Нестача грошей: Депутати Івано-Франківської обласної ради пересварились через заборгованість бюджетникам

Триває сесія Івано-Франківської обласної ради.

Депутати розглянули питання про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області, пише Фіртка.

Зокрема, йшлося про те, що призначеннями на заробітні плати вересня багато лікувальних закладів області провели оплату тільки за липень. На перше вересня виплати протерміновані.

Про це заявив депутат Манолій Піцуряк.

«Той хто має кусок хліба, йому дуже важко зрозуміти того, хто немає. І коли хтось говорить про те, що когось треба скоротити, звільнити, перевести – не хотів би я так говорити, але хай би сам відчув як це», - зазначив депутат.

За його словами, загалом медсубвенція, яка має надходити з держбюджету областям становить  57 млрд гривень. У той же час, каже обранець, дана сума складає тільки 64% від потреби.

«Тобто 31 млрд держава недодала», - зазначив депутат.

Натомість, за його словами, вину перекладають на керівників медзакладів, які начебто недостатньо скоротили працівників, чи не перевели їх.

«Трудове законодавсто - це радянське законодавсто. Воно стовідсотково переписане. А новітнє законодавсто з ним ніяк не стикується. З червня вже виникли питання протермінованої заборгованості - ніхто не реагував. А на сьогодні склалась ситуація, що керівників, які не сплачують податки притягають до відповідальності. А якщо немає чим платити? Інша ситуація - коли несвоєчасні виплати, тоді органи Казначейства блокують рахунки. Тобто ти не маєш можливості закупити пальне, щоб заправити машини. Як бути керівнику, коли тих коштів немає? Ми сьогодні стикнемся з тим, коли буде відключений газ. І тоді будемо думати», каже депутат облради Манолій Піцуряк.

Депутат облради, голова бюджетної комісії Микола Палійчук зазначив, що ця проблема нікуди не зникне і наступного року.

«Винуватий бюджетний кодекс, депутати які його з року в рік підтримують і система, яка діє в Україні. Я дивився в бюджет 2019 року – нас чекають ті самі проблеми. І шановний Остап Васильович (Дзеса – ред) не треба виправдовувати і казати, що щось робиться. Так для того ви і є,  щоб щось робити. В попередні роки ми зверталися і вони казали: «В червні ми добавляємо», і у вересні ми отримували черговий транш. Цього року ми нічого не отримали. Поки не будуть зміни у Бюджетному кодексі – не буде порядку. І ви, як представник БПП, кажіть своїм колегам про це», - зазначив депутат Микола Палійчук.

За його словами, кошти від перевиконання місцевих бюджетів не покриють ці заборговані потреби.

Депутат облради Остап Дзеса зазначив, що у деяких медзакладах перевищена кількість працівників, Дзеса запропонував протокольним дорученням доручити профільному департаменту ОДА та спеціалістам розробити алгоритм дій і тоді навести порядок, а не «красуватись перед виборцями».

«А який сенс давати нам доручення на доручення? Якого біса там сидять у департаменті охорони здоровя, що штани протирати? Чи департамент освіти?», - зірвався на крик голова облради.

Депутат облради Андрій Левкович також додав, що не може одна породілля у Богородчанській лікарні обходиться державі у 4 тисячі грн, а в Солотвинській у 21 тис. Також депутат каже, що не може у класі вчитися одна дитина.

На захист став депутат облради Василь Попович.

«Ви були в тих лікарнях? Бачили, які вони? Людське життя безцінне. Не має значення, чи це 4 тисячі чи 20. Які можуть бути порівняння? На дітях кошти економити?», - зазначив Попович.

Депутат облради Олег Атаманюк зазначив, що проблеми уже є з молодшим медперсоналом.

«Людям треба заплатити сьогодні, тому що їхні діти не мають що їсти, не мають в чому піти до школи. Насправді ситуація катастрофічна», - каже Атаманюк.

«Не треба дивитися чи мова йде про Солотвинську лікарню, чи Богородчанську? Ми зараз говоримо про стан заборгованості працівникам бюджетних установ. І не треба нікого ображати», - обурився Манолій Піцуряк.

«У нас попереду президентські і парламентські вибори і нас чекає дійсно багато популізму. Але я би хотів, щоб не сьогодні. Треба сказати де взяти гроші? І тому я задавав питання хто винуватий? Якщо ми говоримо про оплату праці медпрацівників і вчителів – то це є завданням Кабінету міністрів. Сьогодні особливо департамент охорони здоров'я та департамент освіти повинні ретельно проаналізувати кожну потребу. Так це соціальна проблема, бо людям треба мати роботу. Але не перетворюємо лікарню на касу. Треба тверезо всім нам брати відповідальність. Повторюю жодна держава такого навантаження не витримає, коли 180 працівників і 15 пацієнтів. Не винувата місцева рада. До прикладу по Рогатинському району заборгованість 10 млн. гривень. Звідки ми візьмемо ці гроші?», - резюмував голова облради Олександр Сич.

При голосуванні депутати віддали тільки 41 голос – рішення не прийняли. Після цього депутати пішли на обідню перерву.

Фотогалерея


21.09.2018 1261 2
Коментарі (2)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2465
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1163
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1096
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2275
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3718
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2693 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

953

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

816

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

766

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

730
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10445
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1296
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

319
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5438
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1153
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2945
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

392 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

831
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

717
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

765