На Прикарпатті працює міжфракційне депутатське об’єднання «ВПО України»: як функціонує та що робить

Сьогодні на Прикарпатті працює міжфракційне депутатське об’єднання «ВПО України» за участю представників уряду.

Про це повідомила голова ОВА Світлана Онищук, передає Фіртка.

"Розповіли, як наша область впоралась з багатотисячним напливом людей, які рятувались з-під обстрілів і для яких Прикарпаття стало другим домом", - пише Онищук.

Отож, вже 26 лютого 2022 року в області були створені і почали діяти:

  • Координаційний штаб для тимчасово переміщених людей;
  • Координаційний центр з питань міжнародної гуманітарної допомоги;
  • Цілодобовий кол-центр.

За лічені дні повномасштабної війни розгорнули ліжко-місця для різних категорій людей у державному, комунальному та приватному секторах:

  • близько 5000 власників житлових приміщень в перші місяці безкоштовно прихистили понад 22 тисячі ВПО;
  • в 480 комунальних закладах області було розгорнуто майже 20 тис. ліжко-місць, підготовлено місця для проживання дітей-сиріт, людей з інвалідністю, паліативних хворих, людей похилого віку;
  • наша область стала першою в Україні, де для обліку ВПО була запроваджена онлайн-система персоніфікації та розроблені відповідні тимчасові посвідчення;

За час повномасштабного вторгнення область прийняла близько 150 тисяч людей, з яких:

  • 40961 дитина;
  • 17630 людей пенсійного віку;
  • 4251 людина з інвалідністю.
  • 7 спеціалізованих закладів області прийняли 456 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • майже 1000 паліативних хворих та людей з інвалідністю, людей похилого віку розміщено в закладах охорони здоров’я та соціальної сфери;

"Нами були створені виїзні мобільні бригади, які консультують ВПО та допомагають з вирішеннями нагальних питань. У бригади входять: психологи, юристи, соціальні працівники, фахівці служби зайнятості, медики, волонтери, представники міжнародних та громадських організацій", - розповідає голова ОВА.

Також, облаштовано та відкрито 90 шелтерів, в яких на сьогодні проживають близько 3 тисяч внутрішньо переміщених людей.

Цього навчального року в ліцеях області та закладах професійно-технічної освіти вчились близько 5000 дітей-переселенців. За підтримки міжнародних організацій вдалося забезпечити дітей шкільним приладдям, компютерною технікою, наплічниками, комплектами навчально-методичних матеріалів тощо.

Крім того, на Прикарпаття переміщено 4 заклади вищої освіти.

За послугами служби зайнятості області звернулись понад 5000 ВПО, з них близько 3000 людей отримали статус безробітного. Працевлаштовано 895 осіб (ІІІ місце в рейтингу працевлаштування в Україні).

Відповідно до урядової програми єРобота 20 внутрішньо переміщених людей отримали мікрогранти для створення або розвиток власного бізнесу.

У планах:

  • завершення ремонтних робіт на 14 об'єктах задля покращення умов перебування;
  • відкриття додаткового шелтеру на 460 місць для довготривалого проживання ВПО, з числа членів сімей загиблих, людей з інвалідністю;
  • працюємо над проєктом будівництва соціального житла для внутрішньо переміщених людей;
  • створенням реабілітаційних центрів для дитячого та дорослого населення, яке постраждало від військових дій. Йдеться про Регіональний центр реабілітаційного лікування та ментального здоров’я, єдиний в Україні Центр спінальної травми, а також реабілітаційний центр «Діти війни».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни


12.08.2023 Іван Муканик 702
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1586
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1021
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1281 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3746 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33875
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

360

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

755

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1702

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1071
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

636
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

513
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

890
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12206
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1501
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1284
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

543
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

257
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

326
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

373
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1264