
Приблизно 5% опитаних українців планують виїзд за кордон, а 5% — у межах України.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, передає Фіртка.
Так, респонденти з дітьми зазвичай менш мобільні — вони рідше планують переїзд чи виїзд за кордон, адже не хочуть додатково травмувати своїх дітей вимушеним переїздом.
Серед бездітних охочих податися до іншої країни — майже 12%. А серед тих, хто має дітей — лише 2,6-2,9%. До переміщення в межах країни готові 1,3% українців, які не мають дітей. Серед тих, хто має, — втричі менше — 0,4%.
Серед тих, хто виховує двох і більше дітей, нікуди не збираються їхати 77% опитаних. Серед тих, хто має одну дитину, — 70,5%. Серед бездітних — 56,3%.
Також у половини респондентів з умовно безпечних регіонів є близькі друзі чи родичі, які змінили місце проживання у зв’язку з війною. Так, у 31% є родичі/друзі, які переїхали в іншу країну, в 16,5% — в інший регіон, а в 12% — в інший населений пункт у межах регіону.
Водночас у половини опитаних з умовно безпечних регіонів є близькі друзі чи родичі, які переїхали у зв’язку з війною. Так, у 31% є родичі чи друзі, які переїхали в іншу країну, в 16,5% — в інший регіон, а в 12% — які переїхали в інший населений пункт в межах регіону.
Основна причина виїзду цих людей:
- факт війни як такої — 56%;
- тиск з боку родичів, які турбуються про їхню безпеку — 34%;
- страх, що їхній населений пункт буде окупований — 28,5%;
- втрата роботи — 23,5%;
- вибухи біля їхнього будинку — 16%;
- знищення інфраструктури через бойові дії — 11,5%.
Нагадаємо, коли українці думають про своє майбутнє чи майбутнє країни, то їх почуття балансують між надією та тривогою.
Довідково: опитування проводили впродовж 7–15 травня методом face-to-face у семи західних (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька) та чотирьох центральних (Вінницька, Кіровоградська, Хмельницька, Черкаська) областях України.
У опитуванні взяли участь 1 000 респондентів. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 3,1%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: