Невигадані історії патрульної поліції Івано-Франківська

 

 

Ніхто не стане заперечувати, що, мабуть, єдиною вдалою реформою в Україні є створення патрульної поліції. В минуле відійшли часи, коли поліція годинами їхала на термінові виклики, а працівників поліції важко було зустріти на вулицях міста. І що би не говорили про відсутність досвіду роботи у молодих патрульних –патрульна поліція діє.

 

Як і все нове, патрульні у гарних формах, на новеньких машинах, спочатку викликали значний інтерес у городян – хотіли з ними сфотографуватися. Згодом, особливо коли прийшлося платити штрафи за порушення правил дорожнього руху, з’явилися перші незадоволені. Ще б пак! Дотепер паркувалися де хотіли, а тут якісь «діти» вимагають дотримуватись правил, попереджують і штрафують! Тому викликає захоплення витримка патрульних під час їх спілкування із порушниками.

За рік роботи івано-франківської патрульної поліції надійшло понад 70 тисяч викликів. Зараз на лінію 102 щодень надходить до 900-1000 викликів, які фіксуються і на кожен потрібно реагувати. Деякі питання можна з’ясувати по телефону, але на більшість викликів має виїхати екіпаж патрульної поліції.


 ...Надавали першу   долікарську допомогу
Якщо спочатку, бувало, люди телефонували у поліцію з цікавості, то тепер кількість таких випадків зменшилася. Можна вважати, що за рік роботи довіра до патрульних зросла. Працівники патрульної поліції вдячні городянам за важливі повідомлення про п’яних водіїв, підозрілих осіб, у яких згодом вилучають викрутки, відмички, наркотичні речовини.
У патрульну поліцію можна телефонувати й тоді, коли на вулиці лежить невідома особа, незалежно від того хвора вона чи в нетверезому стані. Адже до п’яних «швидка допомога» приїздить неохоче. Але коли виклик зробили патрульні, має приїхати обов’язково. Крім того, патрульні самі можуть надати першу допомогу. Прес-секретар патрульної поліції  Івано-Франківська згадує випадок, який стався цієї зими. На вул. Матейки мужчина впав, ударився до бордюру, розсік брову й не міг підвестися. Патрульні зателефонували на 103, але так як вільних бригад швидка допомога не мала, то довелося самим обробити рану, заклеїти пластирем брову, знайти ноші і віднести постраждалого у пункт обігріву у міській лікарні.


…Відновлювали справедливість
Бувають неправдиві виклики, коли за допомогою поліції не зовсім чесні громадяни прагнуть вирішити свої проблеми. Наприклад, одна громадянка, скориставшись послугою таксі, коли довелося платити за проїзд, заявила водію, що  при собі не має грошей та принесе їх з дому. А для гарантії віддала водію свій мобільний телефон. Проте платити жінка не хотіла, вирішила схитрити. Вона зателефонувала у поліцію і повідомила, що таксист її пограбував і відібрав у неї телефон. Патрульні поспілкувалися з водієм, зрозуміли ситуацію і склали на хитру пані протокол за завідомо неправдивий виклик патрульної поліції.


…Знають своїх «симпатиків»
Є такі мешканці міста, голос яких впізнають у черговій частині поліції – настільки часто вони телефонують. Наприклад, на вул. Короля Данила живе «активіст», який часто телефонує на 102, щоб повідомити, наприклад, що по телевізору показують повій чи просить передати в СБУ інформацію про воєнні дії, які побачив у телепередачах. Але притягнути до відповідальності його не так легко, адже на зворотній дзвінок він не відповідає і дверей помешкання не відчиняє.
Телефонують люди, які страждають психічними розладами. Так, наприклад, телефонувала старша самотня жінка, яка має підтверджені психічні розлади, просила термінової допомоги. Коли екіпаж приїхав, то жінка попросила патрульних вигнати змій, які начебто знаходяться в її квартирі. Довелося йти на хитрість. Патрульні переконали хвору, що мають спеціальний лазер, який винищує гадюк. Старенька повірила і заспокоїлася.
Їдучи на такі виклики, патрульні можуть не встигнути до тих, хто справді потребує допомоги!


Про водіїв-гумористів
Часто буває, що, підвипивши, водій забуває, де залишив автомобіль, і вважає, що його вкрали. Але найбільше веселять патрульних п’яні водії, які стараються всіляко уникнути відповідальності – вдають приступи епілепсії, придумують найрізноманітніші історії. Один водій, щоб його не покарали,  повідомив, що мчить до жінки в пологовий будинок. Коли ж поліція у той самий день через три години знову зупинила цього водія, то він повідомив вже іншу новину – помирає теща.
Інколи водії, натякаючи на свої «високі» знайомства, погрожують патрульним, що звільнять їх з роботи. Такі заяви сприймаються з усмішкою, адже за рік роботи патрульної поліції стало зрозуміло, що «рішати питання» не вийде, відповідальності уникнути неможливо. Жодне «круте» посвідчення на патрульних не подіє.


Небезпечні випадки
Але більшість викликів – серйозні, інколи – небезпечні. Наприклад, зателефонував мешканець  і повідомив про конфлікт із сином. Приїхали патрульні. Проте син заявника, перебуваючи в нетверезому стані, пригрозив: якщо патрульні переступлять поріг кімнати, то він бритвою поріже собі вени. Коли патрульні спробували зайти в кімнату, хлопець таки почав наносити порізи бритвою по вені на руці. Викликали швидку допомогу, але хлопець не підпускав до себе лікарів. Кожен наступний поріз міг стати для юнака фатальним. В якийсь момент хлопець спробував викинутися з відкритого вікна – квартира знаходилася на третьому поверсі. В останню мить патрульним вдалося схопити хлопця за ноги…
Бували випадки, коли порушники з ножем кидалися на патрульних. В небезпечній ситуації опинилися патрульні, коли на вул. Січових стрільців юнак агресивно зреагував на слушне зауваження працівника поліції, витягнув розкладний ножик і спробував ним поранити патрульного. Зловмисника вдалося знешкодити. Як виявилося, він вже неодноразово вчиняв хуліганські дії в стані алкогольного сп’яніння.
Проблема злочинності, на думку Миколи Гурака, полягає в алкогольній чи наркотичній залежності окремих людей. Часто злочинці, які здійснюють грабежі і розбої, таким чином шукають гроші на наркотичні речовини.
Наше місто не є кримінальним чи небезпечним, але обережним треба бути завжди. А патрульні завжди готові навіть ціною свого життя рятувати громадян.

 

Найоригінальніші дзвінки на «102», або Як патрульні знешкоджували секту невидимок

Виклики, часом, бувають дуже дивні. Прес-секретар патрульної поліції Івано-Франківська  Микола Гурак навіть зібрав колекцію таких телефонних дзвінків:
— Заявниця повідомляє, що сьогодні о 16.12 вона відправила листа до Києва і, на її думку, працівники пошти її листа не відправили. Заявниця хоче, щоб працівники поліції проконтролювали даний факт. Час отримання завдання – 02 год. 56 хвилин ночі.
— Скарга: адміністратор туалету не видає чеки.
— Заявниця повідомляє, що вона є агентом Кремля.
— Повідомлено, що біля приміщення пошти ходить особа без постійного місця проживання.
— Заявник повідомив, що в газеті «Галичина» (випуск №20) надруковано оголошення із обманним мотивом. Там написано, що зателефонувавши за номером 0800500****, можна гарантовано отримати приз. Заявник подзвонив, а приз не отримав.
— Заявниця повідомила про те, що свого кота, який захворів, відвезла до ветлікаря. Після прийому у ветлікаря здоров'я кота погіршилося.
— Заявниця повідомляє, що в небі літає невідомий об'єкт (дрон).
— Заявник скаржиться на умови праці, в яких працює як водій тролейбуса.
— Надійшло повідомлення від працівниці бібліотеки про те, що до них в туалет зайшов невідомий громадянин та не хоче звідти виходити.
— Невідомий автомобіль включає у бік будинку заявниці світло, яке випалює очі та обпікає тіло. Заявниця не може заснути.
— Заявник просить, щоб працівники поліції час від часу перевіряли новий навісний замок до підвалу.
— У соцмережі невідомі особи зламали сторінку дочки заявниці. Просить приїзду екіпажу поліції для написання заяви.
— Секта невидимок захопила квартиру заявника і проводить там релігійний ритуал.
— На вулиці Коновальця персонал кафе передчасно забрав чашку зі стола заявника.
— Повідомлення: суддя міського суду викрала 44 аркуші досудових матеріалів.
— Невідомі особи пошкодили замок до підвального приміщення заявника та щось викрали.
— Повідомляють про те, що у магазин зайшла невідома жінка, від якої неприємно пахне й вона укладається спати.
— Заявниця повідомляє, що у Південно-Африканській Республіці в її знайомого (громадянина Америки) у таксі вкрали телефон, документи та гроші. Також громадянин США у ПАР потребує допомоги лікаря.
— Заявниця просить приїзду екіпажу поліції для надання доказів (мух невідомого походження), яких постійно залишають невідомі особи. З метою запобігання витоку інформації, детальніше  заявниця розповість після прибуття поліції.
— Заявник повідомляє, що у 2013 році його отруїла ФСБ і просить відправити  його на лікування до Ізраїлю.
І це лише частина викликів. І на всі треба реагувати, толерантно та ввічливо…
Отже, якщо патрульних звинувачують, що їх немає, коли вони потрібні, то знайте, що копи в цей час можуть шукати секту невидимок, – підсумовує Микола Гурак.

