Штурмові бригади «Гвардія наступу»: як формуються та скільки добровольців на Івано-Франківщині (ФОТО)

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».

«Гвардія наступу» — це професійні штурмові бригади МВС, команди бійців-патріотів, які прагнуть винищити ворога та звільнити окуповані землі України.

Про це під час щотижневої наради Світлани Онищук, очільниці Івано-Франківської області, розповів Сергій Безпалько, начальник ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області.

Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

«Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території і готується до цього ретельно, розуміючи всю складність задачі.

Саме тому наша держава розпочала формувати штурмові бригади «Гвардія наступу», — пояснює Сергій Безпалько.

Як зазначають правоохоронці, «Гвардія наступу» — це рекрутингова кампанія Міністерства внутрішніх справ України, що має на меті формування нових штурмових бригад у складі Національної гвардії України, Національної поліції України та Державної прикордонної служби України, які звільнятимуть тимчасово окуповані території нашої держави.

Такий набір передбачає до восьми бригад. Всі ці новостворені підрозділи посилять українські збройні сили в майбутньому наступі.

«Всі бійці, яких залучають до такої ініціативи, вмотивовані добровольці, які добре знають, на що ідуть і на що розраховувати. 

Багато наших поліцейських, які охороняли та боронили нашу Україну, виступили за ініціативу набрати людей у такі підрозділи, тому прийняли рішення, щоб всіх, хто бажає, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну — об’єднати у такі бригади, щоб допомогти звільнити наші території», — наголошує посадовець.

Відтак, вже з 23 січня поточного року в ГУ Нацполіції України в Івано-Франківській області проводять рекрутингову роботу щодо зайняття вакантних посад середнього та молодшого складу поліції Департаменту поліції особливого призначення — об’єднана штурмова бригада Нацполіції України «Лють».

«Лють» — це організований підрозділ нового зразка, який створений на базі двох полків спеціального призначення «Сафарі» та «Цунамі». «Лють» буде призначена для відсічі та стримування збройної агресії росії проти України. Підрозділи складатимуться виключно з добровольців, якими керує патріотизм.

«Таких людей дуже багато в нашій державі, зокрема й на території нашого регіону. Важливо наголосити, що йдеться саме про рекрутинг, а не мобілізацію. До основних завдань належить відсіч збройної агресії окупантів.

Хочу сказати, що в бригаді «Лють» буде бронетехніка, бойові машини піхоти, БТР, артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння», — додає начальник ГУ Національної поліції в області.

Кожен доброволець, який виявить бажання вступити до бригади, може зробити це як через органи Нацполіції, так і самостійно подати заяву через сайт МВС, або звернутися за телефоном гарячої лінії МВС — 0800-10-00-20.

Адреси ЦНАПів:

  • в Івано-Франківську за адресою вул. Незалежності, 9;
  • у Бурштині, вул. Січових Стрільців, 15;
  • у Калуші, вул. Богдана Хмельницького, 52;
  • у Коломиї, площа Привокзальна, 2а/1;
  • у Косові, вул. Незалежності, 11;
  • у Надвірній, вул. Визволення, 2;
  • у селищі Верховина, вул. Франка, 20.

Формування відбору кандидатів відбувається наступним чином: спочатку громадянин подає заявку для вступу до цієї бригади, його запрошують для оформлення подальших документів.

Наступний крок — тестування, військово-лікарська комісія, здача нормативів фізичної підготовки та співбесіда-інтерв’ювання.

Після співбесіди та всіх етапів відбору кандидатів чекає практичне навчання та злагодження з іншими підрозділами сил оборони для здобуття практичних навичок тактичної та домедичної допомоги, використання різної техніки та озброєння за участю висококваліфікованих спеціалістів.

Всі працівники бригади «Лють» після перемоги продовжуватимуть службу у цій бригаді в ролі миротворців на деокупованих територіях або будуть призначені на інші посади у підрозділах Нацполіції України. Осіб, які ввійдуть до складу штурмової бригади Нацполіції «Лють», забезпечуватимуть достойною заробітною платою. Це рішення вже прийняли. Відтак, її сума стартуватиме від 25 тисяч гривень.

«Якщо зараз у поліцейського зарплата становить 17 тисяч гривень, і це з урахуванням усіх підвищень, то наш співробітник у бригаді отримуватиме від 25 тисяч гривень.

Надалі з додатковими виплатами, в залежності від умов служби: 30 тисяч та 70 тисяч гривень.

Крім того, в разі необхідності учасників бригади «Лють» забезпечать медичною допомогою та санітарно-курортним лікуванням.

Також нададуть право на отримання житла за кошти держави та грошову компенсацію за винайм житла. Учасники бригади зможуть отримати й статус учасника бойових дій»,  — наголошує Безпалько.

До слова, станом 21 лютого вже провели три набори кандидатів та розпочали четвертий. Серед добровольців як чоловіки, так і жінки. 

Всього за результатами проведеної роботи виявили бажання проходити службу у бригаді «Лють» 378 осіб, з них 44 кандидати з-поміж чинних працівників поліції та 334 з-поміж цивільних, з яких 67 кандидатів з-поміж цивільних станом на сьогодні вже направлені на проходження відповідної військово-лікарської комісії. Більша частина з них вже пройшла необхідну перевірку.

Крім того, Центри надання адміністративних послуг з першого лютого розгорнули рекрутингову роботу для проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи по набору та допомоги при реєстрації кандидатів на посади в об’єднану штурмову бригаду «Лють».

Станом на сьогодні вже працює 10 таких фахівців.

«Ми спочатку працювали в Івано-Франківську, Бурштині, Коломиї, Калуші, Надвірній, Верховині і Косові. А з 20 лютого розпочали роботу ще у Галичі, Рогатині та Долині.

За час роботи до ЦНАПів звернулися 476 громадян, з яких подали заявку 80, з них 18 учасників національної поліції України, Національної гвардії України 45 та 17 державних прикордонників.

Але це тільки початок, люди долучаються і відповідно у кожному з ЦНАПів розташовані працівники зі структурних підрозділів МВС.

Вони надають максимальну допомогу і беруть лише таких осіб, які патріотично налаштовані.

Аналізуючи загальну кількість поданих заяв до Нацгвардії наступу, можемо дійти висновку, що найбільш результативною є робота пунктів рекрутингу ЦНАПів в Івано-Франківську (32 особи). Далі – Калуш (20 осіб) та Коломия (15 осіб).

Втім, не слід великі надії покладати на реєстрацію, бо опісля вони попадають до нас і ми ще проводимо з ними співбесіди.

І, на жаль, деякі люди або нам не підходять, або самі відмовляються від проходження перших конкурсних етапів підбору», — розповідає посадовець.

За його словами, значно менші результати в місті Бурштин, Надвірній та Верховині. Зокрема, в ЦНАПах цих населених пунктів було всього по три заявки від громадян.

«Робота там проводиться, але не достатньо активно.

Крім того, сьогодні проводять зустрічі представників полку «Сафарі» з представниками, що виявили бажання стати учасниками штурмової бригади «Лють».

З метою популяризації створення бригади всіх 60 відокремлених територіальних підрозділах поліції вжили ряд додаткових заходів щодо розміщення агітаційних матеріалів, а також інформаційні листівки розмістили в органах місцевого самоврядування та 62 територіальних громадах», — підкреслив поліціянт.

Світлана Онищук наголосила, що така кампанія — це жодним чином не мобілізація. Це суто добровільний набір.

Онищук акцентувала на перевагах служби у цих бойових формуваннях. Серед них:

  • можливість здобувати вищу освіту у військових вишах під час служби безплатно або пільгово;
  • щорічна відпустка, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;
  • окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби; право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.

Водночас, усі військовослужбовці усіх підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні протягом не менше 30 днів, отримують статус учасника бойових дій. Він передбачає ще більше різноманітних пільг та прав, починаючи з безплатного та позачергового медичного обслуговування та 75-відсоткової знижки на комунальні послуги аж до дострокового виходу на пенсію.

Також йдеться про право використовувати щорічну відпустку у будь-який час та отримувати ще 14 днів додаткової відпустки зі збереженням зарплати.

«Наша країна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території. Готується ретельно. Для виконання цього надскладного і найважливішого завдання нам потрібно постійно посилювати захисників України.

Закликаємо усіх українців, хто прагне якомога швидше викинути російських загарбників з української землі та звільнити усіх наших людей, вступати до лав нових підрозділів.

Формування бригад уже розпочалося. Їх кістяк складатиметься із офіцерів та солдат, які мають величезний бойовий досвід, та проявили себе найкращим чином на різних ділянках фронту.

Доукомплектація нових бригад відбуватиметься винятково із добровольців, високомотивованих патріотів України», — підкреслила посадовиця.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


22.02.2023 Тіна Любчик 7083
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

261
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1130
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2088 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

984
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2912
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1998

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

772

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

942

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1362

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1964
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26206 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

651
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

857
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2862
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1128
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

840
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1097
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1093
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

283
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4030
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

966
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1536