Народився у Грузії, жив у Білорусі та воює за Україну: шлях в ЗСУ добровольця Артура Мілованова (ФОТО)

До повномасштабного російського вторгнення Артур Мілованов займався адвокатською діяльністю. Після підступного російського нападу у 2022 році чоловік добровільно став на захист країни.

Про рішення долучитись до війська, свій шлях у ЗСУ, ставлення до сучасних методів мобілізації та чим займатиметься після перемоги, Артур Мілованов розповів журналістці Фіртки.

Народився Артур Мілованов у Грузії, згодом проживав у Білорусі, в Осетії, а в Україну переїхав у 1981 році.

"До повномасштабного вторгнення я займався адвокатською діяльністю, допомагав людям розв'язувати складні питання. У мене було багато клієнтів. Тривалий час розглядав питання у галузі банкрутства, кредитних правовідносин.

15 березня 2022 року я пішов у військкомат у Вінниці, пройшов в той же день ВЛК та отримав повістку. З'явитися з речами я мав 17 березня. Прибувши, мене не взяли до тих груп, які формувались. Відправили додому та сказали чекати дзвінка.

Вже ввечері 26 березня зателефонували з військкомату та сказали прибути з речами на наступний день. Таким чином я потрапив до лав ЗСУ, а саме в артилерію", — ділиться чоловік.

За словами військовослужбовця, його батько був професійним військовим та 25 років прослужив у армії.

"Мій батько професійний військовий, 25 років прослужив у армії, його батько теж професійний військовий, пройшов всю війну. Другий дідусь теж військовий. Мене з самого дитинства навчали, що треба захищати свою країну, будинок, сім’ю. Тому питання — йти чи ховатись від армії взагалі не стояло".

Артур Мілованов підкреслює, надзвичайно пишається своїми дідусями та досі зберігає їхні нагороди.

"Я дуже пишаюсь, що був їхнім онуком. Всі нагороди та ще багато чого я зберіг, вони у моєї сім'ї зараз. Дідусь, який ліворуч на фото служив в піхоті, а той, що праворуч — в артилерії".

Артур Мілованов розповідає, на початку великої війни разом з дружиною приймали українців, які були змушені залишати свої домівки, втікаючи від війни.

"До нас приїхали батьки та дитина моєї знайомої з Київської області. Вони 10 діб просиділи у підвалі без тепла, світла та майже без їжі та води.

Моя дружина накрила стіл, всі сіли, а матір моєї знайомої взяла нарізаний хліб та запитала дозволу його обняти та понюхати. На це складно дивитись у 21 столітті. Напевно, після цього я остаточно й вирішив піти у військкомат".

Понад усе, ділиться військовий, сумує за родиною.

"Сім'я — найважливіше в моєму житті.

Також, банально не вистачає побутових умов, щоб нормально піти в туалет. Коли це все є, сприймаєш начебто так і повинно бути, але коли змінюються умови, починаєш це розуміти.

Але бажання опустити руки у мене не виникало. Буду в армії до того моменту, поки зможу приносити хоча б якусь користь або ж до самої перемоги".

Захисник каже, сьогодні в Україні бракує максимальної єдності громадян.

"Ставлення суспільства однозначно змінилося від 2022 року. На початку повномасштабного вторгнення у військкомати стояли черги, люди були мотивовані. Зараз, на жаль, бажання захищати свою Батьківщину у людей немає. Зараз країні для перемоги не вистачає максимальної єдності громадян.

Тільки разом можливо подолати ворога. Це не нормально, коли одні віддають своє життя на полі бою, а інші в цей час крадуть мільйонами. Взагалі красти не можна.

Хтось намагається від себе відривати, допомагаючи армії, а хтось бере хабарі в дуже великих розмірах, краде. Всі повинні щось робити задля нашої спільної перемоги".

Водночас до сучасних методів мобілізації Артур Мілованов ставиться негативно.

"Вже ніхто не хоче йти в армію. Україна — не моя Батьківщина, але це країна, в якій я прожив більшість свого життя, в якій зустрів своє кохання, створив сім’ю, заробляв гроші.

Не треба чекати, коли ворог прийде у твій будинок, буде знущатись з близьких, потім вже пізно буде йти захищати.

Треба бути чоловіком. Стосовно покращення мобілізації, то не думаю, що моя думка когось зацікавить, є керівники, які приймають рішення, хай вони думають, як покращити мобілізацію. На мій погляд, треба свідомість громадян міняти в цьому питанні".

Артур Мілованов служив на строковій службі, а тому думав, що багато що змінилось за 30 років з часу, як він звільнився. Утім, додає чоловік, помилявся.

"Дуже багато бюрократії в армії. На жаль, не вистачає фахівців майже всюди. З 2022 року я був на різних посадах, спілкувався з людьми. Ви не уявляєте, яка потреба в армії юристів, фінансистів, бухгалтерів, діловодів тощо.

Чомусь багато хто вважає, що якщо піти в армію, то зразу або піхота, або штурмовик. Але є багато посад, які не пов’язані з виконанням бойових завдань і саме на цих посадах можуть проходити службу ті, хто не готовий йти в бойові підрозділи".

Перебуваючи в тилу, військовослужбовець радіє, що в його рідному місті відносно спокійно.

"Чесно кажучи, коли я перебуваю у Вінниці, радію, що в моєму місті немає війни. Я радий, що мої діти, дружина, мати, друзі, можуть жити спокійно (наскільки це можливо).

Я йшов в армію для того, щоб війна не прийшла у мій будинок, в моє місто. Мені щастило. Скільки я був вдома, я не потрапляв на неадекватних людей. Навпаки всі ставились дуже толерантно, ввічливо, і не важливо був я у цивільному чи військовому одязі".

 У цьому році Артур Мілованов сподівається, що втрати України будуть мінімальними.

"Сподіваюся, що нарешті всі, хто ще досі не зрозумів, аби до них дійшло, що в країні війна. І треба робити все для нашої перемоги".

Військовослужбовець зазначає, що слідкує за новинами щодо США, угод, Трампа, утім не очікував від останнього чогось корисного для України.

"Трамп бізнесмен, він дуже багата людина, яка не буде думати за когось. Для нього важливі його інтереси, які він і буде відстоювати". 

Після перемоги, ділиться Артур Мілованов, подасть заяву на поновлення адвокатського свідоцтва, оскільки у зв’язку з перебуванням у лавах ЗСУ право займатись цією діяльністю призупинили.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Довелося виборювати елементарне», — військова фельдшерка Ольга Штерн про сексизм та виклики для жінок у війську

«Для перемоги не вистачає єдності», — прикарпатець Юрій Смицький про шлях у війську, втрату побратима та поранення

Повернувся з-за кордону та став на захист України: історія військовослужбовця Володимира Горбачова (ФОТО)

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську


24.02.2025 1267
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1042
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2794
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1731 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3878
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5668
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1810

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

183

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

327

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

318

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

468
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

626
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

615
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

886
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

204
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2143
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

652
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

975
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1268
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

537 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

730
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

501
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

826