 

Наталя ХРАБАТИН, ЗК


19.05.2017 Наталя ХРАБАТИН 1871 0
Коментарі (0)

01.12.2021
Сергій Білий

В міру глобального потепління зими в нашому регіоні все менше радують снігопадами та морозами. Тепла безсніжна зима – колись прикрий виняток – сьогодні поступово перетворюється радше на загальне правило. І якщо, скажімо, для міських комунальних служб такі метаморфози – в радість, то для туристів – це справжній жах... Фіртка знає, що робити пересічному туристу, якщо зима є не лише безсніжною, але й теплою.

636
26.11.2021
Ігор Марковський

Окрім партійних тем Фіртка також обговорила скандал навколо зриву операції по захопленню вагнерівців, як впливає ситуація на білорусько-польському кордоні на Україну та чого очікувати місцевим громадам від бюджету 2022 року.

1431
22.11.2021
Уляна Мокринчук

Фіртка підготувала ТОП-10 місць, де можна не лише поплавати в басейні, чи спуститись на лижах, а ще й помилуватися водоспадом, напитись справжньої мінеральної води, а також створити керамічний виріб своїми руками.  

2112
19.11.2021
Сергій Білий

Україна – яка вона? Таке питання поставив собі Іван Марк – хлопець з нині окупованого українського селища Чорнухине, що на Луганщині.  Для того, щоб дізнатися відповідь, чоловік пройшов пішки всю нашу країну від крайньої точки на сході до її кордонів на заході. Заходив і до Івано-Франківська, де з ним вдалося поспілкуватись кореспонденту Фіртки.

4038
18.11.2021
Дмитро Сінченко

Руслану Марцінківу не випадає нарікати на попередників чи скидати відповідальність на «парламент», адже рік тому він вдруге здобув посаду міського голови Івано-Франківська, а заразом і монобільшість у міській раді. То ж немає й об’єктивних перешкод для виконання передвиборчих обіцянок. «Фіртка» спробувала з’ясувати, якою мірою очільник міста втілює у життя передвиборчі обіцянки.

3582
17.11.2021
Мар'яна Цимбалюк

Фіртка розпиталася Ігоря Бабинюка, директора Івано-Франківського міжнародного аеропорту, які нові компанії здійснюватимуть авіарейси в Івано-Франківськ, чи будуть літати іноземні лоукости, що сталося з МАУ, яким чином влада та концесіонери перезавантажать роботу летовища.

3552

Для тих, хто з якихось причин не може наважитись на спорт, боїться почати чи лише почав, хочу сказати, що ніколи не пізно бути на старті!  

334

Доля фільму «Дім Gucci» така ж карколомна, як його сюжет. Він відображає життя своїх головних героїв, які не завжди знали, чи вони у цей момент на верхів’ї ними ж майстерно створеної хвилі, чи їх випадково винесло на гребіть цунамі? Ясність наставала у процесі падіння. Але, як би низько ці люди не падали, вони рефлексивно підводилися і знову дряпалися на гору.

1502

Як показує жорстока реальність, жодна будівля не гарантована від знесення під новітню забудову чи руйнівної радикальної «реконструкції». Тому як тільки почув, що будівля за адресою Чорновола, 122 загрожена потенційною новобудовою, одразу ж вирішив описати її «поки не пізно».

15460 2

Каденюка я тоді ще не знав і не міг припустити, що колись з ним познайомлюся. Але мене пройняла немислима гордість, коли на екрані телевізора човник набирав висоту. Зараз навіть не можу повісти, що мене так розпирало. Мабуть, відчуття, що українці теж сучасні та серед них є люди, які готові заради своєї держави на звитягу. Політ у космос на ту пору ще нагадував лотерею.    

2484
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

1600
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

7280
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

16221
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

363
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

5882
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

7355 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

7687
10.11.2021

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові, як і район, у якому він розташований, переживає період змін і оновлення. З 2018 року тут почалась ревіталізація та пошук нової концепції культурного центру.  Палац, що побудували спільнокоштом майже 100

3191
03.12.2021

У Берліні, на подвір'ї Міноборони ФРН, пройшла традиційна військова церемонія Großen Zapfenstreich – з посади канцлерки Німеччини після 16 років роботи йде Ангела Меркель. 

269
02.12.2021

Відповідний законопроєкт вніс на розгляд Верховної Ради Володимир Зеленський, про що він повідомив сьогодні у щорічному посланні до депутатів та українського народу.

412
16.11.2021

Відповідне рішення ухвалив 15 листопада з’їзд політсили.

2447
11.11.2021

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.  

3063