«Несе загрозу». У Калуші вимагають заборонити московський патріархат

У суботу, 5 березня, на офіційному сайті Калуської міської ради зареєстрували петицію «Про заборону діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату на території Калуської міської ОТГ».
Про це інформують «Вікна», передає Фіртка.
Автором петиції є Христина Бідонько. Перший підпис під петицією поставили близько 15.00 5 березня, а на 13.00 годину 6 березня, тобто за неповну добу, петицію підписали 37 мешканців громади. Для того, щоб петиція потрапила на розгляд міської влади, необхідно зібрати 150 підписів на її підтримку — на це відводиться 90 днів.

«На території міста Калуша існує парафія Української Православної Церкви, яка підпорядкована Московському Патріарху Кирилу. УПЦ Московського Патріархату носить відверто антидержавницький та антиукраїнський характер, її філії часто служать опорними пунктами ФСБ Росії.

Щоб зняти відповідні підозри з калуської парафії УПЦ МП, цій громаді направлене звернення від громадськості Калущини з пропозицією перейти в підпорядкування Православної Церкви України на чолі з Митрополитом Єпіфанієм. На теперішній момент відповіді на це звернення не надійшло.

Враховуючи викладене, у випадку якщо реєстрація громади Московського Патріархату до Київського Патріархату найближчим часом не відбудеться, для запобігання антиукраїнських проявів пропонуємо:

Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного часу», керуючись ч.4 ст42.ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування» на період військового стану заборонити на території Калуської ОТГ діяльність Православної Церкви Московського Патріархату, як такої, що несе загрозу національній безпеці України», — йдеться у петиції.

Підписати петицію можна за посиланням.

Нагадаємо, 1 березня представники Калуського Автомайдану на чолі зі своїм лідером, ексдепутатом Калуської міської ради Володимиром Павлівим навідалися до храму православної церкви московського патріархату у Калуші.

Активісти перевірили приміщення церкви, але нічого підозрілого не знайшли, та висунули присутнім на місці священнослужителям ультиматум: впродовж трьох днів вони мають розпочати процедуру переходу до Української православної церкви. Вимогу церква не виконала.

5 березня Володимир Павлів на своїй сторінці у мережі Фейсбук оприлюднив відеозвернення представників громади Калуша і Калуського району до парафіян православної церкви московського патріархату.

У ньому Павлів пояснив необхідність припинення діяльності московської церкви. Він нагадав, що церкву допомагав будувати російський «Лукойл». А російський бізнес контролюється ФСБ, — сказав активіст. Попри чималу площу храму та допоміжних приміщень, тут було порожньо. Для вимушених переселенців чи бійців Збройних Сил України у церкві не було організовано жодної допомоги.

Раніше йшлося, що зараз церква зачинена, а на її огорожу повісили гасло «Отпоём путина бесплатно».

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Що було раніше?

21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зеленський назвав умову для переговорів із Росією

Вступ до ЄС підтримують 93% мешканців західних регіонів, до НАТО — 87%

Секретар РНБО нагадав українцям рецепт фірмового «коктейлю» для окупантів

90% мешканців західних регіонів вірять, що Україна зможе відбити напад російських окупантів

Кулеба на зустрічі НАТО: не дайте Путіну перетворити Україну на Сирію, а Європу — на жахіття

«Саша-Саша, що ж ти наробив»: російського пілота, збитого під Черніговом, взяли в полон (ВІДЕО)

Зможуть компенсувати провину у найгарячіших точках: українців з реальним бойовим досвідом звільнять з-під варти


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1872
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1810
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1810
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5334 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2108 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1471

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

674

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

735

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

925

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

960
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1707
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3626
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10205
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26078
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10134 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7670
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

855
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1357
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

339
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1227
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

824
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1033