Нацгвардійка Христина Кудрява розповіла, як гріються солдати у гарячих точках, коли морози

Зазвичай на фронті військові гріються хімічними грілками, якими стараються забезпечити себе в достатній кількості. Головне – прогріти руки і ноги.

Ці грілки тримають тепло від восьми до 14 годин.

Про це журналістці Фіртки розповіла франківка Христина Кудрява, яка служить у Національній гвардії України.

«Це дуже крута штука. Є ще такі, які заряджаються від павербенків, але вони не практичні. По-перше, це додаткова вага, яку треба нести з собою, по-друге, на холоді вони швидше розряджаються.

Ще дуже крута штука — окопні свічки. Вони дають хорошу температуру. І якщо це підвали, то взагалі супер.

У нас на днях було обмороження рук у військового. Я не до кінця розуміла, як це взагалі можливо, бо ми ж усі цивілізовані, всі завжди на зв’язку, у кожного підрозділу є Старлінк, а чоловік умудрився обморозити собі пальці», - розповідає Христина.

За її словами, військові стараються дотримуватись американської системи «сім слоїв», яка є доволі ефективна.

читайте також: «Найчастіше – осколкові поранення»: франківська військова розповіла про медичну складову на фронті

«Якщо її використовувати — багато питань зникає. Ця система передбачає спідню білизну, натільну, і так далі. Кожен слой за щось відповідає в залежності від погоди. Грубо кажучи, мороз мінус 30 градусів — це вже сьомий слой. Шостий слой — то захист від вітру й дощу, п’ятий — фліс для холодної осінньої погоди. Для мене це дуже практично, я не люблю мерзнути і завжди добре одягаюся.

Мій підрозділ закупив собі куртки із сьомого слою, вони коштують приблизно 13 тисяч гривень, але це така вже снайперська необхідність, коли добу треба пролежати в снігу і подбати про те, щоб не промокнути і не промерзнути», - пояснює військова.

Когось теплими речами забезпечує частина, когось волонтери, а хтось закуповує сам.

«Купити собі необхідні речі кожен має можливість, бо зарплату нам виплачую вчасно і в повному розмірі.

В умовах війни не варто покладатися на когось в плані забезпечення. Зрозуміло, і волонтери, і рідні стараються кожного воїна вдягнути і взути, але ми маємо розуміти, що перш за все це наше життя і здоров’я, про яке мусимо подбати», - ділиться жінка.

Детальніше читайте у матеріалі: Нацгвардійка Христина Кудрява з Івано-Франківська розповіла про жіночу роль на фронті та військові будні у гарячих точках (ФОТО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


13.02.2023 Тіна Любчик 1617
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

499
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1277
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2209 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1086
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3008
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2070

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

846

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1000

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1431

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2036
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26319 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

722
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

919
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2960
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1205
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

905
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1168
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1169
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

373
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4194
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1033
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1603