Нова Конституційна реформа ПРиведе до влади 10 нових “аксьонових”!

 

Немає жодних сумнівів у тому, що нинішня вертикаль влади, запроваджена конституційною реформою раннього Кучми, віджила себе в сучасних умовах.


Давно настала пора ліквідації такого антинародного та позанародного атрибуту виконавчого органу влади, як ОДА та РДА. Жоден голова ОДА або РДА, в апіріорі ніколи НЕ служив свому народові, а винятково свому безпосередньому “благодійнику” - президентові України, який його, як призначав, так і гнав у відставку.


Найкращою та найдемократичнішою системою виконавчої влади на місцях є прозоре та відкрите обрання голів Виконавчих комітетів (ВК) місцевих (обласних/районних) рад, на відповідних сесіях. Обрані голови, з цього моменту, стають підконтрольними та реально підзвітними радам, депутатам, народові. В такій системі координат обрані голови ВК не зможуть безкарно вчиняти протиправні та антинародні дії, вчинки, акти, без відповідних негайних наслідків, якщо вони розходитимуться в своїй основі з принциповим баченням чи очікуваннями громади відповідних адміністративно-територіальних одиниць. І це — правильно!


Тому, нагальна об”єктивна потреба Конституційних змін, в частині ліквідації ОДА/РДА та запровадження Виконавчих комітетів (обласних та районних) відповідних рад, обрання голів та заступників депутатами відповідних рад, є давно зрозумілим та цілком очікуваним і виправданим.


Але.... “доречна ложка до обіду!”


В сучасних умовах відвертої військової агресії Російської Федерації проти України, тимчасової російської анексії Криму, неконтрольованого рівня сепаратизму на Сході України, повної втрати центральною владою контролю над ситуацією в Донецькій та Луганській областях, масовий перехід місцевих депутатів(!) на сторону федералістів та сепаратистів, захоплення сепаратистами та диверсантами всіх місцевих органів влади та правоохоронних органів, заволодіння ними арсеналів зброї, в тім числі важкої, ліквідація слабкої, але існуючої системи центральної виконавчої влади, призведе до НЕвідворотньої прямої загрози Національній безпеці, втрати територіальної цілісності та недоторканості кордонів України. НЕ зважаючи на перебування на Донбасі при владі голів та заступників ОДА/РДА, з числа представників центральної вертикалі виконавчої влади, призначені в.о. Президента України, йому абсолютно лояльні та підконтрольні, на відміну від місцевих міських голів (мерів), обраних відповідними місцевими громадами Донбасу.


Тому, запровадження проанансованих Прем”єр-міністром України Арсеном Яценюком Конституційних змін з ліквідації ОДА/РДА, хоча і є в принципі правильними і давно очікуваними, в даних умовах, саме в цей історичний момент є НЕбезпечними і катастрофічними за своїми наслідками, у випадку їх реалізації цього року. Час підібраний абсолютно НЕвдалий і Небезпечний, з питань Національної безпеки держави України.


А тому, їх запровадження, до моменту повного завершення ліквідації всіх проявів сепаратизму та федералізму, до зміцнення всіх силових структур України: Армії, МВС, СБУ, прокуратури, тощо..., посилення всіх місцевих органів влади на Сході, усунення всіх загроз та небезпек для територіальної цілісності та недоторканості кордонів, до моменту повного відводу всього російського військового наступального угрупування на кордоні з Україною, просто смертельно НЕбезпечний та по-державницькі — злочинний!
Наслідком тАкої “реформи” стане беззастережна і цілком прогнозована, на всі 100 відсотків, поява близько десяти нових “аксьонових”, “теміргалієвих”, ”пономарьових” та “константинових”...., на Півдні та Сході України, що негайно завершиться остаточним юридично-правовим розколом унітарності держави, мінімум навпіл!


Адже, автори цієї концепції НЕ можуть не розуміти і не усвідомлювати, що голів виконкомів в деяких областях будуть завчасно визначати та призначати у Кроемлі, а НЕ на Банковій!


Постає просте логічне запитання: що МИ отримаємо в результаті тАкої “реформи”, і хто за це понесе персональну відповідальність?


В кінці кінців, кому буде потрібна відповідальність тих політичних дурнів, коли Народ України отримає незворотній завершений розкол унітарної держави, Південно-Східна частина якої стане - новими черговими суб”єктами Російської Федерації?
Мені особисто, як Громадянинові України, який понад 23 роки докладав у міру можливого, частинку своєї безпосередньої участі у розбудові підвалин відродження та утвердження суверенітету та незалежності Української державності, тАка “реформа” категорично НЕ потрібна, що найменше до 2015 року, точно!


Депутат Івано-Франківської
обласної ради Юрій Романюк


04.05.2014 Юрій Романюк 1490 1
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

2697 23
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10084 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

11191 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5154
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2939
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2402

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

453

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

519

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

588

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

796
01.03.2024

Минулий 2023 рік став стартом аграрного розвитку в Івано-Франківській громаді. Відтак, зараз спостерігають позитивну динаміку.  

398
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

453
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1418
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

546
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3235
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1884
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

852
01.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

17448
29.02.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

275
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

532
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

979 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1588 1