Офсетний друк поліграфії: переваги та недоліки

Офсетний друк – один із найбільш популярних методів у поліграфії. Більше половини сучасної друкованої продукції гарантовано виготовляється з його допомогою. Перші станки для офсету з’явилися понад 100 років тому в США. Сьогодні це високотехнологічний процес, яким має широкий спектр застосування – на сайті типографії https://xprint.com.ua можна замовити виготовлення різних форматів поліграфії офсетним методом.

Особливість процесу

Офсетна технологія є різновидом плоского друку, при якому друковані та інтервальні елементи розміщуються на одному рівні. Процес виготовлення поліграфії відбувається на офсетному станку, в конструкції якого передбачено два циліндри. На першому розміщується шаблон відбитків, набраний з друкованих елементів. Під час друку при обертанні шаблон переноситься з робочого циліндра на проміжний – і лише він передає відбитки на паперову поверхню.

Чому робочий процес друкарського станка так ускладнений? Насправді це питання якості. Наявність проміжного циліндра дає можливість рівномірно розподілити фарбу та отримати більш чіткі, контрастні зображення. Окрім того, така конструкція дбає про стан машини, зменшуючи зношування деталей.

Різновиди офсетного друку

У залежності від виду обладнання, офсетний друк можна розділити на дві категорії:

  • листовий – зображення та тексти друкуються на окремих аркушах;
  • рулонний – відбитки наносяться на паперові рулони, які потім нарізаються на окремі аркуші.

Якщо порівняти два види друкарських машин, то рулонний метод відрізняється високою якістю друку, точністю передачі кольорів, їхньою насиченістю. Очевидний недолік такого методу друку – це дороговизна обладнання. Дозволити собі працювати на таких станках можуть лише великі типографії з потужним виробництвом. Для рулонного офсетного друку підходять лише великі тиражі поліграфії.

До речі, помилково вважати, що офсетний друк орієнтований тільки на створення книжок, журналів та дрібної рекламної продукції. Існують офсетні станки, які забезпечують широкоформатний друк. На них можна виготовляти бігборди, великі плакати, сітілайти, географічні карти тощо.

Які переваги офсетного друку

Один із головних плюсів – це широкий спектр застосування. Виготовити офсетним методом можна будь-які види поліграфії – від стандартних форматів до продукції з індивідуальними параметрами.

Чому варто обирати офсетний друк:

  • суттєва економія при замовленні великих тиражів;
  • висока якість повноколірного друку;
  • можливість виготовляти до 1ф0 000 примірників за добу в межах одного тиражу;
  • великий вибір товщини паперу, який може використовуватися для цього методу;
  • після друку можна включити додаткові операції (біговка, фальцювання, вирубка, ламінація та інші).

До недоліків офсетного друку можна віднести недоцільність виготовляти маленькі тиражі. Якщо є необхідність замовити до 500 екземплярів, то краще обрати цифровий друк. Проте для великих тиражів, навпаки, економія суттєва: і чим більша кількість примірників – тим дешевша їхня собівартість.

Ще один мінус офсетного друку – це тривалий період підготовки. На виготовлення друкарських форм, виведення кольопроб потрібен час. Екстрене виготовлення поліграфії забезпечує цифровий метод. На сайті xprint.com.ua ви можете обрати оптимальний для себе вид друку, враховуючи запланований бюджет на поліграфію, час на її виготовлення та вимоги до якості друкованої продукції. Типографія «Хамелеон К» пропонує послуги з цифрового та офсетного друку, а також виготовлення поліграфії методом шовкографії.

Партнерський матеріал


24.08.2022 2499
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

264
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

835
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1844
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3373
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2300 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4513

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

669

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

587

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

566

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

604
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10214
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1054
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5050
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

849
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2647
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1075
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34302 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

502
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

562
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

903 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1131