На Прикарпатті дві сестри продають домашню випічку, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ (ФОТО)

Сестри Оксана та Наталія Пасічні з міста Яремче, що на Івано-Франківщині, готують та продають домашню випічку, щоб зібрати гроші на потреби Збройних сил України.

Про те, як з'явилася ідея допомогти українській армії та скільки вдалося зібрати грошей, дівчата розповіли в етері Суспільного, передає Фіртка.

"У нас є давня мрія — домашня пекарня. Ми почали з виробництва зефіру і навіть придумали бренд — "Файна фамілія". А з початком війни почали думати над тим, що ми можемо зробити та як долучитися до збору грошей для військових.

Оскільки до Яремча приїхало багато переселенців, всі наші котеджі та готелі були зайняті, то ми подумали, що ці люди хотіли б спробувати чогось смачного і домашнього", — розповідає Оксана.

Сестри кажуть, що реалізувати ідею їх підштовхнула Наталія Семенова з містечка Тараща на Київщині. Під час війни вона із сестрою та двома маленькими дітьми оселилися в родині Пасічних, а її чоловік залишився боронити Київ.

"Вони випікали нам щодня стільки смачного. Ми насолоджувалися їхньою випічкою", — говорить Оксана Пасічна.

Пекти планували всі разом, говорять сестри. Вони розіслали пропозицію по готелях та чекали на відповіді. Перший відгук отримали тоді, коли їхні київські гості виїхали до Німеччини. Тому, кажуть, за справу вирішили взятися самі.

Дівчата печуть солодощі вдома, за власні гроші купляють продукти. За їхніми словами, спочатку було нелегко, але їм допомагала уся сім'я. Рецепти дівчата беруть з маминого записника, де є переписи від старших людей, у тому числі — родинні, а також — із книжки сестер-монахинь з Дори.

Своїми рецептами з дівчатами поділилася і їхня гостя з Київщини, а зараз й інші люди почали розповідати свої улюблені та перевірені рецепти.

Сестри кажуть, що крім зефіру зараз печуть різні пляцки: медовий, маковий, торт "П’яна вишня". Також готують завиванці, булочки з маком, сирники, пампушки, чизкейки та капкейки.

3 квітня дівчата організували благодійний вечір в Музеї етнографії та екології Карпатського краю, де поєднали ярмарок солодощів з виступом кавер-гурту "Борщагівка". Там з продажу випічки сестри заробили 5 тис. грн, ще 12 тис. 250 грн люди вкинули у скарбничку для пожертв.

Наталя Пасічна каже, що згодом хочуть організувати кілька благодійних вистав та вечір творчості переселенців. З її слів, зібрані гроші передадуть яремчанським та київським волонтерам для закупівлі амуніції, яка потрібна військовим.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

368
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2261
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1677
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1966
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5576 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4094

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1074

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1084

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1603

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1082
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

831
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

697
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14509
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10352
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6019
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

577
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5323 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28419 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

467
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

580
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

415
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

603