У російсько-українській війні військові здебільшого отримують осколкові поранення.
На околицях є населений пункт, куди звозять усіх поранених з Бахмутського напрямку.
Про це журналістці Фіртки розповіла франківка Христина Кудрява, яка служить у Національній гвардії України.
«Там насправді дуже велике навантаження. Згодом, надавши необхідну медичну допомогу, хворих перевозять у Дніпро, а вже звідти розподіляють кого куди.
Мій хороший знайомий зараз їздить з ГУР на операції різного роду. Дуже хороший фахівець. З початку повномасштабного вторгнення він допомагав у Ірпіні та Гостомелі, а вже зараз у теперішніх гарячих точках», - каже Христина.
За її словами, якщо у їхній частині є поранені — їх стараються своєю машиною довезти або до пункту евакуації, де медики ними опікуються, або вже безпосередньо у госпіталь, який знаходиться найближче.
«Для нас оптимально, отримавши хворого, затампонувати і накласти турнікет.
З тієї статистики, яку ми отримуємо, щодо надання невідкладної медичної допомоги, можна сказати, що в нас дуже хороша підготовка. З боку противника все зовсім інакше. Вони ще донедавна користувалися старими джгутами і нас то дуже тішило. Вже лише зараз закуповують китайські турнікети», - додала військова.
Христина Кудрява також частково координує волонтерську допомогу своєму підрозділу, тому постійно наполягає, щоб хлопці і дівчата на полі бою мали з собою по два-три турнікети CAT.
«Відверто, разом з волонтерською допомогою нам часом приходили такі турнікети, що можна було з розуму зійти. Навіть дерев’яні, пластмасові і металеві. Самому накласти їх було нереально. Поле бою — це не та історія, де можна експериментувати», - ділиться жінка.
Детальніше читайте у матеріалі: Нацгвардійка Христина Кудрява з Івано-Франківська розповіла про жіночу роль на фронті та військові будні у гарячих точках (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці