
Менше як половина українців планують майбутнє своїх дітей та онуків в Україні, якщо війна триватиме невизначений термін.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), передає Фіртка.
Так, 42,9% опитаних відповіли, що планують майбутнє своїх дітей та онуків в Україні, якщо війна продовжуватиметься невизначений термін і зберігатиметься загроза постійних бомбардувань.
Також 54,7% відповіли, що планують майбутнє своїх дітей у разі перемир'я та відкладення війни на потім.
Проте, якщо війна закінчиться через зміну російської влади на демократичну, то вже 76,8% українців бачать майбутнє своїх дітей та онуків в Україні.
Приблизно однаково впливає на планування майбутнього вступ України до НАТО або отримання більш вагомих гарантій безпеки (85,1%) та капітуляція і роззброєння росії (84,5%).
Водночас жінки висувають більші вимоги до безпеки, ніж чоловіки. Наприклад, у разі встановлення перемир’я 57,1% чоловіків згодні планувати майбутнє дітей чи онуків в Україні, серед жінок на таке згодні 52,7%.
Крім того, лише 1,8% опитаних планують, що їхні діти та онуки виїдуть з України за будь-яких умов.
Згідно з дослідженням, у східних регіонах більший зв'язок між небезпекою та плануванням майбутнього в Україні, ніж у західних. Зокрема, у разі продовження війни 34,8% мешканців сходу планують майбутнє своїх дітей на батьківщині, 38,8% — мешканців півдня, 44,6% — мешканців центру та півночі та 48,5% — мешканців заходу.
Серед мешканців східної України помітно вище бажання планувати майбутнє дітей та онуків за кордоном, незалежно від розвитку подій: про такий намір заявили 4,3% мешканців Сходу, 1,8% мешканців Півдня, 1,5% мешканців Центру та 1% мешканців Заходу.
Нагадаємо, кожен двадцятий українець планує виїхати за кордон через війну. Заразом респонденти з дітьми зазвичай менш мобільні — вони рідше планують переїзд чи виїзд за кордон, адже не хочуть додатково травмувати своїх дітей вимушеним переїздом.
Довідково: опитування проводили з 13 по 18 травня на основі випадкової вибірки мобільних телефонів.
Опитали 2 000 респондентів від 18 років і старше, що проживають у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму та Донбасу.
Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.