Неймовірна щедрість Путіна

 

Янукович может говорить о большой экономической победе. Не в стратегическом смысле, как раз в дальней перспективе ничего не поменялось. В смысле, не поменялось к лучшему. Но сиюминутная выгода очевидна. И для Януковича этот сиюминутный выигрыш – достаточная мотивация. Общая картина выглядит красиво – сегодня Владимир Путин сделал нам очень дорогой подарок. 

Единственная проблема – в геополитике и международной экономике подарков не бывает. Вообще. Бывают наживки, а не подарки. И разница между этими понятиями принципиальная. Подарок товарища Путина – с двойным дном. И выйдем нам этот дар подороже иных покупок.

По данным агентства Bloomberg, в течении часа после совместной пресс конференции Путина и Януковича доходность украинских суверенных евробондов с погашением в 2014 г. обвалилась в 1,8 раза и к 18:25 кв составила 7,93% годовых, тогда как еще по состоянию на 17:00 кв она составляла 14,33% годовых. Это безусловная выгода. Но это следствие других событий. То, что наша страна стала дороже – факт. Вот только она уже как бы и не совсем наша. Не вся. Впрочем, по порядку.

Итак, что получила сегодня Украина? Очень много. 15 миллиардов долларов за два года Россия будет вливать в украинскую экономику, покупая наши ценные бумаги. Под проценты. И под государственные гарантии. То есть за эти 15 миллиардов отвечает не какой-то олигарх, не лично Виктор Янукович, а все мы вместе. Сумма приличная – долгов хватит нам и нашим детям. Тем не менее, от обвала и дефолта эта сумма Януковича спасла. Но отдавать ее придется. Из капкана нет вариантов уйти без потерь. И выбор Януковича – выбор потерь.

Снижение цены на газ позволит промышленности работать с большей прибылью. То есть наши родные олигархи с одной стороны заработают гораздо больше, а с другой им теперь не нужно тратить лишние деньги на модернизацию производства и новые технологии. Дешевый газ, как наркотик – подсаживаешься моментально. Справедливости ради скажем, что это и для народа рабочие места. С отчислениями в казну все не так просто – Кипр остается на старой роли. Но кое-что перепадет и бюджету.

За этот подарок Украина заплатит дважды. С одной стороны мы останемся со старой энергоемкой экономикой, которая не может конкурировать с производствами цивилизованного мира. И каменный век, в котором мы застряли, привяжет нас к России не хуже газовой иглы. Играть на мировых рынках со старыми технологиями можно. Но ровно в тех пределах, в каких позволит Кремль. Иначе краник могут прикрутить. С отсталой украинской промышленностью Украина может забыть про самостоятельность.

Таким образом, российские подарки выйдут нам очень дорого. Тут потери идут рука об руку с приобретениями. Проблема в том, что некоторые потери идут без всяких приобретений. С одной стороны, российские инвесторы войдут в украинские предприятия, по неточной информации еще с 12 миллиардами. То есть – станут во многих отраслях хозяевами. У которых есть свои политические хозяева. Как ни крути, мы тут оказываемся в положении жителей колонии. Их могут хорошо кормить и не убивать, но прав у туземцев либо нет совсем, либо минимум. Максимум –вождям позволят опять устроить коррупционный спортивный праздник. Вождей будут баловать.

Второе – кредит с процентами отдавать придется. Как мы уже смогли убедиться, при президенте Януковиче экономика Украины идет в минус – то есть отдать деньгами мы не сможем. Что пойдет за расчет? Остатки стратегических предприятий? Земля? Самостоятельность? Ну а кооперация промышленности и усиление сотрудничества по технологическим цепочкам в комментариях не нуждается. Чем прочнее будут связи, тем крепче «братские» объятия, тем меньше шансов вырваться. Став фактическим хозяином украинской экономики, Кремль станет ведущим политическим игроком.

По большому счету, сегодня Янукович купил себе период покоя. Не бесконечный, но на несколько лет денег на социальные выплаты хватит при любом способе хозяйствования. В качестве расчета он отдал украинскую независимость. И если кто-то считает обмен свободы на регулярную похлебку равноценным, он очень ошибается. Густоту похлебки и регулярность кормления никто не гарантирует. А наличие ошейника – обязательное условие. И снять экономические кандалы куда труднее, чем сбежать из СССР. Кстати, в этой ситуации Янукович будет уже совсем не нужен Кремлю. Совсем-совсем не нужен.

 

Донецкие вести


18.12.2013 726 2
Коментарі (2)

аналітик 2013.12.19, 08:40
Халявний сир буває тільки в мишоловці. Все що так розказує Янукович і компанія що нібито є їх великою перемогою з Росією і благом для українців, є ніщо іншим як початком кінця спочатку економічної, а трохи пізніше політичної і фактичної суверенності України.Якщо Азаров заявив що без російських угод і грошей в Україні був би колапс і Україна стала банкрутом ( що важливо все сталось із-за їх "успішного" , а може і навмисного керівництва)то стає очевидним що Росія стала таким собі санатором України, і все що належить українському народові, який по волі керівництва України став теж банкрутом,переходить тепер у власність Росії. Так що такої держави як Україна скоро може і не стати. Бо санатор вправі самостійно вирішувати що робити з підприємством банкрутом, витягувати його, чи сплативши всі боргові зобовязання перед іншими закрити його і не морочити собі голову. В нашому випадку думаю що Росія вибере другий варіант.Так що у нас все попереду.
Р 2013.12.24, 17:25
Потім з нас і наших нащадців росія буде борг вибивати,а не з януковича і його прихвостнів
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2835
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20978
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1929
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1314 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2335
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4003

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

639

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2109

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

787

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1381
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

57
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

441
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

974
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

64
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

714
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

713
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

659
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8153
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

725 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

849
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2131 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

797