цвітіння обов'язковим є обрізання відцвілих пагонів;
  • добрива вносяться в ґрунт до посадки, а потім — з третього року розвитку рослин; для цього навесні використовуються комплексні мінеральні добрива.

Догляд за квіткою передбачає також раз на 2-3 роки проводити омолодження шляхом поділу куща в осінній період. Розмноження проводиться як розподілом куща, так і насінням і стебловими живцями.

Вероніка в ландшафтному дизайні

Вероніка здатна прикрасити собою простір і додати яскравості будь-якому ландшафту. Її використання виправдане під час створення:

  • альпійських гірок;
  • рокаріїв;
  • бордюрних композицій та міксбордерів;
  • килимових ділянок.

Також добре виглядають одиночні кущики вероніки, висаджені в горщики для квітів або дерев'яні ящики.

При виборі сортів для використання в садових композиціях варто враховувати, що ґрунтопокривні види цвітуть навесні, а вертикальні — влітку.

У числі популярних декоративних видів можна виділити колоскову веронику (Veronica spicata). Саме її яскраво-сині суцвіття найчастіше зустрічаються на українських клумбах. Доросла рослина досягає висоти до півметра, має невелику кількість стебел і сіро-зелене листя. Форма суцвіть нагадує колосся. Цвіте з червня до вересня.

Для розмноження рослин з різними забарвленням суцвіттями рекомендуємо придивитися до таких сортів:

  • сині — Blauriesin, Blue Indigo, Younique Baby Blue, Blauriesin;
  • білі — Icicle, Schneeriesin, Younique Baby White, Charlotte;
  • рожеві — Charming Pink, Spicata Rosa Zwerg, Rotfuchs, Pink Damask;
  • бузкові — Christa Bubble Gum, Dark Martje.

Для створення низькорослих композицій у саду можна вибрати веронику тирличкову (Veronica gentianoides) з білими або ніжно-блакитними квітами, які додадуть ландшафту кольору та текстури. Або ниткоподібну (Veronica filiformis) з стеблами, що стеляться, і світлими суцвіттями.

Для багатоярусних куртин підійде вероніка довголиста (Veronica longifolia) з білими або фіолетовими квітами, а також вероніка велика (Veronica teucrium) з широкою палітрою можливих забарвлень.

Реклама


03.05.2024 756
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

520
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

846
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1183 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2617
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1966
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2202

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

271

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

403

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1348

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1326
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

163
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18102
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1060
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3405
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

761
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10537
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6257
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

875
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

190
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

416
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3020
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

734