Неймовірна щедрість Путіна

 

Янукович может говорить о большой экономической победе. Не в стратегическом смысле, как раз в дальней перспективе ничего не поменялось. В смысле, не поменялось к лучшему. Но сиюминутная выгода очевидна. И для Януковича этот сиюминутный выигрыш – достаточная мотивация. Общая картина выглядит красиво – сегодня Владимир Путин сделал нам очень дорогой подарок. 

Единственная проблема – в геополитике и международной экономике подарков не бывает. Вообще. Бывают наживки, а не подарки. И разница между этими понятиями принципиальная. Подарок товарища Путина – с двойным дном. И выйдем нам этот дар подороже иных покупок.

По данным агентства Bloomberg, в течении часа после совместной пресс конференции Путина и Януковича доходность украинских суверенных евробондов с погашением в 2014 г. обвалилась в 1,8 раза и к 18:25 кв составила 7,93% годовых, тогда как еще по состоянию на 17:00 кв она составляла 14,33% годовых. Это безусловная выгода. Но это следствие других событий. То, что наша страна стала дороже – факт. Вот только она уже как бы и не совсем наша. Не вся. Впрочем, по порядку.

Итак, что получила сегодня Украина? Очень много. 15 миллиардов долларов за два года Россия будет вливать в украинскую экономику, покупая наши ценные бумаги. Под проценты. И под государственные гарантии. То есть за эти 15 миллиардов отвечает не какой-то олигарх, не лично Виктор Янукович, а все мы вместе. Сумма приличная – долгов хватит нам и нашим детям. Тем не менее, от обвала и дефолта эта сумма Януковича спасла. Но отдавать ее придется. Из капкана нет вариантов уйти без потерь. И выбор Януковича – выбор потерь.

Снижение цены на газ позволит промышленности работать с большей прибылью. То есть наши родные олигархи с одной стороны заработают гораздо больше, а с другой им теперь не нужно тратить лишние деньги на модернизацию производства и новые технологии. Дешевый газ, как наркотик – подсаживаешься моментально. Справедливости ради скажем, что это и для народа рабочие места. С отчислениями в казну все не так просто – Кипр остается на старой роли. Но кое-что перепадет и бюджету.

За этот подарок Украина заплатит дважды. С одной стороны мы останемся со старой энергоемкой экономикой, которая не может конкурировать с производствами цивилизованного мира. И каменный век, в котором мы застряли, привяжет нас к России не хуже газовой иглы. Играть на мировых рынках со старыми технологиями можно. Но ровно в тех пределах, в каких позволит Кремль. Иначе краник могут прикрутить. С отсталой украинской промышленностью Украина может забыть про самостоятельность.

Таким образом, российские подарки выйдут нам очень дорого. Тут потери идут рука об руку с приобретениями. Проблема в том, что некоторые потери идут без всяких приобретений. С одной стороны, российские инвесторы войдут в украинские предприятия, по неточной информации еще с 12 миллиардами. То есть – станут во многих отраслях хозяевами. У которых есть свои политические хозяева. Как ни крути, мы тут оказываемся в положении жителей колонии. Их могут хорошо кормить и не убивать, но прав у туземцев либо нет совсем, либо минимум. Максимум –вождям позволят опять устроить коррупционный спортивный праздник. Вождей будут баловать.

Второе – кредит с процентами отдавать придется. Как мы уже смогли убедиться, при президенте Януковиче экономика Украины идет в минус – то есть отдать деньгами мы не сможем. Что пойдет за расчет? Остатки стратегических предприятий? Земля? Самостоятельность? Ну а кооперация промышленности и усиление сотрудничества по технологическим цепочкам в комментариях не нуждается. Чем прочнее будут связи, тем крепче «братские» объятия, тем меньше шансов вырваться. Став фактическим хозяином украинской экономики, Кремль станет ведущим политическим игроком.

По большому счету, сегодня Янукович купил себе период покоя. Не бесконечный, но на несколько лет денег на социальные выплаты хватит при любом способе хозяйствования. В качестве расчета он отдал украинскую независимость. И если кто-то считает обмен свободы на регулярную похлебку равноценным, он очень ошибается. Густоту похлебки и регулярность кормления никто не гарантирует. А наличие ошейника – обязательное условие. И снять экономические кандалы куда труднее, чем сбежать из СССР. Кстати, в этой ситуации Янукович будет уже совсем не нужен Кремлю. Совсем-совсем не нужен.

 

Донецкие вести


18.12.2013 595 2
Коментарі (2)

аналітик 2013.12.19, 08:40
Халявний сир буває тільки в мишоловці. Все що так розказує Янукович і компанія що нібито є їх великою перемогою з Росією і благом для українців, є ніщо іншим як початком кінця спочатку економічної, а трохи пізніше політичної і фактичної суверенності України.Якщо Азаров заявив що без російських угод і грошей в Україні був би колапс і Україна стала банкрутом ( що важливо все сталось із-за їх "успішного" , а може і навмисного керівництва)то стає очевидним що Росія стала таким собі санатором України, і все що належить українському народові, який по волі керівництва України став теж банкрутом,переходить тепер у власність Росії. Так що такої держави як Україна скоро може і не стати. Бо санатор вправі самостійно вирішувати що робити з підприємством банкрутом, витягувати його, чи сплативши всі боргові зобовязання перед іншими закрити його і не морочити собі голову. В нашому випадку думаю що Росія вибере другий варіант.Так що у нас все попереду.
Р 2013.12.24, 17:25
Потім з нас і наших нащадців росія буде борг вибивати,а не з януковича і його прихвостнів
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1426
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2690
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2207
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2279
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6842 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2559 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

447

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1281

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1378

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1556
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

399
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

263
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

667
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

156
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26627
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

632
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10561 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

166
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

187
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

500
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

643
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

708