«Один із лікарів навіть став хрещеним батьком для Михайлика»: фахівці ІФНМУ лікують малих харків’ян-сиріт (ФОТО)

У середу, 27 квітня, фахівці ІФНМУ мали черговий виїзний огляд евакуйованих дітей з Харківщини на базі санаторію «Смерічка», що у Ворохті.

Один з викладачів університету навіть став хрещеним для маленького харків’янина Михайлика.

Про це інформує Фіртка з посиланням на сайт ІФНМУ.

До слова, прикарпатський санаторій «Смерічка» опікується 124 дітьми, яких понад місяць тому евакуювали з харківських сиротинців. Атмосфера у закладі тепла і дружня, втім, майже всі діти потребують психологічного супроводу після пережитого під час війни або через неблагополуччя у їхніх родинах. Йдеться про організацію лікування, спеціального догляду, програми соціалізації, навчання та розвитку.

В рамках партнерства та медичного супроводу мешканців санаторію цього разу дітей відвідали дитячі лікарі. Зокрема, стоматологічне обстеження провели фахівці кафедри дитячої стоматології, серед яких терапевти, хірург та ортодонт.

читайте також: Для вимушених переселенців: як в Івано-Франківську функціонує перший добровольчий хірургічний шпиталь (ФОТО)

У більшості дітей від 1,5 до 6 років стоматологи відмітили значний відсоток стоматитів вірусної етіології, захворювань губ та язика у дітей.

«Ми провели місцеве лікування цих захворювань, надали рекомендації медичному персоналу санаторію щодо профілактики та етіотропної терапії.

А оскільки деякі діти потребують амбулаторної допомоги та санації ротової порожнини, то надалі йтиметься про подальше їхнє лікування», – зазначає доцент кафедри Микола Білищук.

Порадами з надання невідкладної допомоги поділилася завідувачка кафедри пропедевтики педіатрії ІФНМУ, консультантка відділення реанімації новонароджених ОПЦ, професорка Зоряна Кочерга.

Дерматологічний огляд провів завідувач кафедри дерматології та венерології Олександр Александрук. Зокрема, відзначив, що з атопічним дерматитом є найменша п’ятимісячна дівчинка.

«Ми докладемо всіх зусиль для належного лікування цих дітей, – зазначив професор. – А головне, що колектив закладу та місцеві волонтери роблять все можливе для їхньої адаптації.

Відчутно, що вони стали для цих дітей найріднішими людьми, а буквально за тиждень у дворі закладу спорудили великий ігровий майданчик».

Доцент кафедри офтальмології Василь Капечук встиг не лише призначити дітям окулярну корекцію, але й стати хресним батьком для п’ятимісячного Михайлика. Місцеві волонтери якраз організовували хрещення дванадцяти найменших мешканців санаторію.

«Оскільки матусь було достатньо, а татів не вистачало, довелося взяти на себе ще й цю місію, – каже Василь Капечук. – Мій найстарший похресник служить нині в ЗСУ та захищає Україну, а найменший Михайлик буде відтепер під моєї опікою».

Василь Капечук також зауважує, що повторні візити медиків діти сприймають легше, зникають психологічні бар’єри, швидше проходить адаптація.

Уже з наступного тижня адміністрація університету організовує виїзд до санаторію групи майбутніх фельдшерів, студентів фахового медичного коледжу ІФНМУ, які проходитимуть практику й допомагатимуть працівникам закладу як фахово, так і організаційно.

«Я був зворушений чуйним і теплим ставленням персоналу до дітей, як місцевих фахівців, так і вихователів з Харкова, які з ними приїхали», – говорить завідувач кафедри завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології професор Михайло Пустовойт. – А психологічну підтримку ми запланували на довготривалий період, бо всі діти дуже цього потребують».


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті дві сестри продають домашню випічку, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ (ФОТО)

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)


30.04.2022 Тіна Любчик 2663
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13793 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1575
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

869
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6136
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1274

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

657
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5923
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13632
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

246
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

546
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

790 2