Обмінювались досвідом з іноземними колегами: в Івано-Франківську обговорювали сучасні підходи лікування раку грудної залози (ФОТО)

Днями, 29-30 квітня, відбулася найбільша конференція з лікування раку молочної залози на Прикарпатті, яка об’єднала провідних фахівців у галузі онкології, пластичної хірургії та медичних наук. Фахівці зібралися для обговорення найсучасніших підходів до лікування раку грудної залози.

Під час заходу особливу увагу приділили інтеграції радикальних та естетичних методів лікування, що відкриває нові можливості для пацієнтів та фахівців у цій галузі, пише Фіртка.

«Під час наукової конференції ми змогли обмінятися досвідом лікування раку грудної залози з українськими та американськими колегами. У світі існують різні школи та підходи до реконструктивних операцій після видалення грудей, тож ми прагнемо постійно вдосконалюватися та не стояти осторонь нових методик. Наше головне завдання – покращити якість життя пацієнткам після онкології», — ділиться медична директорка КНП «ПКОЦ» Аліна Андріїв.

Також у рамках конференції, у перший день хірургиня з США Ірена Каранець провела 2 реконструктивні операції пацієнткам, чиї молочні залози були видалені через ураження злоякісними пухлинами. В другий день конференції українські онкохірурги Андрій Жигулін, Денис Помінчук та лікарі Прикарпатського онкологічного центру провели 2 лікувальні операції.

Реконструктивні операції з постановки експандерів були недоступними для пацієнток через дорогу вартість еспандерів, які допомагають розтягнути шкіру після мастектомії.

«Завдяки донації американських компаній, я привезла 25 експандерів, 20 сіток та інші необхідні витратні матеріали для операцій на суму понад 100 тисяч доларів. Ці експандери залишаться в Україні, щоб івано-франківські лікарі продовжили робити реконструкції грудей іншим пацієнтам. Я сподіваюсь допомогти українським жінкам відновити естетику свого тіла після онкологічних захворювань», — розповідає пластична хірургиня з США Ірена Каранець.

За статистикою, щороку у близько 14 тисяч українок діагностують рак грудної залози.

«Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, тому потреба в реконструктивних та лікувальних операціях дуже велика. Лікування раку молочної залози – важливий напрямок медицини, що постійно розвивається. Дуже важливо оновлювати свої знання, особливо переймати їх у провідних світових колег», — ділиться Андрій Жигулін, керівник Центру мамології Лікарні ізраїльської онкології LISOD.

Українські онкохірурги планують провести другий етап хірургічних втручань з постановки імплантів, щоб відновити естетику грудей.

Конференція відбулась у рамках міжнародної місії канадських та американських хірургів «Face the Future Ukraine», яка проходить вже втретє в Україні. Під час двох минулих місій команда хірургів повернула фізичне здоровʼя та естетичну красу 60 українцям, які мали військові травми обличчя та шиї. Цьогоріч були прооперовані 30 військових після поранень та проведено симпозіум для реконструктивних хірургів і медичних сестер. А також цьогоріч вперше під час місії проводять операції на молочній залозі та навчання для онкологів.

Конференція проводиться у співпраці з Івано-Франківським національним медичним університетом, клініки «Мед-Атлант», Департаментом охорони здоровʼя Івано-Франківської ОДА, компанії AstraZeneca, БФ «Пацієнти України», Face the Future Foundation, Діамант Фарм, Центру хірургічних інновацій, Національної асоціації онкологів України та інших.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Сумна статистика щодо нових випадків: яка ситуація з онкозахворюваннями на Прикарпатті

Відомо, скільки випадків раку виявили минулого року на Прикарпатті

Фотогалерея


02.05.2024 892
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

616
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2714
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1698 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3813
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5589
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1781

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

292

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

285

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

452

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

979
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

571
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

578
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

855
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2092
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

618
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

949
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5013
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1139
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

479 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

695
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

478
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

800