Для вимушених переселенців: як в Івано-Франківську функціонує перший добровольчий хірургічний шпиталь (ФОТО)

В Івано-Франківську на базі Косметологічної клініки «Брасс» функціонує Перший добровольчий хірургічний шпиталь.

Там медики надають допомогу тим, хто зазнав поранень чи інших травмувань під час бойових дій з московським окупантом, інформує Фіртка.

Відтак, за адресою вул. Січових Стрільців, 28 (другий поверх) чимало вимушених переселенців приходять за кваліфікованою медичною допомогою. Тут працює терапевт, хірург, психолог, кардіолог, лікар-функціоналіст та ендокринолог.

Адміністраторкою на волонтерських засадах працює Юлія Погорілова, жінка родом із м. Ірпінь, яка 24 лютого вимушено переселилася в Івано-Франківськ.

«Сюди я потрапила як пацієнтка до лікаря-терапевта. Тоді мені захотілося бути корисною, якось допомогти. Тому я й запропонувала свої послуги як адміністратора.

Зараз я приймаю дзвінки, записую на прийом, або координую пацієнтів в інші лікарні, якщо це потрібно», - каже Юлія Погорілова.

Зокрема, відомо, що Перший хірургічний шпиталь функціонує з 9:00 до 17:00 год.

«У нас є сторінка у Фейсбуці. Також наша волонтерка обійшла всі школи, де живуть вимушені переселенці. Так про нас і дізнаються.

Тоді люди записуються на прийом до потрібного спеціаліста. Але це не обов’язково. Буває й так, що пацієнти просто приходять, їм, наприклад, потрібен терапевт. І якщо він є в кабінеті, то огляне пацієнта без запису», - продовжує адміністраторка.

Жінка також розповідає, що послуги не для франківських людей, а виключно для тимчасових переселенців, адже місцеві мешканці й так знають, куди звертатися по допомогу.

Крім того, у місцях, де часто бувають переселенці (школи, ліцеї, вокзал, ЦНАПи, Карітас, Мальтійська служба, благодійні фонди) висять плакати, які інформують приїжджих про безплатну медичну допомогу.

Відтак, за день до терапевта та до хірурга у клініці «Брасс», як правило, звертаються по 20-35 осіб. Крім того, є чимало осіб, які телефонують, але їх координують в інші клініки.

Категорія пацієнтів різноманітна, зокрема від немовлят до людей літнього віку.

«Минулого тижня була жіночка, 71 рік. Вона прийшла до нас з донькою до хірурга. Я допомагала їй зняти верхній одяг і бачу, що вона прийшла в хатньому взутті.

Тобто вона сюди прийшла в тому, в чому й вибігла з будинку. Заплакала, сказала нам, що їй прийшла звістка, що згорів їхній дім.

А ще є чоловік з Ізюму, який розповів, що у свій день народження сім’я накрила гарний стіл, прийшли гості і за кілька годин в його дім було пряме попадання. Він, іменинник, постраждав найбільше. Зараз він ходить до нас на перев’язки. І таких історій тисячі», - розповідає Юлія.

Станіслав Онищук, директор клініки, каже, що зараз на волонтерських засадах у «Брасс» працює чимало лікарів, які також переїхали сюди із гарячих точок і зараз допомагають іншим.

«Більшість лікарів у нас – волонтери. Хірург, до прикладу, у нас з Анголи. Він військовий хірург і коли почув про війну в Україні, сів у літак і прилетів допомагати нашим громадянам. Зараз він залучений у терапевтичному та хірургічному відділеннях», - каже Станіслав Онищук.

Своїми враженнями також поділилася Ганна Харченко із Броварів, жінка, яка звернулася по допомогу в Перший хірургічний шпиталь.

«Коли ми сюди приїхали, зареєструвалися як ВПО і нам видали інформаційні листівки. Там була адреса, за якою ми могли звернутися по медичну допомогу.

Моя мама і донька погано себе почували, застудилися. Тут нам надали всю необхідну допомогу: проконсультували, виписали ліки і дали з собою пігулки. Лікар дуже уважний, приємний», - ділиться жінка.

Терапевтом у Першому добровольчому хірургічному шпиталі працює Богдан Родковський, чоловік із Маріуполя.

«Протягом військового конфлікту я працював в гуманітарній місії в східній частині України. Тому в кінці лютого відгукнувся, адже вже маю потрібний досвід.

Найчастіше мої пацієнти – це мешканці Харківської, Чернігівської та Київської областей. Тобто дуже багато людей, які вибралися з-під завалів», - каже лікар-терапевт.

За допомогою до лікарів Першого добровольчого хірургічного шпиталю можна звертатися за телефоном: +38 068 375 16 12.

При зверненні особисто у медзаклад – при собі необхідно мати лиш паспорт громадянина України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті дві сестри продають домашню випічку, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ (ФОТО)

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)


11.04.2022 Тіна Любчик 3093
Коментарі ()

19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

368
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2261
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1677
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1965
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5576 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4094

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1074

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1084

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1603

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1082
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

831
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

697
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14509
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10352
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6019
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

577
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5323 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28419 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

467
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

580
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

415
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

603