Нестача грошей: Депутати Івано-Франківської обласної ради пересварились через заборгованість бюджетникам

Триває сесія Івано-Франківської обласної ради.

Депутати розглянули питання про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області, пише Фіртка.

Зокрема, йшлося про те, що призначеннями на заробітні плати вересня багато лікувальних закладів області провели оплату тільки за липень. На перше вересня виплати протерміновані.

Про це заявив депутат Манолій Піцуряк.

«Той хто має кусок хліба, йому дуже важко зрозуміти того, хто немає. І коли хтось говорить про те, що когось треба скоротити, звільнити, перевести – не хотів би я так говорити, але хай би сам відчув як це», - зазначив депутат.

За його словами, загалом медсубвенція, яка має надходити з держбюджету областям становить  57 млрд гривень. У той же час, каже обранець, дана сума складає тільки 64% від потреби.

«Тобто 31 млрд держава недодала», - зазначив депутат.

Натомість, за його словами, вину перекладають на керівників медзакладів, які начебто недостатньо скоротили працівників, чи не перевели їх.

«Трудове законодавсто - це радянське законодавсто. Воно стовідсотково переписане. А новітнє законодавсто з ним ніяк не стикується. З червня вже виникли питання протермінованої заборгованості - ніхто не реагував. А на сьогодні склалась ситуація, що керівників, які не сплачують податки притягають до відповідальності. А якщо немає чим платити? Інша ситуація - коли несвоєчасні виплати, тоді органи Казначейства блокують рахунки. Тобто ти не маєш можливості закупити пальне, щоб заправити машини. Як бути керівнику, коли тих коштів немає? Ми сьогодні стикнемся з тим, коли буде відключений газ. І тоді будемо думати», каже депутат облради Манолій Піцуряк.

Депутат облради, голова бюджетної комісії Микола Палійчук зазначив, що ця проблема нікуди не зникне і наступного року.

«Винуватий бюджетний кодекс, депутати які його з року в рік підтримують і система, яка діє в Україні. Я дивився в бюджет 2019 року – нас чекають ті самі проблеми. І шановний Остап Васильович (Дзеса – ред) не треба виправдовувати і казати, що щось робиться. Так для того ви і є,  щоб щось робити. В попередні роки ми зверталися і вони казали: «В червні ми добавляємо», і у вересні ми отримували черговий транш. Цього року ми нічого не отримали. Поки не будуть зміни у Бюджетному кодексі – не буде порядку. І ви, як представник БПП, кажіть своїм колегам про це», - зазначив депутат Микола Палійчук.

За його словами, кошти від перевиконання місцевих бюджетів не покриють ці заборговані потреби.

Депутат облради Остап Дзеса зазначив, що у деяких медзакладах перевищена кількість працівників, Дзеса запропонував протокольним дорученням доручити профільному департаменту ОДА та спеціалістам розробити алгоритм дій і тоді навести порядок, а не «красуватись перед виборцями».

«А який сенс давати нам доручення на доручення? Якого біса там сидять у департаменті охорони здоровя, що штани протирати? Чи департамент освіти?», - зірвався на крик голова облради.

Депутат облради Андрій Левкович також додав, що не може одна породілля у Богородчанській лікарні обходиться державі у 4 тисячі грн, а в Солотвинській у 21 тис. Також депутат каже, що не може у класі вчитися одна дитина.

На захист став депутат облради Василь Попович.

«Ви були в тих лікарнях? Бачили, які вони? Людське життя безцінне. Не має значення, чи це 4 тисячі чи 20. Які можуть бути порівняння? На дітях кошти економити?», - зазначив Попович.

Депутат облради Олег Атаманюк зазначив, що проблеми уже є з молодшим медперсоналом.

«Людям треба заплатити сьогодні, тому що їхні діти не мають що їсти, не мають в чому піти до школи. Насправді ситуація катастрофічна», - каже Атаманюк.

«Не треба дивитися чи мова йде про Солотвинську лікарню, чи Богородчанську? Ми зараз говоримо про стан заборгованості працівникам бюджетних установ. І не треба нікого ображати», - обурився Манолій Піцуряк.

«У нас попереду президентські і парламентські вибори і нас чекає дійсно багато популізму. Але я би хотів, щоб не сьогодні. Треба сказати де взяти гроші? І тому я задавав питання хто винуватий? Якщо ми говоримо про оплату праці медпрацівників і вчителів – то це є завданням Кабінету міністрів. Сьогодні особливо департамент охорони здоров'я та департамент освіти повинні ретельно проаналізувати кожну потребу. Так це соціальна проблема, бо людям треба мати роботу. Але не перетворюємо лікарню на касу. Треба тверезо всім нам брати відповідальність. Повторюю жодна держава такого навантаження не витримає, коли 180 працівників і 15 пацієнтів. Не винувата місцева рада. До прикладу по Рогатинському району заборгованість 10 млн. гривень. Звідки ми візьмемо ці гроші?», - резюмував голова облради Олександр Сич.

При голосуванні депутати віддали тільки 41 голос – рішення не прийняли. Після цього депутати пішли на обідню перерву.

Фотогалерея


21.09.2018 1286 2
Коментарі (2)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

251
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2894
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21051
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1959
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1340 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2346

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

677

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2127

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

810

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1398
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

127
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

459
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

989
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

127
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

741
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

729
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

673
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8203
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

801 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

867
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2154 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

809