Офсетний друк поліграфії: переваги та недоліки

Офсетний друк – один із найбільш популярних методів у поліграфії. Більше половини сучасної друкованої продукції гарантовано виготовляється з його допомогою. Перші станки для офсету з’явилися понад 100 років тому в США. Сьогодні це високотехнологічний процес, яким має широкий спектр застосування – на сайті типографії https://xprint.com.ua можна замовити виготовлення різних форматів поліграфії офсетним методом.

Особливість процесу

Офсетна технологія є різновидом плоского друку, при якому друковані та інтервальні елементи розміщуються на одному рівні. Процес виготовлення поліграфії відбувається на офсетному станку, в конструкції якого передбачено два циліндри. На першому розміщується шаблон відбитків, набраний з друкованих елементів. Під час друку при обертанні шаблон переноситься з робочого циліндра на проміжний – і лише він передає відбитки на паперову поверхню.

Чому робочий процес друкарського станка так ускладнений? Насправді це питання якості. Наявність проміжного циліндра дає можливість рівномірно розподілити фарбу та отримати більш чіткі, контрастні зображення. Окрім того, така конструкція дбає про стан машини, зменшуючи зношування деталей.

Різновиди офсетного друку

У залежності від виду обладнання, офсетний друк можна розділити на дві категорії:

  • листовий – зображення та тексти друкуються на окремих аркушах;
  • рулонний – відбитки наносяться на паперові рулони, які потім нарізаються на окремі аркуші.

Якщо порівняти два види друкарських машин, то рулонний метод відрізняється високою якістю друку, точністю передачі кольорів, їхньою насиченістю. Очевидний недолік такого методу друку – це дороговизна обладнання. Дозволити собі працювати на таких станках можуть лише великі типографії з потужним виробництвом. Для рулонного офсетного друку підходять лише великі тиражі поліграфії.

До речі, помилково вважати, що офсетний друк орієнтований тільки на створення книжок, журналів та дрібної рекламної продукції. Існують офсетні станки, які забезпечують широкоформатний друк. На них можна виготовляти бігборди, великі плакати, сітілайти, географічні карти тощо.

Які переваги офсетного друку

Один із головних плюсів – це широкий спектр застосування. Виготовити офсетним методом можна будь-які види поліграфії – від стандартних форматів до продукції з індивідуальними параметрами.

Чому варто обирати офсетний друк:

  • суттєва економія при замовленні великих тиражів;
  • висока якість повноколірного друку;
  • можливість виготовляти до 1ф0 000 примірників за добу в межах одного тиражу;
  • великий вибір товщини паперу, який може використовуватися для цього методу;
  • після друку можна включити додаткові операції (біговка, фальцювання, вирубка, ламінація та інші).

До недоліків офсетного друку можна віднести недоцільність виготовляти маленькі тиражі. Якщо є необхідність замовити до 500 екземплярів, то краще обрати цифровий друк. Проте для великих тиражів, навпаки, економія суттєва: і чим більша кількість примірників – тим дешевша їхня собівартість.

Ще один мінус офсетного друку – це тривалий період підготовки. На виготовлення друкарських форм, виведення кольопроб потрібен час. Екстрене виготовлення поліграфії забезпечує цифровий метод. На сайті xprint.com.ua ви можете обрати оптимальний для себе вид друку, враховуючи запланований бюджет на поліграфію, час на її виготовлення та вимоги до якості друкованої продукції. Типографія «Хамелеон К» пропонує послуги з цифрового та офсетного друку, а також виготовлення поліграфії методом шовкографії.

Партнерський матеріал


24.08.2022 2676
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18266
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1604
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1148
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2189
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3744
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1430

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1865

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

616

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1236

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1388
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

782
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24330
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

590
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

558
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

693
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1590
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

754
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7846
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

718
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1928 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

687
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

592