На Прикарпатті запровадять моніторинг цін на лікарські засоби

 

 

В облдержадміністрації відбулася нарада з питань цінової ситуації на лікарські засоби та вироби медичного призначення.

 

31 липня під керівництвом директора департаменту економіки ОДА Володимира Поповича відбулася нарада з питань цінової ситуації на лікарські засоби та вироби медичного призначення.

 

Участь в засіданні взяли представники  Державної служби з лікарських засобів, Головного управління Державної фіскальної служби, інспекції з питань захисту прав споживачів в області, обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, директора ДП «Обласний аптечний склад».

 

На нараді розглянуто стан цінової ситуації на лікарські засоби та вироби медичного призначення в області, визначено причини розбіжностей у цінах на одні й ті самі найменування ліків, зокрема, різні ціни виробників, різний рівень посередницької торговельної надбавки і, відповідно, цін реалізації гуртовими посередниками, кількість посередників при надходженні ліків до кінцевого споживача, форма оплати за отримані лікарські засоби (передоплата, відтер мінування тощо), величина отримуваної партії.

 

За інформацією обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, здійснюється дослідження відповідності вимогам законодавства про захист економічної конкуренції дій аптечних мереж, що мають структурні ознаки монопольного становища в територіальних межах Івано-Франківської області, суб’єктам господарювання надіслано вимоги про надання інформації.

 

За результатами наради намічено шляхи стабілізації цінової ситуації на основні (життєво необхідні) лікарські засоби та вироби медичного призначення, дано протокольні доручення відповідним службам, департаментам облдержадміністрації, райдержадміністраціям і виконкомам міських рад міст обласного значення, зокрема:

·  підготовка листа Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо визначення органу, який здійснюватиме контроль за дотриманням державної дисципліни цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення та розробки нормативного документу, яким будуть передбачені права споживача на отримання інформації щодо цін поступлення та рівня торговельної надбавки на лікарські засоби;

·  проведення наради з керівниками (представниками) аптечних закладів (мереж) з питань формування цін на основні (життєво необхідні) лікарські засоби та вироби медичного призначення;

·   забезпечення координації дій та контролю рівня торговельної надбавки на вказані лікарські засоби (вироби медичного призначення) в аптечних закладах, зокрема, комунальної форми власності;

·    подання інформації Державної митної служби про ввезені лікарські засоби і вироби медичного призначення, що надається відповідно до п.8 постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення»;

·  проведення аналізу щодо цінової ситуації на шляху проходження лікарських засобів від виробника (імпортера) до кінцевого споживача та забезпечення проведення щомісячного моніторингу цін на основні (життєво необхідні) лікарські засоби та вироби медичного призначення у підприємствах гуртової торгівлі ними;

·    публікація в ЗМІ нормативних документів щодо порядку регулювання прав споживачів;

·    визначення переліку основних (життєво необхідних) лікарських засобів;

·    запровадження щоквартального моніторингу цін на лікарські засоби за визначеною формою та оприлюднення його результатів на офіційних веб-сайтах.


31.07.2015 437 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

432
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2976
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21131
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2003
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1517 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2393

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

62

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

741

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2171

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

850
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

179
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

479
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1016
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

178
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

796
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

762
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

698
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8239
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

902 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

897
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2191 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

840