"Особливо актуальна в умовах війни": ректор ІФНМУ про найпопулярнішу серед абітурієнтів спеціальність

Івано-Франківський національний медичний університет — один із провідних медичних закладів України, який вже понад 80 років навчає фахівців для системи охорони здоров’я.

Які спеціальності мають найбільшу популярність серед абітурієнтів, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин.

Зі слів ректора, щороку популярність спеціальностей серед абітурієнтів змінюється.

"Якщо десять років тому "Медицина" завжди була на першому місці, і більшість вступників мріяли стати педіатрами, хірургами, дерматологами чи неврологами, то цього року першість взяла спеціальність "Фізична терапія, ерготерапія".

Цей напрямок показав найвищий середній прохідний бал навіть у порівнянні з "Медициною".

Це свідчить, що абітурієнти йдуть навчатися не через престиж чи моду, а тому, що прагнуть бути корисними суспільству. Особливо це актуально в умовах війни, коли фізична та ментальна реабілітація набувають надзвичайної важливості.

Ця спеціальність — не лише про фізичне відновлення, але й про роботу з пацієнтами через спілкування, співпрацю та залучення до життя.

Люди, які повертаються з фронту, не потребують жалості, адже це може їх демотивувати. Натомість важливо показати, що вони потрібні суспільству, і це допомагає їм адаптуватися до мирного життя", — каже Роман Яцишин.

Водночас, ректор підкреслює, наука завжди була важливим пріоритетом для ІФНМУ.

"Якби ми зосередилися лише на підготовці лікарів без розвитку наукових напрямків, ми б залишилися звичайною медичною школою.

Завдяки великим науковим діячам, таким як професори Євген НейкоВіталій Гирилюк і Георгій Бабенко, у нас закладені міцні основи для розвитку патофізіології та біохімії", — додає Роман Яцишин.

Як продовжує Роман Яцишин, в університеті роблять акцент на сучасні технології.

"Один із перспективних напрямків — біопринтинг. Це включає 3D-друк тканин і створення моделей, які можуть стати прототипами для штучних органів чи суглобів. Однак для цього потрібні добре оснащені лабораторії, тому перед університетом стоїть амбітне завдання — створити лабораторію біопринтингу.

Наука в університеті не повинна бути лише для захисту дисертацій, а працювати на благо держави. Ми активно співпрацюємо з європейськими партнерами у напрямках біопринтингу, ментального здоров’я та онкології.

Наприклад, кафедра онкології, яку очолює професорка Анна Крижанівська, має потужне співробітництво з обласним онкологічним центром. Разом із цією кафедрою ми виграли грант на дослідження в галузі онкології, і це лише початок нашого шляху.

Упевнений, що ІФНМУ досягне ще більших успіхів у науці й продовжить робити внесок у розвиток медицини не лише в Україні, а й у Європі".

Більше читайте у матеріалі: «Потрібно постійно розвиватись»: ректор ІФНМУ Роман Яцишин про освіту та науку під час війни, міжнародну співпрацю та цінності


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Підготовка до вибору спеціальності: майбутні абітурієнти ІФНМУ спробували себе у ролі медиків (ФОТО)

У МОН обговорили виклики 2025 року у сфері вищої освіти: участь у нараді взяли представники ІФНМУ

"Перейдуть на новий пакет фінансування", — ректор ІФНМУ прокоментував ймовірне скорочення працівників


Коментарі (1)

Микола 2025.01.16, 14:37

без сумніву, народ добре живе (купив у держави 12,5 млрд. долярів статистика за 2024 рік) за рахунок донорів (Євросоюзу і США), набирає лишні кілограми і хоче трІшки схуднути, а туткай фахівці з дипломом про схудненн. Вибачте, але хлопці на передовій, не мріють про дієту.

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

883 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

801
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1617
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2244
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4222 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3225

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

225

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

452

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

393

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

862
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

632
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

679
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

963
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1082
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

676
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6259
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1752
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31768 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1551
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

760 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

724