Офсетний друк поліграфії: переваги та недоліки

Офсетний друк – один із найбільш популярних методів у поліграфії. Більше половини сучасної друкованої продукції гарантовано виготовляється з його допомогою. Перші станки для офсету з’явилися понад 100 років тому в США. Сьогодні це високотехнологічний процес, яким має широкий спектр застосування – на сайті типографії https://xprint.com.ua можна замовити виготовлення різних форматів поліграфії офсетним методом.

Особливість процесу

Офсетна технологія є різновидом плоского друку, при якому друковані та інтервальні елементи розміщуються на одному рівні. Процес виготовлення поліграфії відбувається на офсетному станку, в конструкції якого передбачено два циліндри. На першому розміщується шаблон відбитків, набраний з друкованих елементів. Під час друку при обертанні шаблон переноситься з робочого циліндра на проміжний – і лише він передає відбитки на паперову поверхню.

Чому робочий процес друкарського станка так ускладнений? Насправді це питання якості. Наявність проміжного циліндра дає можливість рівномірно розподілити фарбу та отримати більш чіткі, контрастні зображення. Окрім того, така конструкція дбає про стан машини, зменшуючи зношування деталей.

Різновиди офсетного друку

У залежності від виду обладнання, офсетний друк можна розділити на дві категорії:

  • листовий – зображення та тексти друкуються на окремих аркушах;
  • рулонний – відбитки наносяться на паперові рулони, які потім нарізаються на окремі аркуші.

Якщо порівняти два види друкарських машин, то рулонний метод відрізняється високою якістю друку, точністю передачі кольорів, їхньою насиченістю. Очевидний недолік такого методу друку – це дороговизна обладнання. Дозволити собі працювати на таких станках можуть лише великі типографії з потужним виробництвом. Для рулонного офсетного друку підходять лише великі тиражі поліграфії.

До речі, помилково вважати, що офсетний друк орієнтований тільки на створення книжок, журналів та дрібної рекламної продукції. Існують офсетні станки, які забезпечують широкоформатний друк. На них можна виготовляти бігборди, великі плакати, сітілайти, географічні карти тощо.

Які переваги офсетного друку

Один із головних плюсів – це широкий спектр застосування. Виготовити офсетним методом можна будь-які види поліграфії – від стандартних форматів до продукції з індивідуальними параметрами.

Чому варто обирати офсетний друк:

  • суттєва економія при замовленні великих тиражів;
  • висока якість повноколірного друку;
  • можливість виготовляти до 1ф0 000 примірників за добу в межах одного тиражу;
  • великий вибір товщини паперу, який може використовуватися для цього методу;
  • після друку можна включити додаткові операції (біговка, фальцювання, вирубка, ламінація та інші).

До недоліків офсетного друку можна віднести недоцільність виготовляти маленькі тиражі. Якщо є необхідність замовити до 500 екземплярів, то краще обрати цифровий друк. Проте для великих тиражів, навпаки, економія суттєва: і чим більша кількість примірників – тим дешевша їхня собівартість.

Ще один мінус офсетного друку – це тривалий період підготовки. На виготовлення друкарських форм, виведення кольопроб потрібен час. Екстрене виготовлення поліграфії забезпечує цифровий метод. На сайті xprint.com.ua ви можете обрати оптимальний для себе вид друку, враховуючи запланований бюджет на поліграфію, час на її виготовлення та вимоги до якості друкованої продукції. Типографія «Хамелеон К» пропонує послуги з цифрового та офсетного друку, а також виготовлення поліграфії методом шовкографії.

Партнерський матеріал


24.08.2022 2566
Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

520
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2448
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2384 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2192 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2944
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2737 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

565

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1240

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1313

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2124
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

738
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

461
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

827
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43641
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3217
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1146
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2138
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35366 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

322
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

449
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

667
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

805