Нові правила субсидії та виплати військовим. Що зміниться в Україні з 1 лютого 2023?

Війна внесла свої корективи у життя людей. З 1 лютого 2023 року українців чекають деякі зміни.

Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні у лютому.


Субсидії


З лютого скасовується можливість безготівкової оплати пільг за користування житлово-комунальними послугами. Це означає, що всі субсидії виплачуватимуть у грошовій формі.

Для тих, у кого вже є банківський рахунок, на який надходять житлові субсидії або пенсія, нічого не зміниться. Однак, якщо отримувач субсидії не відкрив рахунок в банку або не повідомив, на який рахунок переказувати ці виплати, гроші надходитимуть на відкриті Пенсійним фондом рахунки в "Ощадбанку".

Також гроші за субсидію можна буде отримати готівкою і перерахувати за комуналку в будь-якому відділенні "Укрпошти".

Тож, з 1 лютого "Ощадбанк" не перераховуватиме автоматично комунальникам кошти субсидій, як це було раніше. Одержувач пільг має отримати ці гроші в касі або на рахунок та сам сплатити комірне безпосередньо постачальникам комунальних послуг. Таким чином, оплата комуналки стане однаковою для усіх, а ті, хто отримує субсидії, матимуть адресну грошову компенсацію.

Важливо!: пенсіонери надалі зможуть отримувати субсидію через відділення "Укрпошти" разом із пенсією без відкриття рахунку.


Безплатна заміна лампочок


З початку року кожен повнолітній українець може безплатно обміняти лампи розжарювання старого зразка на світлодіодні. Це передбачено державною програмою, мета якої — знизити навантаження на енергетичну інфраструктуру.

У лютому на повну запрацює програма, в межах якої українці можуть безплатно замінити старі лампи розжарювання на нові LED-лампи. Про офіційний запуск програми урядовці заявили в січні, а у тестовому режимі проєкт почав працювати із середини січня.

Програму реалізовуватимуть через Укрпошту. Треба прийти до поштового відділення та обміняти лампи. Також є можливість залишити заявку на порталі «Дія», а потім прийти на пошту для обміну. Кожен дорослий може замінити п'ять лампочок.


Допомога внутрішньо переміщеним особам


З 1 лютого право на допомогу на проживання матимуть внутрішньо переміщені особи (ВПО), які перемістилися з території можливих бойових дій.

Допомогу виплачують мешканцям всіх українських територій, якщо для них не визначена дата завершення бойових дій чи їхньої можливості або тимчасової окупації.

Право на допомогу на проживання матимуть переселенці, які:

  • перемістилися з тимчасово окупованих територій;
  • перемістилися з територій, де ведуться бойові дії;
  • мають зруйноване або непридатне для проживання житло внаслідок пошкодження та подали заявку на відшкодування відповідних втрат до 20 травня 2022 року через портал «Дія»;
  • мають документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, внаслідок військової російської агресії;
  • обліковувалися як ВПО до 24 лютого;
  • станом на 24 лютого отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання;
  • після 24 лютого повторно перемістилися з ТОТ або територій, на яких ведуться бойові дії.

До оновленого переліку ввій­шли території: Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та Києва.


Судові повістки через Viber


Виклики до суду, а також судові повістки та повідомлення можна буде отримати у месенджерах, зокрема у Viber. Повістки в першу чергу надсилатимуться на месенджер, а якщо телефонний номер не привʼязаний до нього – то через SMS, як і раніше.

Впровадити сервіс запланували не пізніше 10 лютого.


Виплати військовим

З 1 лютого змінюється порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям. Йдеться про застосування нового підходу до виплати 30 тисяч та 100 тисяч гривень.


01.02.2023 3399
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

503
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

627
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1347
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2304 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1148
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3080

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

902

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1053

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1479

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2081
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26392 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

772
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

974
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3030
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1274
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

950
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1209
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1220
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

434
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4286
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1084
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1648