Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.
На заході країни Сирському довіряють 37% опитаних, Залужному — 97%.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.
Зокрема, Сирському довіряють 40% опитаних українців, не довіряють — 21%, а 4% мають невизначене ставлення.
Дослідники зазначають, у грудні та лютому 48% і 35% респондентів з-поміж опитаних не знали нічого про Сирського. Відповідно, з тих, хто знав про нього, довіра до Головнокомандувача вища.
Також, найбільше українців, або 94%, довіряють колишньому Головнокомандувачу Валерію Залужному. Не довіряють йому лише 5%.
Серед військового керівництва зросла довіра до очільника ГУР Кирила Буданова, з 60% у грудні 2023 року до 66% у лютому. Не довіряють йому лише 19% з-поміж респондентів.
Крім того, більшість українців довіряють Володимиру Зеленському та Сергію Притулі. Так, довіра Зеленському становить 64% порівняно із 77% у грудні (недовіра при цьому зросла з 22% у грудні до 35% у лютому).
Притулі довіряють 61%, і в його випадку також є зниження довіри (з 69% у грудні, недовіра зросла з 25% до 33%).
Ситуація у регіонах наступна:
Довідково: опитування провели впродовж 5-10 лютого 2024 року, до якого були додані запитання щодо можливої відставки В. Залужного.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 1 202 респонденти, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). 874 інтерв’ю проведені до 8 лютого включно, тобто до відставки Залужного.
Решта 328 інтерв’ю проведені після відставки 9 і 10 лютого. Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводили з громадянами за кордоном.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Вас запитували? От таке і соцопитування. Публікуй що хочеш завьра забудуть і не перевірятиме ніхто. Хороша робота медіа-срціолога, навіть опттувати нікого не треба...
Витрясати ТЦК людей з автобусів кияни довіряють Залужному на 94% Сирському на 40%?