
Про це йшлося сьогодні на спільній прес-конференції начальника Управління ДСНС в області Володимира Чернецького, технічного директора ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігоря Височанського та начальника Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Володимира Фриговича.
Станом на 1 жовтня лише 54% домоволодінь на Івано-Франківщині провели перевірку стану димвентканалів.
"Використання побутових газових приладів при зниженні температури, сильних поривах вітру та надмірних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги димових та вентиляційних каналах. Різкі зміни кліматичних умов можуть стати причиною виведення з ладу газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід, і як наслідок - отруєння чадним газом", - пояснив технічний директор ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський.
Крім того, прикарпатцям нагадують, що використовувати прилади не за призначенням категорично заборонено.
Опалення житла побутовими газовими приладами супроводжується утворенням чадного газу, який неможливо виявити через відсутність кольору та запаху. Він засвоюється кров'ю в 40 разів швидше, ніж кисень. Людина втрачає свідомість, після чого настає смерть.
Нагадаємо, перевірка димвентканалів у помешканнях франківців розпочалась минулого року після того як, 30 грудня, в місті Івано-Франківську в будинку по вулиці Січових Стрільців (центр міста), знайшли шість трупів: чоловік, дружина та четверо дітей. Причиною загибелі родини Гордієнків стало отруєння чадним газом. Також тоді в будинку, де загинула ціла сім'я, знайшли ще одне тіло - молодої жінки.
Читайте також:
Прикарпатцям розповіли, як убезпечити себе від пожеж взимку
Франківцям, котрі не допускають у квартири перевірку димвентканалів, відключатимуть газ
У Франківську до перевірки димових та вентиляційних каналів можуть залучити дільничих інспекторів