В Івано-Франківську на базі Косметологічної клініки «Брасс» функціонує Перший добровольчий хірургічний шпиталь.
Там медики надають допомогу тим, хто зазнав поранень чи інших травмувань під час бойових дій з московським окупантом, інформує Фіртка.
Відтак, за адресою вул. Січових Стрільців, 28 (другий поверх) чимало вимушених переселенців приходять за кваліфікованою медичною допомогою. Тут працює терапевт, хірург, психолог, кардіолог, лікар-функціоналіст та ендокринолог.
Адміністраторкою на волонтерських засадах працює Юлія Погорілова, жінка родом із м. Ірпінь, яка 24 лютого вимушено переселилася в Івано-Франківськ.
«Сюди я потрапила як пацієнтка до лікаря-терапевта. Тоді мені захотілося бути корисною, якось допомогти. Тому я й запропонувала свої послуги як адміністратора.
Зараз я приймаю дзвінки, записую на прийом, або координую пацієнтів в інші лікарні, якщо це потрібно», - каже Юлія Погорілова.
Зокрема, відомо, що Перший хірургічний шпиталь функціонує з 9:00 до 17:00 год.
«У нас є сторінка у Фейсбуці. Також наша волонтерка обійшла всі школи, де живуть вимушені переселенці. Так про нас і дізнаються.
Тоді люди записуються на прийом до потрібного спеціаліста. Але це не обов’язково. Буває й так, що пацієнти просто приходять, їм, наприклад, потрібен терапевт. І якщо він є в кабінеті, то огляне пацієнта без запису», - продовжує адміністраторка.
Жінка також розповідає, що послуги не для франківських людей, а виключно для тимчасових переселенців, адже місцеві мешканці й так знають, куди звертатися по допомогу.
Крім того, у місцях, де часто бувають переселенці (школи, ліцеї, вокзал, ЦНАПи, Карітас, Мальтійська служба, благодійні фонди) висять плакати, які інформують приїжджих про безплатну медичну допомогу.
Відтак, за день до терапевта та до хірурга у клініці «Брасс», як правило, звертаються по 20-35 осіб. Крім того, є чимало осіб, які телефонують, але їх координують в інші клініки.
Категорія пацієнтів різноманітна, зокрема від немовлят до людей літнього віку.
«Минулого тижня була жіночка, 71 рік. Вона прийшла до нас з донькою до хірурга. Я допомагала їй зняти верхній одяг і бачу, що вона прийшла в хатньому взутті.
Тобто вона сюди прийшла в тому, в чому й вибігла з будинку. Заплакала, сказала нам, що їй прийшла звістка, що згорів їхній дім.
А ще є чоловік з Ізюму, який розповів, що у свій день народження сім’я накрила гарний стіл, прийшли гості і за кілька годин в його дім було пряме попадання. Він, іменинник, постраждав найбільше. Зараз він ходить до нас на перев’язки. І таких історій тисячі», - розповідає Юлія.
Станіслав Онищук, директор клініки, каже, що зараз на волонтерських засадах у «Брасс» працює чимало лікарів, які також переїхали сюди із гарячих точок і зараз допомагають іншим.
«Більшість лікарів у нас – волонтери. Хірург, до прикладу, у нас з Анголи. Він військовий хірург і коли почув про війну в Україні, сів у літак і прилетів допомагати нашим громадянам. Зараз він залучений у терапевтичному та хірургічному відділеннях», - каже Станіслав Онищук.
Своїми враженнями також поділилася Ганна Харченко із Броварів, жінка, яка звернулася по допомогу в Перший хірургічний шпиталь.
«Коли ми сюди приїхали, зареєструвалися як ВПО і нам видали інформаційні листівки. Там була адреса, за якою ми могли звернутися по медичну допомогу.
Моя мама і донька погано себе почували, застудилися. Тут нам надали всю необхідну допомогу: проконсультували, виписали ліки і дали з собою пігулки. Лікар дуже уважний, приємний», - ділиться жінка.
Терапевтом у Першому добровольчому хірургічному шпиталі працює Богдан Родковський, чоловік із Маріуполя.
«Протягом військового конфлікту я працював в гуманітарній місії в східній частині України. Тому в кінці лютого відгукнувся, адже вже маю потрібний досвід.
Найчастіше мої пацієнти – це мешканці Харківської, Чернігівської та Київської областей. Тобто дуже багато людей, які вибралися з-під завалів», - каже лікар-терапевт.
За допомогою до лікарів Першого добровольчого хірургічного шпиталю можна звертатися за телефоном: +38 068 375 16 12.
При зверненні особисто у медзаклад – при собі необхідно мати лиш паспорт громадянина України.
Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Підтримайте редакцію!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
На Прикарпатті дві сестри продають домашню випічку, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ (ФОТО)