Не мобілізація: що відомо про набір добровольців у «Гвардії наступу» на Прикарпатті

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС формують штурмові бригади «Гвардія наступу».

«Гвардія наступу» — це професійні штурмові бригади МВС, команди бійців-патріотів, які прагнуть винищити ворога та звільнити окуповані землі України.

Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

З 23 січня 2023 року в ГУ Нацполіції України в Івано-Франківській області проводять рекрутингову роботу щодо зайняття вакантних посад середнього та молодшого складу поліції Департаменту поліції особливого призначення — об’єднана штурмова бригада Нацполіції України «Лють».

«Лють» — це організований підрозділ нового зразка, який створений на базі двох полків спеціального призначення «Сафарі» та «Цунамі». «Лють» буде призначена для відсічі та стримування збройної агресії росії проти України. Підрозділи складатимуться виключно з добровольців, якими керує патріотизм.

«Таких людей дуже багато в нашій державі, зокрема й на території нашого регіону. Важливо наголосити, що йдеться саме про рекрутинг, а не мобілізацію. До основних завдань належить відсіч збройної агресії окупантів.

Хочу сказати, що в бригаді «Лють» буде бронетехніка, бойові машини піхоти, БТР, артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння», — додає начальник ГУ Національної поліції в області.

Кожен доброволець, який виявить бажання вступити до бригади, може зробити це як через органи Нацполіції, так і самостійно подати заяву через сайт МВС, або звернутися за телефоном гарячої лінії МВС — 0800-10-00-20.

«Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території та готується до цього ретельно, розуміючи всю складність задачі.

Саме тому наша держава розпочала формувати штурмові бригади «Гвардія наступу», — пояснює Сергій Безпалько, начальник ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області.

Всі працівники бригади «Лють» після перемоги продовжуватимуть службу у цій бригаді в ролі миротворців на деокупованих територіях або будуть призначені на інші посади у підрозділах Нацполіції України. Осіб, які ввійдуть до складу штурмової бригади Нацполіції «Лють», забезпечуватимуть достойною заробітною платою. Це рішення вже прийняли. Відтак, її сума стартуватиме від 25 тисяч гривень.

«Якщо зараз у поліцейського зарплата становить 17 тисяч гривень, і це з урахуванням усіх підвищень, то наш співробітник у бригаді отримуватиме від 25 тисяч гривень.

Надалі з додатковими виплатами, в залежності від умов служби: 30 тисяч та 70 тисяч гривень.

Крім того, в разі необхідності учасників бригади «Лють» забезпечать медичною допомогою та санітарно-курортним лікуванням.

Також нададуть право на отримання житла за кошти держави та грошову компенсацію за винайм житла. Учасники бригади зможуть отримати й статус учасника бойових дій»,  — наголошує Безпалько.

До слова, станом 21 лютого вже провели три набори кандидатів та розпочали четвертий. Серед добровольців як чоловіки, так і жінки. 

Всього за результатами проведеної роботи виявили бажання проходити службу у бригаді «Лють» 378 осіб, з них 44 кандидати з-поміж чинних працівників поліції та 334 з-поміж цивільних, з яких 67 кандидатів з-поміж цивільних станом на сьогодні вже направлені на проходження відповідної військово-лікарської комісії. Більша частина з них вже пройшла необхідну перевірку.

Більше читайте у матеріалі: Штурмові бригади «Гвардія наступу»: як формуються та скільки добровольців на Івано-Франківщині.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


24.02.2023 5534
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

657
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2261
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1995
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2020
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6050 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2302 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

176

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

992

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

992

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1246
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

473
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1934
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3830
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26349
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

423
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10337 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7878
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

429
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

270
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

429
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

511
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1442