«Гуцул» на війні від самого початку - вже 17 місяців. Спершу був кулеметником, потім – на гарматі С-60, яка раніше була на озброєнні батальйону, потім – на «Рапірі».
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на 102 окрему бригаду Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина.
Підготовку проходив в артилерійському центрі.
«Дальність стрільби становить 8600 метрів, а радіус ураження осколково-фугасним снарядом – 100 метрів, тобто осколки розлітаються на 100 метрів від місця прильоту снаряда», - показує свою гармату МТ-12 «Рапіра» командир артилерійського розрахунку «Гуцул».
«Красуня» - так бійці називають її коли, вона влучає у ворожу ціль.
«Для наведення гармати на ціль обов’язково потрібні навідник бусолі та БПЛА – без них це буде стрільба в нікуди. Щоб гармата стріляла, її потрібно постійно обслуговувати та ремонтувати.
Після кожної стрільби ми чистимо її, здійснюємо підтяжку кріплень. Періодично ми забираємо її в майстерню для технічного обслуговування», - пояснює особливості своєї служби артилерист.
Герою подобаються великі калібри і він дуже хоче, щоб нам дали «сімки» (американська гаубиця М777).
«Мені подобаються великі калібри, і я б дуже хотів, щоб нам дали «сімки», або хоча б Д-20, Д-30. У них більші і дальність, і радіус ураження, який становить 200 метрів проти 100 метрів «Рапіри», - додає воїн.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вивів 44 побратимів з мінного поля під Бахмутом. На війні загинув прикарпатець Андрій Задорожний
Війна: як пережити смерть рідних
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Пошуки зниклих безвісти українських бійців: що варто знати прикарпатцям, аби не нашкодити