"Особливо актуальна в умовах війни": ректор ІФНМУ про найпопулярнішу серед абітурієнтів спеціальність

Івано-Франківський національний медичний університет — один із провідних медичних закладів України, який вже понад 80 років навчає фахівців для системи охорони здоров’я.

Які спеціальності мають найбільшу популярність серед абітурієнтів, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин.

Зі слів ректора, щороку популярність спеціальностей серед абітурієнтів змінюється.

"Якщо десять років тому "Медицина" завжди була на першому місці, і більшість вступників мріяли стати педіатрами, хірургами, дерматологами чи неврологами, то цього року першість взяла спеціальність "Фізична терапія, ерготерапія".

Цей напрямок показав найвищий середній прохідний бал навіть у порівнянні з "Медициною".

Це свідчить, що абітурієнти йдуть навчатися не через престиж чи моду, а тому, що прагнуть бути корисними суспільству. Особливо це актуально в умовах війни, коли фізична та ментальна реабілітація набувають надзвичайної важливості.

Ця спеціальність — не лише про фізичне відновлення, але й про роботу з пацієнтами через спілкування, співпрацю та залучення до життя.

Люди, які повертаються з фронту, не потребують жалості, адже це може їх демотивувати. Натомість важливо показати, що вони потрібні суспільству, і це допомагає їм адаптуватися до мирного життя", — каже Роман Яцишин.

Водночас, ректор підкреслює, наука завжди була важливим пріоритетом для ІФНМУ.

"Якби ми зосередилися лише на підготовці лікарів без розвитку наукових напрямків, ми б залишилися звичайною медичною школою.

Завдяки великим науковим діячам, таким як професори Євген НейкоВіталій Гирилюк і Георгій Бабенко, у нас закладені міцні основи для розвитку патофізіології та біохімії", — додає Роман Яцишин.

Як продовжує Роман Яцишин, в університеті роблять акцент на сучасні технології.

"Один із перспективних напрямків — біопринтинг. Це включає 3D-друк тканин і створення моделей, які можуть стати прототипами для штучних органів чи суглобів. Однак для цього потрібні добре оснащені лабораторії, тому перед університетом стоїть амбітне завдання — створити лабораторію біопринтингу.

Наука в університеті не повинна бути лише для захисту дисертацій, а працювати на благо держави. Ми активно співпрацюємо з європейськими партнерами у напрямках біопринтингу, ментального здоров’я та онкології.

Наприклад, кафедра онкології, яку очолює професорка Анна Крижанівська, має потужне співробітництво з обласним онкологічним центром. Разом із цією кафедрою ми виграли грант на дослідження в галузі онкології, і це лише початок нашого шляху.

Упевнений, що ІФНМУ досягне ще більших успіхів у науці й продовжить робити внесок у розвиток медицини не лише в Україні, а й у Європі".

Більше читайте у матеріалі: «Потрібно постійно розвиватись»: ректор ІФНМУ Роман Яцишин про освіту та науку під час війни, міжнародну співпрацю та цінності


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Підготовка до вибору спеціальності: майбутні абітурієнти ІФНМУ спробували себе у ролі медиків (ФОТО)

У МОН обговорили виклики 2025 року у сфері вищої освіти: участь у нараді взяли представники ІФНМУ

"Перейдуть на новий пакет фінансування", — ректор ІФНМУ прокоментував ймовірне скорочення працівників


Коментарі (1)

Микола 2025.01.16, 14:37

без сумніву, народ добре живе (купив у держави 12,5 млрд. долярів статистика за 2024 рік) за рахунок донорів (Євросоюзу і США), набирає лишні кілограми і хоче трІшки схуднути, а туткай фахівці з дипломом про схудненн. Вибачте, але хлопці на передовій, не мріють про дієту.

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

499
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1277
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2209 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1086
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3008
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2070

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

846

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1000

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1431

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2036
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26319 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

722
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

919
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2960
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1205
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

905
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1168
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1169
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

373
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4194
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1033
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1603