Обмінювались досвідом з іноземними колегами: в Івано-Франківську обговорювали сучасні підходи лікування раку грудної залози (ФОТО)

Днями, 29-30 квітня, відбулася найбільша конференція з лікування раку молочної залози на Прикарпатті, яка об’єднала провідних фахівців у галузі онкології, пластичної хірургії та медичних наук. Фахівці зібралися для обговорення найсучасніших підходів до лікування раку грудної залози.

Під час заходу особливу увагу приділили інтеграції радикальних та естетичних методів лікування, що відкриває нові можливості для пацієнтів та фахівців у цій галузі, пише Фіртка.

«Під час наукової конференції ми змогли обмінятися досвідом лікування раку грудної залози з українськими та американськими колегами. У світі існують різні школи та підходи до реконструктивних операцій після видалення грудей, тож ми прагнемо постійно вдосконалюватися та не стояти осторонь нових методик. Наше головне завдання – покращити якість життя пацієнткам після онкології», — ділиться медична директорка КНП «ПКОЦ» Аліна Андріїв.

Також у рамках конференції, у перший день хірургиня з США Ірена Каранець провела 2 реконструктивні операції пацієнткам, чиї молочні залози були видалені через ураження злоякісними пухлинами. В другий день конференції українські онкохірурги Андрій Жигулін, Денис Помінчук та лікарі Прикарпатського онкологічного центру провели 2 лікувальні операції.

Реконструктивні операції з постановки експандерів були недоступними для пацієнток через дорогу вартість еспандерів, які допомагають розтягнути шкіру після мастектомії.

«Завдяки донації американських компаній, я привезла 25 експандерів, 20 сіток та інші необхідні витратні матеріали для операцій на суму понад 100 тисяч доларів. Ці експандери залишаться в Україні, щоб івано-франківські лікарі продовжили робити реконструкції грудей іншим пацієнтам. Я сподіваюсь допомогти українським жінкам відновити естетику свого тіла після онкологічних захворювань», — розповідає пластична хірургиня з США Ірена Каранець.

За статистикою, щороку у близько 14 тисяч українок діагностують рак грудної залози.

«Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, тому потреба в реконструктивних та лікувальних операціях дуже велика. Лікування раку молочної залози – важливий напрямок медицини, що постійно розвивається. Дуже важливо оновлювати свої знання, особливо переймати їх у провідних світових колег», — ділиться Андрій Жигулін, керівник Центру мамології Лікарні ізраїльської онкології LISOD.

Українські онкохірурги планують провести другий етап хірургічних втручань з постановки імплантів, щоб відновити естетику грудей.

Конференція відбулась у рамках міжнародної місії канадських та американських хірургів «Face the Future Ukraine», яка проходить вже втретє в Україні. Під час двох минулих місій команда хірургів повернула фізичне здоровʼя та естетичну красу 60 українцям, які мали військові травми обличчя та шиї. Цьогоріч були прооперовані 30 військових після поранень та проведено симпозіум для реконструктивних хірургів і медичних сестер. А також цьогоріч вперше під час місії проводять операції на молочній залозі та навчання для онкологів.

Конференція проводиться у співпраці з Івано-Франківським національним медичним університетом, клініки «Мед-Атлант», Департаментом охорони здоровʼя Івано-Франківської ОДА, компанії AstraZeneca, БФ «Пацієнти України», Face the Future Foundation, Діамант Фарм, Центру хірургічних інновацій, Національної асоціації онкологів України та інших.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Сумна статистика щодо нових випадків: яка ситуація з онкозахворюваннями на Прикарпатті

Відомо, скільки випадків раку виявили минулого року на Прикарпатті

Фотогалерея


02.05.2024 922
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

498
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

370
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14033 9
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1606
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

897
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6199

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

663

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1488

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1300

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1184
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

542
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

682
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1606
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

621
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

912
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5946
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13758
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

279
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

575
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

818 2