В УМВС України в Івано-Франківській області відбулося засідання розширеної колегії за результатами роботи органів внутрішніх справ краю у 2012 році.
Як відзначалося на колегії, вжиті керівництвом УМВС заходи дозволили зберегти контроль за станом криміногенної обстановки на Прикарпатті. Реалізація комплексу оперативно-профілактичних заходів сприяла закріпленню та розвитку низки позитивних тенденцій у динаміці та структурі злочинності, покращанню результатів роботи на окремих напрямках оперативно-службової діяльності.
«Минулий рік був непростий, багатий на знакові події для держави, – прокоментував підсумки роботи органів внутрішніх справ краю начальник УМВС генерал-майор міліції Олег Сало. – Прикарпатська міліція забезпечувала охорону громадського порядку під час проведення Євро-2012 у Львові та Києві, також була напружена виборна кампанія. На Прикарпатті вона пройшла демократично і без серйозних порушень громадського порядку. Щодо криміногенної ситуації, то вона, не в останню чергу завдяки цілеспрямованим оперативним і профілактичним зусиллям міліції, залишається стабільною та контрольованою.
На недавній колегії МВС України перед територіальними управліннями було поставлено низку відповідальних завдань. Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко акцентував увагу на пріоритетних напрямках роботи відомства. До них керівництвом держави віднесено захист прав і свобод людини, протидію злочинним посяганням у сфері використання бюджетних коштів і корупції, боротьба з хабарництвом.
Із запровадженням в дію нового Кримінального процесуального кодексу до єдиного обліку вносяться всі звернення та повідомлення громадян про кримінальні правопорушення та події. Завдяки цьому кожен, хто звернувся в міліцію, може бути впевнений у вирішенні свого питання.
«Людина – понад усе» – такий принцип роботи міліції, тож будемо робити все можливе, щоб громадянам жилося комфортно і безпечно. Міліція повинна бути максимально наближена до людей, особливо це стосується служби дільничних інспекторів. Завдання колегії УМВС, керівництва міськрайвідділів внутрішніх справ – налагодити більш тісні зв'язки між місцевими громадами та «шерифами». Для цього ми виготовили буклети, в яких вказана інформація про дільничного інспектора: місце його проживання, контактні телефони, а також рекомендації, як себе поводити в різних ситуаціях. Дільничні інспектори повинні відвідати кожну домівку, квартиру, підприємство та організацію й вручити ці буклети.
Також в УМВС розроблено ілюстровану пам'ятку для дітей, інвалідів, пенсіонерів, одиноких людей. У ній громадян застерігають від проникнення в їх оселю сторонніх осіб, даються поради, як уберегти своє майно, не дати шахраям себе обманути. Злочинці роблять це під виглядом лікарів, соціальних працівників, обіцяють людям допомогу, а обертається тим, що ошукані люди звертаються в міліцію. Пам'ятка теж буде в кожному прикарпатському помешканні.
Міністр внутрішніх справ дав вказівку, щоб кожне управління працювало над пілотним проектом. На основі зарубіжного досвіду та з урахуванням специфіки нашої області в УМВС розроблено методичні рекомендації «Вивчення особи спецконтингенту, як основа попередження надзвичайних подій у ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ України». Направили їх у МВС України, як передовий досвід. Такі пілотні проекти розроблятиме кожна служба».