Олексій Арестович: «Порошенко перетворюється на Януковича. А Януковича ми вже проходили»

 

 

Військовий експерт Олексій Арестович поділився власними думками з приводу голосування 31 серпня у Верховній раді щодо поправок до Конституції та події, що відбулися під її стінами.

 

- Вчора у Верховній Раді відбулося голосування за зміни, яке розбурхало суспільство і призвело до кровопролиття. Що ж такого сталося?

 

- Нічого особливого - у нас є Мінські угоди, які ми погодилися виконувати. І дані поправки до Конституції - частина цих угод. Вчорашній день продемонстрував, що в Раді сформувалася широка коаліція від "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту". Вони перейшли в улюблену народну гру під назвою "ширка".

 

- Але разом з Порошенком пішов "Опозиційний блок" - такого просто не очікували. А ось "Батьківщина" і радикали виступили проти!

 

- Справа в тому, що у "Опозиційного блоку" ніколи не було проблем з Порошенком. Він був засновником "Партії Регіонів", яка тепер стала Оппоблоком. Подивіться, хто у нього начальник штабу по Києву, хто увійшов до політичної ради "БПП" і "Удару" - це ж регіонали. Вже не секрет, що в ніч перед виборами Петро Порошенко замінив порядку 40 голів комісій незаконним шляхом тільки для того, щоб провести "регіоналів" у Раду. Зараз "Народний фронт" поглинений "Блоком Петра Порошенка", йде стандартний український процес злиття і поглинання. І що б там не говорили про Україну, як про парламентську державу - всі самі прекрасно бачать і розуміють, що роль Президента у нас ключова. "Народний фронт" починав вельми впевнено, вони виграли в уряду голоси під час парламентських виборів, але зараз остаточно злилися під "БПП".

 

- Які наслідки такого політичного пасьянсу?

 

- Порошенко поволі перетворюється на Януковича. А Януковича ми вже проходили.

 

- У зв'язку з такими розкладами, вчора був конфлікт політичних сил і силовиків під Радою. Чи можлива подальша ескалація конфлікту?

 

- Думаю, що вона буде, але не відразу. Десь восени, ближче до місцевих виборів. Або ж після них - деякі політичні сили і народ просто доб'є ситуація з місцевими виборами. Тоді й трапиться новий виток конфлікту.

 

- Чи можна говорити про третій Майдані восени?

 

- Не думаю, що це буде Майдан. Але третього етапу революції чекати варто.

 

- Вчора внаслідок конфлікту загинула людина, сьогодні в лікарні померли ще двоє ...

 

- Я дивився відео. Дуже сумно, коли гинуть люди. Я на 97% впевнений, що це вина влади. Саме вона допустила подібне, поставила молодих строковиків в оточення. І найголовніше - зараз влада почне вмочувати пальці в кров загиблих і бруднити ними всіх навколо - тих, хто намагається її критикувати, тих, хто спробує нагадати владі про Дебальцеве і Іловайськ, про Мінські угоди. Всім будуть тикати загиблими солдатами.

 

- Багато користувачів соціальних мереж розділилися в думці - одні звинувачують "Свободу", інші підтримують, треті заявляють, що вчорашньою акцією партія знищила свій рейтинг. Що насправді?

 

- Соціальні мережі не відображають думки більшості - це дуже мала частина електорату. Насправді, невідомо, що буде далі. У політиці є єдиний гріх - бути непомітним. А чорний піар - це теж піар. Навіть якщо "Свобода" просяде, через час рейтинг може знову-таки підскочити. Всі чекають змін і їх отримують.

 

- У переддень осіннього протистояння, що найкраще зробити пересічному громадянину, який втомився від війни і політики?

 

- Виробляти правильну точку зору - лише це зараз стабілізує. Ну, і вчитися жити в умовах революції. У нас революція йде вже 10 років - з першого Майдану. Її завдання - привести українську державу відповідно з українським суспільством, бо суспільство випереджає державу, як мінімум років на 15-20. І цей баланс все-таки вирівнюється. Має змінитися чотири покоління революціонерів. Зараз у нас друге покоління розбирається з першим, через кілька років буде вже третє покоління - воно підчистить систему і закладе основи для кардинальних реформ. А вже реальні реформи проведе четверте покоління.

 

- Тобто, не потрібно боятися змін?

 

- Для цього немає причини. Уже не буде революцій з масовими вбивствами і спалюванням будинків - це було на початку двадцятого століття. Сьогоднішні революції - це, як у випадку з Майданом. На Майдані йде революція, а в сусідньому парку мами з колясками гуляють. Важливий аспект - НАТО і Захід нас не залишать. Вони будуть утримувати нас на плаву, як засіб проти Росії. Так що катастрофи не передбачається.

Олена Вовченко, znaj.ua


02.09.2015 902 0
Коментарі (0)

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

957 1
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3129 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2426
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

6717 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

18334 26
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4583 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1010

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1448

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1354

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

2450
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

466
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

515
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

778
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

642
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

572
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

982
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1677
03.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22799
04.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

252
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

532
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

630
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

956