На Прикарпатті дві сестри продають домашню випічку, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ (ФОТО)

Сестри Оксана та Наталія Пасічні з міста Яремче, що на Івано-Франківщині, готують та продають домашню випічку, щоб зібрати гроші на потреби Збройних сил України.

Про те, як з'явилася ідея допомогти українській армії та скільки вдалося зібрати грошей, дівчата розповіли в етері Суспільного, передає Фіртка.

"У нас є давня мрія — домашня пекарня. Ми почали з виробництва зефіру і навіть придумали бренд — "Файна фамілія". А з початком війни почали думати над тим, що ми можемо зробити та як долучитися до збору грошей для військових.

Оскільки до Яремча приїхало багато переселенців, всі наші котеджі та готелі були зайняті, то ми подумали, що ці люди хотіли б спробувати чогось смачного і домашнього", — розповідає Оксана.

Сестри кажуть, що реалізувати ідею їх підштовхнула Наталія Семенова з містечка Тараща на Київщині. Під час війни вона із сестрою та двома маленькими дітьми оселилися в родині Пасічних, а її чоловік залишився боронити Київ.

"Вони випікали нам щодня стільки смачного. Ми насолоджувалися їхньою випічкою", — говорить Оксана Пасічна.

Пекти планували всі разом, говорять сестри. Вони розіслали пропозицію по готелях та чекали на відповіді. Перший відгук отримали тоді, коли їхні київські гості виїхали до Німеччини. Тому, кажуть, за справу вирішили взятися самі.

Дівчата печуть солодощі вдома, за власні гроші купляють продукти. За їхніми словами, спочатку було нелегко, але їм допомагала уся сім'я. Рецепти дівчата беруть з маминого записника, де є переписи від старших людей, у тому числі — родинні, а також — із книжки сестер-монахинь з Дори.

Своїми рецептами з дівчатами поділилася і їхня гостя з Київщини, а зараз й інші люди почали розповідати свої улюблені та перевірені рецепти.

Сестри кажуть, що крім зефіру зараз печуть різні пляцки: медовий, маковий, торт "П’яна вишня". Також готують завиванці, булочки з маком, сирники, пампушки, чизкейки та капкейки.

3 квітня дівчата організували благодійний вечір в Музеї етнографії та екології Карпатського краю, де поєднали ярмарок солодощів з виступом кавер-гурту "Борщагівка". Там з продажу випічки сестри заробили 5 тис. грн, ще 12 тис. 250 грн люди вкинули у скарбничку для пожертв.

Наталя Пасічна каже, що згодом хочуть організувати кілька благодійних вистав та вечір творчості переселенців. З її слів, зібрані гроші передадуть яремчанським та київським волонтерам для закупівлі амуніції, яка потрібна військовим.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1239
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1921
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2051 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7430
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15169 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2012

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

208

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

961

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1029

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1818
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

216
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

596
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

830
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

837
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1897
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

929
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35079 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

422
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

568
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

891
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

795