"Особливо актуальна в умовах війни": ректор ІФНМУ про найпопулярнішу серед абітурієнтів спеціальність

Івано-Франківський національний медичний університет — один із провідних медичних закладів України, який вже понад 80 років навчає фахівців для системи охорони здоров’я.

Які спеціальності мають найбільшу популярність серед абітурієнтів, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин.

Зі слів ректора, щороку популярність спеціальностей серед абітурієнтів змінюється.

"Якщо десять років тому "Медицина" завжди була на першому місці, і більшість вступників мріяли стати педіатрами, хірургами, дерматологами чи неврологами, то цього року першість взяла спеціальність "Фізична терапія, ерготерапія".

Цей напрямок показав найвищий середній прохідний бал навіть у порівнянні з "Медициною".

Це свідчить, що абітурієнти йдуть навчатися не через престиж чи моду, а тому, що прагнуть бути корисними суспільству. Особливо це актуально в умовах війни, коли фізична та ментальна реабілітація набувають надзвичайної важливості.

Ця спеціальність — не лише про фізичне відновлення, але й про роботу з пацієнтами через спілкування, співпрацю та залучення до життя.

Люди, які повертаються з фронту, не потребують жалості, адже це може їх демотивувати. Натомість важливо показати, що вони потрібні суспільству, і це допомагає їм адаптуватися до мирного життя", — каже Роман Яцишин.

Водночас, ректор підкреслює, наука завжди була важливим пріоритетом для ІФНМУ.

"Якби ми зосередилися лише на підготовці лікарів без розвитку наукових напрямків, ми б залишилися звичайною медичною школою.

Завдяки великим науковим діячам, таким як професори Євген НейкоВіталій Гирилюк і Георгій Бабенко, у нас закладені міцні основи для розвитку патофізіології та біохімії", — додає Роман Яцишин.

Як продовжує Роман Яцишин, в університеті роблять акцент на сучасні технології.

"Один із перспективних напрямків — біопринтинг. Це включає 3D-друк тканин і створення моделей, які можуть стати прототипами для штучних органів чи суглобів. Однак для цього потрібні добре оснащені лабораторії, тому перед університетом стоїть амбітне завдання — створити лабораторію біопринтингу.

Наука в університеті не повинна бути лише для захисту дисертацій, а працювати на благо держави. Ми активно співпрацюємо з європейськими партнерами у напрямках біопринтингу, ментального здоров’я та онкології.

Наприклад, кафедра онкології, яку очолює професорка Анна Крижанівська, має потужне співробітництво з обласним онкологічним центром. Разом із цією кафедрою ми виграли грант на дослідження в галузі онкології, і це лише початок нашого шляху.

Упевнений, що ІФНМУ досягне ще більших успіхів у науці й продовжить робити внесок у розвиток медицини не лише в Україні, а й у Європі".

Більше читайте у матеріалі: «Потрібно постійно розвиватись»: ректор ІФНМУ Роман Яцишин про освіту та науку під час війни, міжнародну співпрацю та цінності


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Підготовка до вибору спеціальності: майбутні абітурієнти ІФНМУ спробували себе у ролі медиків (ФОТО)

У МОН обговорили виклики 2025 року у сфері вищої освіти: участь у нараді взяли представники ІФНМУ

"Перейдуть на новий пакет фінансування", — ректор ІФНМУ прокоментував ймовірне скорочення працівників


Коментарі (1)

Микола 2025.01.16, 14:37

без сумніву, народ добре живе (купив у держави 12,5 млрд. долярів статистика за 2024 рік) за рахунок донорів (Євросоюзу і США), набирає лишні кілограми і хоче трІшки схуднути, а туткай фахівці з дипломом про схудненн. Вибачте, але хлопці на передовій, не мріють про дієту.

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

843
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1556 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2325
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2166 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7505
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15222 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

270

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1000

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1069

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1856
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

252
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

628
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

874
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3107
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

888
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1926
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

969
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35119 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

218
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

453
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

596
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

922