Народився у Грузії, жив у Білорусі та воює за Україну: шлях в ЗСУ добровольця Артура Мілованова (ФОТО)

До повномасштабного російського вторгнення Артур Мілованов займався адвокатською діяльністю. Після підступного російського нападу у 2022 році чоловік добровільно став на захист країни.

Про рішення долучитись до війська, свій шлях у ЗСУ, ставлення до сучасних методів мобілізації та чим займатиметься після перемоги, Артур Мілованов розповів журналістці Фіртки.

Народився Артур Мілованов у Грузії, згодом проживав у Білорусі, в Осетії, а в Україну переїхав у 1981 році.

"До повномасштабного вторгнення я займався адвокатською діяльністю, допомагав людям розв'язувати складні питання. У мене було багато клієнтів. Тривалий час розглядав питання у галузі банкрутства, кредитних правовідносин.

15 березня 2022 року я пішов у військкомат у Вінниці, пройшов в той же день ВЛК та отримав повістку. З'явитися з речами я мав 17 березня. Прибувши, мене не взяли до тих груп, які формувались. Відправили додому та сказали чекати дзвінка.

Вже ввечері 26 березня зателефонували з військкомату та сказали прибути з речами на наступний день. Таким чином я потрапив до лав ЗСУ, а саме в артилерію", — ділиться чоловік.

За словами військовослужбовця, його батько був професійним військовим та 25 років прослужив у армії.

"Мій батько професійний військовий, 25 років прослужив у армії, його батько теж професійний військовий, пройшов всю війну. Другий дідусь теж військовий. Мене з самого дитинства навчали, що треба захищати свою країну, будинок, сім’ю. Тому питання — йти чи ховатись від армії взагалі не стояло".

Артур Мілованов підкреслює, надзвичайно пишається своїми дідусями та досі зберігає їхні нагороди.

"Я дуже пишаюсь, що був їхнім онуком. Всі нагороди та ще багато чого я зберіг, вони у моєї сім'ї зараз. Дідусь, який ліворуч на фото служив в піхоті, а той, що праворуч — в артилерії".

Артур Мілованов розповідає, на початку великої війни разом з дружиною приймали українців, які були змушені залишати свої домівки, втікаючи від війни.

"До нас приїхали батьки та дитина моєї знайомої з Київської області. Вони 10 діб просиділи у підвалі без тепла, світла та майже без їжі та води.

Моя дружина накрила стіл, всі сіли, а матір моєї знайомої взяла нарізаний хліб та запитала дозволу його обняти та понюхати. На це складно дивитись у 21 столітті. Напевно, після цього я остаточно й вирішив піти у військкомат".

Понад усе, ділиться військовий, сумує за родиною.

"Сім'я — найважливіше в моєму житті.

Також, банально не вистачає побутових умов, щоб нормально піти в туалет. Коли це все є, сприймаєш начебто так і повинно бути, але коли змінюються умови, починаєш це розуміти.

Але бажання опустити руки у мене не виникало. Буду в армії до того моменту, поки зможу приносити хоча б якусь користь або ж до самої перемоги".

Захисник каже, сьогодні в Україні бракує максимальної єдності громадян.

"Ставлення суспільства однозначно змінилося від 2022 року. На початку повномасштабного вторгнення у військкомати стояли черги, люди були мотивовані. Зараз, на жаль, бажання захищати свою Батьківщину у людей немає. Зараз країні для перемоги не вистачає максимальної єдності громадян.

Тільки разом можливо подолати ворога. Це не нормально, коли одні віддають своє життя на полі бою, а інші в цей час крадуть мільйонами. Взагалі красти не можна.

Хтось намагається від себе відривати, допомагаючи армії, а хтось бере хабарі в дуже великих розмірах, краде. Всі повинні щось робити задля нашої спільної перемоги".

Водночас до сучасних методів мобілізації Артур Мілованов ставиться негативно.

"Вже ніхто не хоче йти в армію. Україна — не моя Батьківщина, але це країна, в якій я прожив більшість свого життя, в якій зустрів своє кохання, створив сім’ю, заробляв гроші.

Не треба чекати, коли ворог прийде у твій будинок, буде знущатись з близьких, потім вже пізно буде йти захищати.

Треба бути чоловіком. Стосовно покращення мобілізації, то не думаю, що моя думка когось зацікавить, є керівники, які приймають рішення, хай вони думають, як покращити мобілізацію. На мій погляд, треба свідомість громадян міняти в цьому питанні".

Артур Мілованов служив на строковій службі, а тому думав, що багато що змінилось за 30 років з часу, як він звільнився. Утім, додає чоловік, помилявся.

"Дуже багато бюрократії в армії. На жаль, не вистачає фахівців майже всюди. З 2022 року я був на різних посадах, спілкувався з людьми. Ви не уявляєте, яка потреба в армії юристів, фінансистів, бухгалтерів, діловодів тощо.

Чомусь багато хто вважає, що якщо піти в армію, то зразу або піхота, або штурмовик. Але є багато посад, які не пов’язані з виконанням бойових завдань і саме на цих посадах можуть проходити службу ті, хто не готовий йти в бойові підрозділи".

Перебуваючи в тилу, військовослужбовець радіє, що в його рідному місті відносно спокійно.

"Чесно кажучи, коли я перебуваю у Вінниці, радію, що в моєму місті немає війни. Я радий, що мої діти, дружина, мати, друзі, можуть жити спокійно (наскільки це можливо).

Я йшов в армію для того, щоб війна не прийшла у мій будинок, в моє місто. Мені щастило. Скільки я був вдома, я не потрапляв на неадекватних людей. Навпаки всі ставились дуже толерантно, ввічливо, і не важливо був я у цивільному чи військовому одязі".

 У цьому році Артур Мілованов сподівається, що втрати України будуть мінімальними.

"Сподіваюся, що нарешті всі, хто ще досі не зрозумів, аби до них дійшло, що в країні війна. І треба робити все для нашої перемоги".

Військовослужбовець зазначає, що слідкує за новинами щодо США, угод, Трампа, утім не очікував від останнього чогось корисного для України.

"Трамп бізнесмен, він дуже багата людина, яка не буде думати за когось. Для нього важливі його інтереси, які він і буде відстоювати". 

Після перемоги, ділиться Артур Мілованов, подасть заяву на поновлення адвокатського свідоцтва, оскільки у зв’язку з перебуванням у лавах ЗСУ право займатись цією діяльністю призупинили.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Довелося виборювати елементарне», — військова фельдшерка Ольга Штерн про сексизм та виклики для жінок у війську

«Для перемоги не вистачає єдності», — прикарпатець Юрій Смицький про шлях у війську, втрату побратима та поранення

Повернувся з-за кордону та став на захист України: історія військовослужбовця Володимира Горбачова (ФОТО)

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську


24.02.2025 1322
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

323
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13718 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1559
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

858
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6121
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

594
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5918
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13571
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

237
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2