Для вимушених переселенців: як в Івано-Франківську функціонує перший добровольчий хірургічний шпиталь (ФОТО)

В Івано-Франківську на базі Косметологічної клініки «Брасс» функціонує Перший добровольчий хірургічний шпиталь.

Там медики надають допомогу тим, хто зазнав поранень чи інших травмувань під час бойових дій з московським окупантом, інформує Фіртка.

Відтак, за адресою вул. Січових Стрільців, 28 (другий поверх) чимало вимушених переселенців приходять за кваліфікованою медичною допомогою. Тут працює терапевт, хірург, психолог, кардіолог, лікар-функціоналіст та ендокринолог.

Адміністраторкою на волонтерських засадах працює Юлія Погорілова, жінка родом із м. Ірпінь, яка 24 лютого вимушено переселилася в Івано-Франківськ.

«Сюди я потрапила як пацієнтка до лікаря-терапевта. Тоді мені захотілося бути корисною, якось допомогти. Тому я й запропонувала свої послуги як адміністратора.

Зараз я приймаю дзвінки, записую на прийом, або координую пацієнтів в інші лікарні, якщо це потрібно», - каже Юлія Погорілова.

Зокрема, відомо, що Перший хірургічний шпиталь функціонує з 9:00 до 17:00 год.

«У нас є сторінка у Фейсбуці. Також наша волонтерка обійшла всі школи, де живуть вимушені переселенці. Так про нас і дізнаються.

Тоді люди записуються на прийом до потрібного спеціаліста. Але це не обов’язково. Буває й так, що пацієнти просто приходять, їм, наприклад, потрібен терапевт. І якщо він є в кабінеті, то огляне пацієнта без запису», - продовжує адміністраторка.

Жінка також розповідає, що послуги не для франківських людей, а виключно для тимчасових переселенців, адже місцеві мешканці й так знають, куди звертатися по допомогу.

Крім того, у місцях, де часто бувають переселенці (школи, ліцеї, вокзал, ЦНАПи, Карітас, Мальтійська служба, благодійні фонди) висять плакати, які інформують приїжджих про безплатну медичну допомогу.

Відтак, за день до терапевта та до хірурга у клініці «Брасс», як правило, звертаються по 20-35 осіб. Крім того, є чимало осіб, які телефонують, але їх координують в інші клініки.

Категорія пацієнтів різноманітна, зокрема від немовлят до людей літнього віку.

«Минулого тижня була жіночка, 71 рік. Вона прийшла до нас з донькою до хірурга. Я допомагала їй зняти верхній одяг і бачу, що вона прийшла в хатньому взутті.

Тобто вона сюди прийшла в тому, в чому й вибігла з будинку. Заплакала, сказала нам, що їй прийшла звістка, що згорів їхній дім.

А ще є чоловік з Ізюму, який розповів, що у свій день народження сім’я накрила гарний стіл, прийшли гості і за кілька годин в його дім було пряме попадання. Він, іменинник, постраждав найбільше. Зараз він ходить до нас на перев’язки. І таких історій тисячі», - розповідає Юлія.

Станіслав Онищук, директор клініки, каже, що зараз на волонтерських засадах у «Брасс» працює чимало лікарів, які також переїхали сюди із гарячих точок і зараз допомагають іншим.

«Більшість лікарів у нас – волонтери. Хірург, до прикладу, у нас з Анголи. Він військовий хірург і коли почув про війну в Україні, сів у літак і прилетів допомагати нашим громадянам. Зараз він залучений у терапевтичному та хірургічному відділеннях», - каже Станіслав Онищук.

Своїми враженнями також поділилася Ганна Харченко із Броварів, жінка, яка звернулася по допомогу в Перший хірургічний шпиталь.

«Коли ми сюди приїхали, зареєструвалися як ВПО і нам видали інформаційні листівки. Там була адреса, за якою ми могли звернутися по медичну допомогу.

Моя мама і донька погано себе почували, застудилися. Тут нам надали всю необхідну допомогу: проконсультували, виписали ліки і дали з собою пігулки. Лікар дуже уважний, приємний», - ділиться жінка.

Терапевтом у Першому добровольчому хірургічному шпиталі працює Богдан Родковський, чоловік із Маріуполя.

«Протягом військового конфлікту я працював в гуманітарній місії в східній частині України. Тому в кінці лютого відгукнувся, адже вже маю потрібний досвід.

Найчастіше мої пацієнти – це мешканці Харківської, Чернігівської та Київської областей. Тобто дуже багато людей, які вибралися з-під завалів», - каже лікар-терапевт.

За допомогою до лікарів Першого добровольчого хірургічного шпиталю можна звертатися за телефоном: +38 068 375 16 12.

При зверненні особисто у медзаклад – при собі необхідно мати лиш паспорт громадянина України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті дві сестри продають домашню випічку, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ (ФОТО)

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)


11.04.2022 Тіна Любчик 3279
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2852
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21008
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1320 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4015

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

794

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

90
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

97
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

719
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8172
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

741 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799